20 zasad życia japońskich samurajów, które przekręcą twój umysł | jocelynkelley.com

20 zasad życia japońskich samurajów, które przekręcą twój umysł

20 правил жизни японского самурая, которые перевернут ваше сознание

Japoński buddysta twierdzi, że istnieje 20 zasad, które pomogą ci żyć szczęśliwym i satysfakcjonującym życiem.


Krótko przed śmiercią Miyamoto Musashi stworzył listę podstawowych zasad, którymi kierował się w życiu.

Czytaj także: Czym jest szczęście? Mistrz buddyjski wyjaśnił w pigułce, a odpowiedź cię zaskoczy.


Profesjonalny samuraj i słynny wojownik urodził się w 1584 roku, a jego nauki wciąż są studiowane, czerpiąc inspirację z jego wypowiedzi.


W swojej książce "Droga samotności" pozostawił zasady, zgodnie z którymi wszyscy powinniśmy żyć naszym życiem.


Miyamoto Musashi

samurai-1.jpg

1. Naucz się akceptować życie takim, jakie jest.

Ze względu na twoje zdrowie psychiczne, musisz zaakceptować życie, które zostało ci dane. Stres, niepokój i rozpacz są integralną częścią życia człowieka i nie trzeba z nimi walczyć. Zdolność do podjęcia najtrudniejszych aspektów życia uczyni cię silniejszym.

2. Pozbądź się obsesji na punkcie dobrej zabawy.

My, ludzie spędzamy dużo czasu w pogoni za przyjemnością. Poddajemy się pragnieniom jedzenia, dążymy do awansu w pracy i wyższych zarobków i stajemy się częścią społeczeństwa obsesyjnego na punkcie przyjemności seksualnej. Samuraje wyjaśniają, że powinniśmy po prostu przeżyć chwilę, cieszyć się przyjemnościami, które przychodzą do nas naturalnie, zamiast je ścigać.

3. Nie działaj impulsywnie.

Często słyszymy, aby słuchać naszego serca, ale Musashi twierdzi, że nie jest to najlepszy pomysł. Kiedy mamy uczucie, które powstało jakby znikąd, podążanie tą ścieżką może prowadzić do błędnych decyzji. Radzi trzymać się tego, co już wiemy, i nie poddawać się impulsywnym pragnieniom.

Czytaj także: 11 ważnych objawień osoby na dzień przed śmiercią z powodu raka

4. Nie pozwól się odwiesić na siebie.

We współczesnym świecie człowiek ma obsesję na punkcie samego siebie, myśli o tym, jak najlepiej zaprezentować się w sieciach społecznościowych i dążyć do doskonałości. Ale w tym dążeniu zapomina o najważniejszym. Staraj się oddzielić od swojego ego, aby lepiej zrozumieć, co naprawdę ma znaczenie w życiu.

Japoński samuraj

samurai-3.jpg

5. Nie pozwól, aby zazdrość kontrolowała twoje życie.

Zazdrość jest silną formą nienawiści, a jeśli cię pochłonie, może całkowicie zniszczyć twoje życie. Nigdy nie zazdrościj innym i bądź wdzięczny, że masz.

6. Pozbądź się przywiązania do swoich pragnień.

Podobnie jak pragnienie dobrej zabawy, nasze pragnienia sprawiają, że chcemy tego, czego nie możemy osiągnąć. Ideą tego przesłania jest to, że nie potrzebujesz więcej pragnąć, niż masz, a dobro przyjdzie do ciebie.

7. Nigdy nie żyj z żalem

Jak wiadomo, przeszłości nie można zmienić. Musashi uważał, że wszystko ma swój własny powód i jest to częścią naszej ścieżki życiowej. Refleksje na temat tego, co zrobiłeś, nigdy nie zmienią obecnego stanu rzeczy.

8. Nie smuć się w rozstaniu.

Ciągłe myśli o smutnym rozstaniu z przyjaciółmi i członkami rodziny uniemożliwiają nam dalsze życie. Ponieważ nie ma sposobu, aby zwrócić tych, którzy opuścili świat, do innych, muszą pozostać w przeszłości.

9. Nie powinno być miejsca na skargi w twoim życiu..

Wielu z nas jest przyzwyczajonych do narzekania, gdy coś idzie nie tak. Jednak zgodnie z naukami Musashiego, po prostu musimy pozwolić, aby te rzeczy się skończyły. Refleksje nad tym, co się dzieje nie tak, jak planowaliśmy, sprawiają, że jeszcze bardziej trzymasz się przeszłości.

Droga samurajów

samurai-5.jpg

10. Nie pozwól, by pożądanie kontrolowało twoje życie.

Ludzie są seksowni z natury i wielu z nas spędza życie na lubieżnych myślach. Musashi mówi, że zamiast tego musimy dążyć do miłości i długotrwałych relacji.

11. Pozostań otwarty

Nie wciskaj się w wąskie granice, ograniczając się tylko do jednej opcji przyszłości. Bądź zawsze otwarty, aby umożliwić lepsze możliwości wejścia w twoje życie.

12. Nie bądź niewolnikiem swoich dóbr

Posiadanie i luksusowy dom wydają się ważne, ale są rzeczy, których wartość jest o wiele ważniejsza.

Miłość, zdrowie i samo życie powinny być cenione przede wszystkim w życiu.

13. Dowiedz się, jak pozbyć się nienasycenia

Często koncentrujemy się na jedzeniu i przyjemności. Jednak Musashi uważał, że nie powinniśmy cieszyć się tak wielką przyjemnością z jedzenia, a jedzenie powinno nasycać się, ale nie musi być pysznym.

Czytaj także: 10 znaków, że jesteś EMPAT

14. Pozbądź się rzeczy na rzecz minimalizmu

Nie chwytaj rzeczy, których już nie potrzebujesz. Nawet jeśli kiedyś byli dla ciebie ważni, musisz się ich pozbyć, aby żyć czystym i prostym życiem.

15. Nie wierz w nic tylko dlatego, że powiedziano ci

Pozostaw miejsce na myśli i pomysły. Nie podążaj za tłumem i nie słuchaj na ślepo opinii pozostałych. Twórz własne pomysły.

Zasady Samurajów

samurai-4.jpg

16. Szanujcie Bogów, ale nie polegajcie wyłącznie na ich pomocy

Musisz patrzeć na Boga, ale nie może on kierować każdą czynnością, którą wykonujesz. Powinien być twoim mentorem, ale ostatecznie sam człowiek musi utorować sobie drogę.

17. Nie bój się umrzeć

Strach przed śmiercią uniemożliwia ci pełne życie. Żyj każdego dnia na swój własny sposób i nie bój się konsekwencji jakiegokolwiek działania.

18. Nie używaj niepotrzebnie broni.

Pomimo mistrzowskiego posiadania miecza, samuraje wierzyli, że broń powinna być używana w rzadkich przypadkach i tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Powiedział, że człowiek może się bronić, ale atak bez powodu jest grzechem.

19. Nie ma pragnienia posiadania czegoś nawet w starszym wieku

Wiele osób oszczędza pieniądze na starość, aby móc żyć wygodnie. Jednak samuraje twierdzą, że nie potrzebujemy rzeczy, aby żyć szczęśliwie. Powiedział, że musimy żyć chwilą i nie dążyć do szczęścia w postaci dóbr materialnych.

20. Zawsze chroń swój honor

Musashi powiedział, że jedynym sposobem pozostania sobą jest podążanie za własnymi przekonaniami i życie z honorem.

Miyamoto Musashi przeżył pełne i cudowne życie, a te zasady, być może, pomogą ci znaleźć szczęście. Niektóre z jego pomysłów uznano za szalone, upiorne i oderwane od rzeczywistości. Ale jeśli osiągnął szczęście, może to pomoże komuś innemu?

Ссылка на основную публикацию
2019