Najbardziej tajemnicze artefakty “pochodzenia pozaziemskiego”

Najbardziej загадочные артефакты

Niektórzy badacze są przekonani, że formy pozaziemskie są rozsądne życie odwiedziło naszą planetę w przeszłości. Jednak takie stwierdzenia nie są naukowo potwierdzonymi faktami i pozostają jedynie założeniami i hipotezami.

7 obiektów, najczęściej wziętych do UFO

UFO prawie zawsze ma dość rozsądne wyjaśnienie. Ale co z artefaktami, starożytnymi dziwnymi obiektami, które są tu i tam? Dzisiaj porozmawiamy o starożytnych przedmiotach, których pochodzenie pozostaje tajemnicą. Być może te rzeczy są dowodem na istnienie kosmitów?

Na początku tego roku mieszkaniec Władywostoku odkrył coś dziwnego część ze sprzętu. Obiekt ten przypominał część koła zębatego i był wciśnięty w kawałek węgla, którym człowiek zamierzał piec piec.

Chociaż niepotrzebne części starego sprzętu można znaleźć niemal wszędzie, to wydawało się bardzo dziwne, więc osoba zdecydowała się przekazać je naukowcom. Po dokładnym zbadaniu tematu stało się jasne, że obiekt wykonany jest z niemal czystego aluminium i naprawdę ma sztuczne pochodzenie.

Najbardziej tajemnicze artefakty "pochodzenia pozaziemskiego"

Ale najbardziej interesujące jest to 300 milionów lat! Datowanie przedmiotu wzbudziło zainteresowanie, ponieważ takie czyste aluminium i taka forma przedmiotu wyraźnie nie mogły pojawić się w naturze bez interwencji inteligentnego życia. Co więcej, wiadomo, że ludzkość nauczyła się robić takie szczegóły nie wcześniej 1825.

Artefakt niesamowicie przypomina szczegóły mikroskopu i innych drobnych urządzeń technicznych. Natychmiast pojawiły się sugestie, że obiekt jest częścią statku kosmitów.

Starożytny posąg

Kamienna głowa z Gwatemali

W latach 30. XX wieku naukowcy znaleźli ogromny posąg piaskowca gdzieś pośrodku dżungli Gwatemali. Cechy twarzy posągu nie były podobne do wyglądu starożytnej Majów lub innych ludów zamieszkujących te tereny.

Badacze uważają, że przedstawiono cechy posągu przedstawiciel starożytnej cywilizacji obcych, który był znacznie bardziej rozwinięty niż miejscowi przed przybyciem Hiszpanów. Niektórzy sugerowali także, że głowa posągu również miała tułów (choć tego nie potwierdzono).

Najbardziej tajemnicze artefakty "pochodzenia pozaziemskiego"

Możliwe, że posąg mógłby zostać wyrzeźbiony, a później ludzie, ale niestety nigdy się o tym nie dowiemy. Rewolucyjni Gwatemali wykorzystali posąg jako cel i prawie całkowicie go zniszczył.

Starożytny artefakt lub podróbka?

Alien wtyczka elektryczna

W 1998 r. Haker John J. Williams zauważyłem w ziemi dziwny kamień. Wykopał go i wyczyścił, po czym odkrył, że jest do niego przywiązany niezrozumiały komponent elektryczny. Było oczywiste, że to urządzenie zostało stworzone ludzką ręką i było jak wtyczka elektryczna.

Kamień ten od tego czasu stał się dobrze znany w kręgach myśliwych o kosmitach, o których pisały najbardziej znane publikacje poświęcone zjawiskom paranormalnym. Williams, specjalizujący się w elektrotechnice, powiedział, że element elektryczny, który został wciśnięty w kamień granitowy, nie został sklejony ani przyspawany do niego.

Najbardziej tajemnicze artefakty "pochodzenia pozaziemskiego"

Wielu wierzy, że ten artefakt jest po prostu sprytnym oszustem, ale Williams odmówił podania przedmiotu do bardziej szczegółowych badań. Zamierzał ją sprzedać za 500 tysięcy dolarów.

Kamień wyglądał jak zwykłe kamienie, które ogrzewają jaszczurki. Pierwsza analiza geologiczna wykazała, że ​​kamień około 100 tysięcy lat, to rzekomo dowodzi, że przedmiot w środku nie został stworzony przez człowieka.

Siedem nieporozumień ludzi o kosmitach

Ostatecznie Williams zgodził się współpracować z naukowcami, ale tylko jeśli spełniają trzy warunki: będzie obecny na wszystkich testach, nie zapłaci za badania, a kamień nie zostanie uszkodzony.

Artefakty starożytnych cywilizacji

Starożytny samolot

Inkowie i inne ludy Ameryki przed erą przedkolumbijską pozostawiły po sobie wiele ciekawy tajemniczy Gizmos. Niektóre z nich nazywane były “starożytnymi samolotami” – są to małe, złote figurki, które są bardzo podobne do nowoczesnych samolotów.

Sensacyjne oświadczenie naukowców: kosmici są już blisko

Początkowo zakładano, że są to figury zwierząt lub owadów, ale później okazało się, że tak dziwne szczegóły, które są bardziej podobne do szczegółów myśliwców: skrzydeł, stabilizatora ogona, a nawet podwozia.

Najbardziej tajemnicze artefakty "pochodzenia pozaziemskiego"

Sugerowano, że te modele reprezentują kopie prawdziwych samolotów. Oznacza to, że cywilizacja Inków może komunikować się z istotami pozaziemskimi, które mogą latać na Ziemię na podobnych urządzeniach.

To jest całkiem realne i wersja, w której te figurki są po prostu artystyczny obraz Pszczoły, latające ryby lub inne istoty lądowe ze skrzydłami.

Ludzie-jaszczurki

Al-Ubaid – Stanowisko archeologiczne w Iraku jest prawdziwą kopalnią złota dla archeologów i historyków. Znaleziono dużą liczbę obiektów El Obeid Culture, który istniał na terytorium południowej Mezopotamii w okresie między 5900 i 4000 pne.

Najbardziej tajemnicze artefakty "pochodzenia pozaziemskiego"

Niektóre znalezione artefakty są szczególnie dziwne. Na przykład niektóre figurki przedstawiają postacie humanoidów w prostych pozach z głowami podobnymi do jaszczurek, co może wskazywać, że nie są to posągi bogów, ale obrazy jakiejś nowej rasy jaszczurów.

5 teorii o tym, jak mogą wyglądać kosmici

Były sugestie, że te figurki – obrazy kosmitów, który w tym czasie poleciał na Ziemię. Prawdziwa natura figurek pozostaje tajemnicą.

Życie w meteorycie

Naukowcy badający pozostałości meteorytu odkrytego na szkielecie Sri Lanki odkryli, że przedmiotem ich badań był nie tylko kamień, który wyleciał z kosmosu. To był artefakt, dosłownie stworzone poza Ziemią. Dwa różne badania wykazały, że ten meteoryt zawiera skamieliny i algi pochodzenia pozaziemskiego.

Goście z kosmosu: 10 najsłynniejszych meteorytów

Naukowcy donoszą, że te skamieniałości dostarczają wyraźne dowody panspermia (hipoteza, że ​​życie istnieje we wszechświecie i jest przenoszona z jednej planety na inną przy pomocy meteorytów i innych kosmicznych obiektów). Jednak te założenia zostały skrytykowane.

Najbardziej tajemnicze artefakty "pochodzenia pozaziemskiego"

Skamieliny w meteorycie są w rzeczywistości bardzo podobne do gatunków można znaleźć w świeżych wodach Ziemi. Być może obiekt był po prostu zainfekowany, gdy znajdował się na naszej planecie.

Tapestry “Letnie wakacje”

Gobelin pod nazwą “Letnie wakacje” została założona w Brugii (stolicy prowincji Zachodnia Flandria w Belgii) około w 1538. Dziś można to zobaczyć w Bawarskie Muzeum Narodowe.

Najbardziej tajemnicze artefakty "pochodzenia pozaziemskiego"

Ten gobelin słynie z tego, co przedstawia bardzo podobny do obiektów UFO, którzy wisieli w niebiosach. Są sugestie, że umieszczono je na gobelinie przedstawiającej wejście zwycięzcy na tron, związać UFO z monarchą. UFO w tym przypadku służy jako symbol boskiej interwencji. To oczywiście spowodowało więcej pytań. Na przykład, dlaczego średniowieczni Belgowie związali latające spodki z bóstwami?

Trójca z satelitą

Włoski artysta Ventura Salimbeni jest autorem jednego z najbardziej tajemniczych obrazów ołtarzowych w historii. “Spór o Eucharystię” (“Uwielbienie Komunii Świętej”) – obraz z XVI wieku, który składa się z kilku części.

Dolna część obrazu nie różni się niczym szczególnym: przedstawia świętych i ołtarz. Jednak górna jego część przedstawia Święta Trójca (Ojciec, Syn i Gołąb – Duch Święty), którzy patrzą w dół i trzymają się dziwnego obiektu, podobnego do satelity kosmicznego.

Najbardziej tajemnicze artefakty "pochodzenia pozaziemskiego"

Ten obiekt ma idealnie okrągły kształt z metalicznym połyskiem, teleskopowymi antenami i dziwnym blaskiem. Co zaskakujące, niesamowicie przypomina pierwszego sztucznego satelitę Ziemi “Sputnik-1”, na orbicie w 1957.

Chociaż obcy myśliwych są pewni, że zdjęcie to jest dowodem na to, że artysta widział UFO lub podróżował w czasie, eksperci bardzo szybko znaleźli wyjaśnienie.

Ten obiekt jest w rzeczywistości – Sphaera Mundi, reprezentacja wszechświata. W sztuce religijnej taki symbol był używany raz. Dziwne światła na piłce – Słońce i księżyc, a anteny to berła, to znaczy symbole autorytetu Ojca i Syna.

Artefakty Majów

Starożytne obrazy UFO

W 2012 roku rząd meksykański odsłonił kilka artefaktów starożytnej Majów, które zostały ukryte przed opinią publiczną przez ostatnie 80 lat. Obiekty te znaleziono w piramidzie, którą znaleziono w innej piramidzie w okolicy Calacmul – najpotężniejsze miasto starożytnej Majów.

Najbardziej tajemnicze artefakty "pochodzenia pozaziemskiego"

Te artefakty są godne uwagi Przedstaw latające spodki, który może służyć jako dowód na to, że Majowie w swoim czasie widzieli UFO. Jednak autentyczność tych artefaktów budzi wielkie wątpliwości w świecie naukowym i obrazy, które pojawiły się w sieci – szczególnie. Najprawdopodobniej te artefakty zostały stworzone lokalni rzemieślnicy, Aby wywołać wrażenie, które rozgrzewa wiadomości o końcu świata pod koniec 2012 roku.

Najciekawsze na krańcach świata: historia nieudanych prognoz

Tajemniczy artefakt

Obca kula Betcev

Ta tajemnicza historia miała miejsce w połowie lat siedemdziesiątych. Kiedy rodzina Betz zbadała uszkodzenia po pożarze, który zniszczył dużą ilość lasu na swojej stronie, odkrył niesamowite odkrycie: Srebrna kulka o średnicy około 20 centymetrów, całkowicie gładkie z dziwnym wydłużonym trójkątnym symbolem.

Początkowo Betts myślał, że to jakiś obiekt kosmiczny NASA lub radziecki satelita szpiegowski, ale ostatecznie zdecydował, że to tylko pamiątka i zostawił ją sobie.

Dwa tygodnie później syn Bettseva zdecydował się grać na gitarze w pokoju, w którym była piłka. Nagle obiekt zaczął reagować na melodię, wytwarzając dziwny pulsujący dźwięk, wywołujący niepokój u psa Betza.

Najbardziej tajemnicze artefakty "pochodzenia pozaziemskiego"

Co więcej, rodzina odkryła jeszcze bardziej dziwne właściwości obiektu. Jeśli potoczył się po podłodze, Piłka mogła się zatrzymać i ostro zmienić kierunek, wracając do osoby, która ją rzuciła. Wydawało się, że czerpie energię z promieni słonecznych, ponieważ w słoneczne dni piłka stała się bardziej aktywna.

10 nowoczesnych zjawisk paranormalnych

O tym, że piłka zaczęła pisać gazety, interesowali się naukowcami, choć Betz szczególnie nie chciała rozstać się z tym znaleziskiem. Wkrótce zaczął się dom tajemnicze zjawiska: piłka zaczęła zachowywać się jak poltergeist. Drzwi zaczęły się otwierać w nocy, w domu rozbrzmiewała muzyka organowa.

Po tym, rodzina była zmartwiona i postanowiła dowiedzieć się, jaka jest ta piłka. Co było ich zaskoczeniem, gdy stało się jasne, że ten tajemniczy przedmiot był tylko zwykła kula ze stali nierdzewnej.

Najbardziej tajemnicze artefakty "pochodzenia pozaziemskiego"

Chociaż istniało wiele teorii, skąd wzięła się ta dziwna piłka i dlaczego zachowuje się najbardziej wiarygodna była jedna z nich.

Trzy lata przed Bettsy znaleziono piłkę, artysta o imieniu James Dilling-Jones przejeżdżał przez te miejsca samochodem, na którego dachu jeździł kilkoma kulkami ze stali nierdzewnej, które zamierzał wykorzystać w przyszłej rzeźbie. Po drodze jedna z kul spadła i przetoczyła się w las.

Top 10 niewyjaśnionych zjawisk

Zgodnie z opisem, te sfery były takie same jak piłka Betza: mogły balansowanie i toczenie w różnych kierunkach, gdy tylko są lekko urażone. W domu Bettseva były nierówne podłogi, więc piłka nie potoczyła się po równej linii prostej. Kulki te mogą również wydawać dźwięki z powodu metalowych wiórów, które obróciły się w środku podczas produkcji piłki.