50 symboli szczęścia i szczęścia z całego świata (a znajdziesz swoje?)

50 символов удачи и счастья со всего мира (а вы найдете свой?)

Czy wierzysz, że przedmioty, które posiadasz, mogą przynieść szczęście i szczęście? Czy masz swój własny talizman, który chroni cię przed złem i przynosi sukces? Wiele osób na tej planecie ma takie symbole i one naprawdę działa, ponieważ najważniejszą rzeczą jest wierzyć w nich.

Każda kultura i każdy naród na świecie ma znaki specjalne i symbole, przyciągając szczęście. Są też tacy, którzy pomagają marzeniom stać się rzeczywistością, a nawet pozbyć się ich chorób. Istnieją symbole i talizmany, które mogą odstraszyć nieczystą siłę lub chronić przed klątwami.

Czytaj także: 5 ważnych oznak sukcesu i sukcesu w twojej ręce: i masz je?

Symbole szczęścia i szczęścia różnią się kształtem, kolorem, rozmiarem. Mogą to być przedmioty wykonane przez osobę lub przedmioty człowiek znajduje w naturze, w tym rośliny, zwierzęta, a nawet owady! Nie jest też tajemnicą, że istnieją szczęśliwe liczby i kamienie, które przynoszą sukces i bogactwo.

Zebraliśmy najsłynniejsze symbole szczęścia, szczęścia i bogactwa z całego świata. Być może już używasz niektórych z nich lub wybierasz nowe!

Symbole szczęścia i szczęścia w przyrodzie

1. Żołędzie i dęby
przynosić bogactwo, mówi skandynawska mitologia. Wikingowie powiązali dęby z bogiem Thorem, który przy pomocy kowadła i młota tworzył grzmoty i błyskawice. Ponieważ dęby przyciągały błyskawice, dla Thora te drzewa były święte. Wikingowie wierzyli, że owoce dębu – żołędzie – są w stanie uratować przed gniewem Tora, więc trzymali żołędzie na parapecie, aby chronić dom przed uderzeniem pioruna.

luck-signs5.jpg

2. Tęcza. Wzmianka o tęczy można znaleźć w Starym Testamencie. Bóg stworzył tęczę po powodzi, dając ludziom znać, że już nigdy nie będzie takiego kataklizmu. Według legendy irlandzkie elfy chowają złoto tam, gdzie kończy się tęcza. Ale, jak wiemy, nie można było znaleźć końca tęczy dla nikogo!

luck-signs6.jpg

3. Jajko – symbol płodności, czystości i odrodzenia w wielu religiach. Jaja kurze są używane w magicznych rytuałach, aby przyciągnąć płodność dla kobiet lub przywrócić męską siłę, by patrzeć w przyszłość, przyciągać dobrą pogodę, stymulować wzrost plonów, chronić zwierzęta gospodarskie i dzieci przed chorobą i ogólnie odwracać “złe oko”. W Anglii uważa się, że jeśli dasz białe jajko – na szczęście, brązowe – niestety.

luck-signs7.jpg

Owady, które przynoszą szczęście

4. Konik polny.
Przez wiele tysiącleci wierzono, że ten owad jest w stanie przynieść szczęście do domu, jeśli znajdziesz go na kominku lub na kuchence. Ta wiara zakorzeniona jest w głębinach wieków, kiedy gadające owady uważano za coś w rodzaju towarzystwa dla samotnej osoby. W Chinach i innych krajach azjatyckich koniki polne są traktowane jak psy wartownicze. Bez żadnego ryzyka konik polny przestaje gadać, sygnalizując zagrożenie.

Na Dalekim Wschodzie, a także w całej Europie, zabicie konika polnego jest uważane za zły znak, nawet jeśli stało się to przez przypadek.

Praktycznie wszystkie plemiona indiańskie uważały, że te owady przynoszą szczęście, a naśladowanie ich paplaniny uznano za złą formę.

U wielu ludów wschodnich i europejskich wizerunki pasikoników można znaleźć na amuletach i talizmanach, szczególnie tych, które mają na celu odstraszanie złego oka.

luck-signs8.jpg

5. Biedronka.
Owady te są również szanowane jako symbole szczęścia i dobrobytu. Uważa się, że jedna biedronka może uratować cię od jednego z obecnych problemów.

Jeśli jeden z tych owadów nagle pojawi się na ubraniu, jest to dobry znak: będziesz cierpliwy i spokojny, ale najważniejsze: łatwo pozbyć się ciężaru. Jeśli biedronka wyląduje na tobie, kiedy jesteś chory, jest to znak, że choroba wkrótce minie.

Jeśli biedronka wyląduje na twojej dłoni, ale natychmiast odleci, w następną niedzielę będzie wspaniała pogoda!

Zabijanie biedronek to zły omen.

Wiele znaków jest również związanych z drobinkami z tyłu biedronki. Na przykład, jeśli kobieta, która niedawno wyszła za mąż, znajdzie biedronkę na dłoni, ilość drobin na plecach owada wskaże liczbę dzieci, które będzie miała z tego małżeństwa. Również liczba drobin w biedronce wskaże liczbę szczęśliwych miesięcy, które czekają z góry.

Według notatki ludowej, jeśli złapiesz biedronkę w swoim domu, wkrótce znajdziesz pieniądze w ilości równej liczbie miejsc na plecach.

luck-signs9.jpg

6. Ważka. To kolejny owad, który może przynieść szczęście. Ponieważ ważka jest stworzeniem wiatru, może przynieść zmianę. Ponieważ ważka jest tworem wody, symbolizuje podświadomość lub senność. Ważka jest również kojarzona z dobrobytem, ​​siłą, odwagą, pokojem, harmonią i czystością.

luck-signs10.jpg

7. The Scarab Beetle.
Ten owad jest związany z starożytnym egipskim symbolizmem. Chrząszcze tego gatunku uznano za oznaki szczęścia. Skarabeusze są symbolami wschodzącego słońca, są w stanie ocalić od zła. Symbolizują także odrodzenie, duchowe odrodzenie i transformację.

luck-signs11.jpg

Zwierzęta totemiczne, które przynoszą szczęście

8. Delfin. Zwierzęta te są uważane za symbol szczęścia wielu narodów, w tym Sumerów, Greków, Egipcjan, Rzymian. Dla chrześcijan i Indian delfin jest symbolem ochrony, a jego wizerunek przynosi szczęście. Starożytni marynarze, którzy spędzili wiele miesięcy na morzu, a nawet latach, wierzyli, że jeśli widzą delfiny przy swoich statkach, jest to dobry znak: oznacza to, że ziemia jest gdzieś blisko.

luck-signs12.jpg

10. Świnia. Te zwierzęta są symbolami bogactwa, dobrobytu i szczęśliwego losu. Niemcy mają takie powiedzenie: Schwein gehabt, co dosłownie tłumaczy się jako “miał świnię”, w rzeczywistości oznacza “szczęście jest blisko”. W Chinach i niektórych krajach europejskich uważa się, że maskotka w postaci świnki może przyciągać szczęście i bogactwo. W chińskiej mitologii świnia jest symbolem uczciwości, cierpliwości, inicjatywy i staranności.

  Złote odchody - kolejny kaprys bogaczy

luck-signs13.jpg

11. Żółw
jest uważany za symbol szczęścia w systemie feng shui. Jest to także jedno z czterech świętych zwierząt, między innymi smok, jednorożec i feniks.

Uważa się, że żółw jest w stanie odstraszyć złego ducha. Symbolizuje pierwszą kobietę i Matkę Ziemię. Ponadto jest symbolem długowieczności, długowieczności i nadziei. Żółw wiąże niebo i ziemię.

luck-signs14.jpg

12. Słoń. To zwierzę jest symbolem zwycięstwa nad śmiercią. Feng Shui traktuje te zwierzęta także jako symbole szczęścia. Hinduski bóg jest przedstawiony z głową słonia i jest bogiem mądrości i dobrobytu. Figury słoni, wystawione na półkach lub w pobliżu drzwi, przynoszą długowieczność i szczęście. Ponadto słonia kojarzy się z mądrością, siłą, oddaniem, inteligencją i samotnością.

luck-signs15.jpg

13. Nietoperze gatunki owłosione gładkie gładzie w Chinach są symbolami długiego życia. Amulety przedstawiające te zwierzęta przynoszą szczęście. Uważa się, że mysz może odstraszyć złego ducha. 5 nietoperzy reprezentuje zdrowie, długowieczność, miłość, dobrobyt i cnotę.

luck-signs16.jpg

14. Tygrys. W chińskim systemie astrologicznym to zwierzę jest symbolem sukcesu. Tiger jest w stanie chronić przed pewnymi nieszczęściami, w tym przed kradzieżą i ogniem.

luck-signs17.jpg

15. Żaba. To zwierzę jest symbolem dobrobytu, dobrobytu, przyjaźni i obfitości wielu narodów. Czasami żaba wiąże się z płodnością. Indianie z południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych mają specjalny symbol: żabę, która nosi kawałek drewna w pysku. Indianie Mojave wierzą, że to zwierzę sprowadziło ogień do ludzi.

Starożytni Rzymianie wierzyli, że żaba może przynieść szczęście do domu.

Aborygeni z Australii uważają, że to żaby przynoszą grzmoty i deszcz.

Żaby są również w stanie przyspieszyć powrót do zdrowia pacjentów.

Starożytni Egipcjanie i Grecy kojarzyli żaby z natchnieniem i płodnością. W starożytnym Egipcie Hekate, bogini płodności i prokreacji, została oznaczona w liście jako symbol żaby i przedstawiona jako żaba.

Uważa się również, że talizmany w postaci żab potrafią przyciągnąć prawdziwych przyjaciół i znaleźć długoterminowe związki miłosne.

luck-signs18.jpg

Ptaki, w tym żurawie, bociany, orły i sokoły, są również określane jako symbole sukcesu.

Przy okazji, niektóre zwierzęta czasami rozdają określone części ciała symbolizujące szczęście.

16. Tylna stopa królika. Króliki są na ogół związane z obfitością, a kończyny tylne są “powiązane” z płodnością. Jeśli ta część ciała zwierzęcia jest niesiona przez człowieka, wkrótce stanie się ojcem; jeśli kobieta, wkrótce zajdzie w ciążę.

luck-signs19.jpg

17. Zęby krokodyla. Ta część ciała zwierząt, która przynosi sukces w hazardzie, uważają Afrykanie.

luck-signs20.jpg

Rośliny, które przynoszą szczęście

18. Koniczyna czterolistna – bardzo popularny symbol szczęścia Europejczyków, prawdopodobnie dlatego, że jest związany z Dniem Świętego Patryka. Koniczyna z czterema liśćmi, choć rzadka, ale istnieje w przyrodzie. Jeśli znajdziesz co najmniej jedną spośród miliona trójlistnych koniczynek, jest to dobry znak. Według legendy, kiedy Ewa musiała opuścić raj, z powodzeniem wzięła czterolistną koniczynę.

luck-signs21.jpg

W naszych szerokościach geograficznych poszukiwana jest nie tylko czterolistna koniczyna, ale pięciolistkowy kwiat bzu. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku dzikich gatunków bzu, w którym każdy kwiat ma cztery płatki. Jeśli znajdziesz taki kwiatek, powinieneś zrobić życzenie i go zjeść.

luck-signs1.jpg

19. Bambus szczęścia
– gatunki roślin Drazen Sander (Dracaena sanderiana) przynosi szczęście. Roślina ta znajduje się w południowo-zachodniej Azji i Afryce. Fani feng shui są przekonani, że jeśli posadzisz roślinę we wschodniej części pomieszczenia, poprawi ona przepływ energii qi w twoim domu, co oznacza, że ​​przyniesie ona harmonię i szczęście.

luck-signs22.jpg

20. Drzewo pieniędzy.
Niektóre rośliny o okrągłych, przypominających monety liściach są zwykle trzymane w mieszkaniach i biurach, ponieważ ludzie wierzą, że przynoszą szczęście w sprawach finansowych. Na przykład w Chinach drzewo pieniędzy – woda pahira, my i w innych krajach zachodnich – niektóre gatunki zmęczenie.

luck-signs23.jpg luck-signs24.jpg

Szczęśliwe przedmioty

21. Łapacz snów. Indian amulet, jak pajęczyna z wiszących na linach piór pomagają chronić przed złymi duchami, aby przynieść szczęście i pomaga pozbyć się koszmarów, nie brakuje zły sen. Dlatego często jest zawieszony nad łóżkiem.

luck-signs25.jpg

22. Czerwone latarki
– symbole szczęścia u Chińczyków. Chińczycy wierzą, że latarki przynoszą szczęście, bogactwo, harmonię. Według legendy w odległej przeszłości czerwone światła były jedynie źródłem światła. Później wykorzystano je do ochrony przed dzikimi zwierzętami, które atakowały wsie. W tych wioskach, w których ludzie wszędzie wisieli czerwone światła, zwierzęta nie odważyły ​​się przyjść.

luck-signs26.jpg

23. Podkowa. Ten obiekt, jak wszyscy wiemy, przyciąga szczęście, odpycha złe duchy i symbolizuje płodność. Podkowy są związane z siłą i niezawodnością koni. Jeśli położysz końce podkowy na bok, symbolizuje miesiąc. Podkowa kończy się – symbol łona matki.

Dla Greków podkowa była symbolem półksiężyca, a to z kolei oznaczało płodność.

Uważa się, że podkowy chronią dom i ziemię, zatrzymując nieproszonych gości na odległość. Jeśli podkowa powiesi się na ścianie lub na drzwiach wejściowych, przyciągnie to szczęście do domu. Ta tradycja sięga X wieku i wiąże się z legendą o świętym Dunstanie, który użył podkowy, aby złapać diabła. Tak więc nieczyste życie nigdy nie wejdzie do domu, ponieważ boi się podków.

Możesz także powiesić podkowy z końmi w dół. Podkowa, wieszanie, zbiera szczęście, a krawędzie w dół – wylewaj na tobie szczęście.

luck-signs27.jpg

24. Monety. Te przedmioty są symbolami szczęścia z wielu powodów, ale przede wszystkim – każda moneta to pieniądze, które można wymienić na rzeczy. Najszczęśliwsze są monety, w których jest dziura lub które są lekko zgięte. Ich siła jest szczególnie wielka, jeśli traktują cię jako poddanie się podczas robienia zakupów. Powinny być noszone w lewej kieszeni lub na szyi na sznurku.

  Numerologia twojego ADRESU: czy dla ciebie jest dla ciebie W DOMU?

Niektóre przesądy związane z monetami:

Szczęście zawsze będzie po twojej stronie, jeśli będziesz trzymał dzbanek z małymi monetami w kuchni.

Pierwsze monety, które otrzymujesz dziennie, powinny być wysyłane do pustej kieszeni i noszone w celu przyciągnięcia większej ilości monet.

Monety, które zostały wybite w roku przestępnym, przyniosą szczęście.

Szczególnie ucieszy cię moneta, którą wybito w twoje urodziny.

Jeśli w poniedziałek otrzymasz najmniejszą monetę na dostawę – cały tydzień będzie szczęśliwy.

Przyniesie szczęście tej monecie, którą umieszcza się w nowej torebce lub nowej torbie.

Aby dodać pieniądze, należy wziąć trzy monety o tym samym nominale, powiązać je z czerwoną wstążką i nosić je w portfelu.

luck-signs4.jpg

Jakie są symbole, które przynoszą szczęście?

25. Krzyż egipski
– symbol życia wiecznego. Symbol ten przybył do nas ze starożytnego Egiptu, gdzie uważany był za obowiązkowy talizman szczęścia faraonów. Często można znaleźć obrazy bogów, którzy trzymają ten symbol na ustach danej osoby. Uważano, że w ten sposób bogowie nadają “tchnienie życia”, które będzie potrzebne po śmierci.

luck-signs28.jpg

26. Topór
jest w stanie przynieść sukces. Archeolodzy często znajdują talizmany w postaci siekiery w wielu częściach świata. Zazwyczaj w tych obiektach znajdują się otwory wskazujące na fakt, że obiekt był noszony na szyi. Starożytni artyści z Dalekiego Wschodu, a także przedkolumbijska Ameryka, Morze Śródziemne i Afryka często przedstawiali topór z dwoma ostrzami, aby pokazać siłę.

luck-signs29.jpg

27. The Circle – jeden z najstarszych symboli szczęścia. Oznacza to wieczność, kompletność, doskonałość i uczciwość. Wiele symboli współczesnego szczęścia zawiera również okrąg lub koła, na przykład wieniec, który służy jako dekoracja na Boże Narodzenie i wiele innych.

luck-signs30.jpg

28. Półksiężyc – jeden z najsilniejszych radosnych symboli. Szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku małych dzieci i matek. W starożytnym Egipcie półksiężyc był symbolem bogini Izydy, matki egipskich królów. Znak półksiężyca rozprzestrzenił się jak symbol na całym świecie i stał się symbolem Raju, zwłaszcza jeśli przedstawiany jest obok gwiazdy. Jest to szczególnie cenne dla muzułmanów.

luck-signs31.jpg

29. Krzyż – Dzisiaj rozpoznawalny symbol chrześcijaństwa, ale jeszcze przed pojawieniem się Chrystusa krzyż był postrzegany jako symbol szczęścia. Obrazy tego symbolu znajdowały się również w miejscach na planecie, na których chrześcijaństwo nigdy nie dotarło. W poganach krzyż symbolizował drzewo życia. W niektórych starożytnych kulturach na krzyżu znajduje się element poprzeczny, który przecina dolną część krzyża. Wskazuje na drabinę, z którą modlący się człowiek osiągnie Boga. W niektórych kulturach pionowa linia oznacza drogę do nieba, a pozioma linia oznacza ziemskie życie.

luck-signs32.jpg

30. Ręka jest ważnym symbolem sukcesu prawie wszystkich kultur Morza Śródziemnego. Muzułmańskie narody przedstawiają dłoń z otwartą dłonią jako znak szacunku dla Fatimy, ukochanej córki proroka Mahometa. Fatima była jedną z trzech kobiet, uhonorowanych, aby pójść do nieba. Kciuk ręki symbolizuje samego proroka, palec wskazujący to Fatima, środkowy palec to jej mąż, a reszta to ich dwaj synowie.

Czytaj także: Te 6 znaków zodiaku bajecznie FAVOR w 2023: co zrobić, aby nie odstraszyć szczęścia?

Starożytni Etruskowie i Grecy nosili amulet w formie dłoni z indeksem i kciukami ukrytymi pod innymi. Podobne talizmany, nos z wydłużonym palcem wskazującym, pomagały chronić się przed siłami zła.

luck-signs33.jpg

Symbole szczęścia i bogactwa

31. Serce. Ten symbol reprezentuje miłość i mądrość w tradycji chrześcijańskiej. W starożytnym Egipcie serce uważano za centrum naszej fizycznej energii i wierzyliśmy, że ma zdolność neutralizowania skutków czarnej magii.

luck-signs34.jpg

32. Róg
symbolizuje siłę, moc i obfitość. W starożytnej greckiej i rzymskiej mitologii róg symbolizował również męski organ płciowy. Róg obfitości – to wyrażenie do tej pory zwane bogactwem i dobrobytem. Talizmany w postaci zakrzywionych rogów zwierząt, jak również sierp księżyca, mogą chronić przed złym okiem.

luck-signs35.jpg

33. Klucz – jeden z najpotężniejszych symboli szczęścia. Jest także jednym z najstarszych talizmanów. Kochankowie wciąż oddają sobie nawzajem klucze jako symbol od drzwi ich serc. Uważa się, że ten, kto dał klucz z jego serca, będzie szczęśliwy z miłości.

Grecy i Rzymianie wierzyli, że kluczowym symbolem jest “klucz życia”, który jest w stanie modlić się, aby otworzyć drzwi do bogów. Pomógł także przypomnieć sobie przeszłość i przewidzieć przyszłość. Szczególnie ważne były starożytne wkładane w klucze ze srebra, święty metal bogini Diany. Była strażniczką drzwi i bystrza, a także chroniła przyszłe matki.

Japończycy mają trzy połączone ze sobą klucze, bardzo potężny symbol szczęścia. Pomagają tym, którzy je noszą, otwierają drzwi prowadzące do miłości, zdrowia i bogactwa.

Cyganie w Europie Wschodniej wierzą, że jeśli klucze do domu przymocowany do metalowego pierścienia i powiesić nad łóżkiem, zapewni silną dobry sen w nocy, i odpędzić koszmary.

luck-signs36.jpg

34. Schody
są uważane za symbol szczęścia przez wiele stuleci. Egipcjanie umieścili schody w grobach, aby pomóc duszom zmarłych wejść do nieba. Oni również nosili talizmany w formie schodów, aby uniknąć ziemskich pokus.

Jednak czasami drabiny mogą przynosić nieszczęście, na przykład, gdy są przymocowane do ściany w taki sposób, aby utworzyć trójkąt z powierzchnią ziemi. Trzy strony tego trójkąta reprezentują rodzinę – ojca, matkę i dziecko; w niektórych interpretacjach – Trójca Święta – Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Jeśli wchodzisz pod taką drabinę, opierając się o ścianę, łamiesz integralność rodziny. Jednakże, jeśli nadal przypadkowo schodzisz pod schody, powinieneś przeciąć palce i wypluć trzy razy w poprzek krat.

luck-signs37.jpg

35. Trójkąty
są stabilną formą dla różnych struktur. Zwolennicy starożytnych religii widzieli w tym symbolu znaczenie mistyczne i często nosili amulety z trójkątami. Uważano, że trójkąty reprezentują cykl życiowy: narodziny, dojrzałość, śmierć.

  Osoba, od której namalowali obraz Shreka

Symbolizują także harmonię między ludźmi i bogami, dlatego uznano świętokradstwo za zakłócające integralność trójkąta.

Trójkąty były stale używane przez Egipcjan, w tym do tworzenia słynnych wielkich piramid. Pomimo tego, że piramidy – mauzolea zmarłych faraonów, dziś wielu ludzi uważa je za symbole szczęścia. Architekci, którzy zbudowali piramidy, wykorzystali cztery trójkąty jako boki, które symbolizują siły ziemi i nieba, połączone ze sobą.

luck-signs38.jpg

36. Koła
symbolizować wieczność i w wielu kulturach są symbole szczęścia. Flaga Indii przedstawiono „Wheel of Life” Buddą. Mówi się, że sam malowane koła na polach ryżowych Buddy, aby pokazać, że życie swoich zwolenników – to cykl imprez, które mają przyczynę i skutek, który na przemian w taki sam sposób jak szprychy kołowrotku.

luck-signs39.jpg

Ludzie i święci przynoszą szczęście

37. Zamiatacz kominów – symbol szczęścia, bogactwa i szczęścia. Jedna z legend starożytnej Anglii mówi, że gdy król Jerzy jeździł na koniu w ramach królewskiej procesji, nagle wyskoczył z tłumu pies i zaczął szczekać i gryźć królewskiego konia. Koń stanął na tylnych łapach i prawie rzucił króla w grozę tłumu. Mężczyzna ubrany w brudne szmaty wyszedł na ulicę, ujął konia za uzdę, uspokoił ją. To był zwykły kominiarz, który ocalił króla!

luck-signs40.jpg

38. Budda.
Figurki przedstawiające legendarnego założyciela jednej z głównych religii świata uważane są za bardzo wartościowe, ponieważ przynoszą szczęście. Szczególnie sukces czeka tych, którzy ocierają brzuch Buddy.

luck-signs41.jpg

39. Cachina – duchy przodków, w które wierzyły plemiona południowo-wschodniej części Ameryki Północnej. Indianie zrobili dollas z kachin, z których każdy jest ubrany w specjalny garnitur. Chociaż lalki były często używane podczas ceremonii, bawili się nimi także dzieci, umieszczano je w domu lub w świętych miejscach. Uważa się, że zapraszając ducha reprezentowanego w postaci lalki, rodzina wraz z nim przyniesie szczęście. Na przykład rodzina będzie zbierać dobre plony lub być chronione przed klęskami żywiołowymi.

luck-signs42.jpg

40. St. Christopher
– święty męczennik, patron podróżnych. Religijni katolicy często umieszczają medaliony z wizerunkiem świętego w samochodzie.

luck-signs43.jpg

Liczby i inne symbole, które przynoszą szczęście

41. Gwiazda polarna (Konstelacja Alfa Ursa Minor) jest punktem orientacyjnym dla podróżnych. Zwłaszcza wśród żeglarzy gwiazda jest symbolem szczęścia. Gwiazda Betlejemska wskazała Mędrcom na narodziny Króla Judei. W Starym Testamencie gwiazdy na niebie symbolizowały liczne dzieci Abrahama i wskazywały kierunek ziemi obiecanej.

luck-signs44.jpg

42. Złe Oko – talizmany o tym nazwisku są chronione przed nieszczęściami. W przeciwieństwie do innych symboli szczęścia, te talizmany zawierają symbol porażki, która z kolei odpycha prawdziwe niedole.

luck-signs45.jpg

43. Liczba siedem jest uważany za szczęśliwego w wielu kulturach i religiach. W chrześcijaństwie Siedem symbolizuje siedem samo-poświęceń i najwyższą cnotę. Liczba siedem stale pojawia się w pismach świętych. Na przykład siedem lamp w świątyni, siedmiu mędrców lub siedem głupich panien. Chrystus nakarmił wielu ludzi tylko pięcioma bochenkami i dwiema rybami (w sumie siedem razy).

Wczesny kościół chrześcijański nauczał, że wiara w Boga przyniesie siedem darów: mądrość, zrozumienie, cześć, chwałę, błogosławieństwo, siłę i pobożność. Mówi się również, że siódmy syn siódmego syna ma dar uzdrawiania, a siódma córka siódmej córki może interpretować sny.

Zgodnie z pradawną japońską mitologią, istnieje Siedmiu Gods of Fortune, którzy dają prezenty dla godnych ludzi w Nowy Rok.

luck-signs46.jpg

Symbole, które pomagają spełnić twoje pragnienia

44. Źródło
pragnienia – źródło wody, w której trzeba wyrzucić monetę (symbol szczęścia) i złożyć życzenie. Starożytni wierzyli, że taki symboliczny dar dla bogów ochroni źródło wody przed wysychaniem. Wierzyli również, że bogowie morza będą zadowoleni, jeśli przedstawią im kilka monet jako hołd.

Ta tradycja jest obecnie szeroko rozpowszechniona na całym świecie. Na przykład wielu uważa, że ​​jeśli spojrzysz na swoje odbicie w wodzie, rzucisz monetą i złożysz życzenie, to na pewno się spełnisz.

Przy okazji, jeśli byłeś w Rzymie, na pewno poszedłeś do fontanny Trevi lub innych słynnych fontann, gdzie bogowie morza biorą co najmniej trzy monety.

luck-signs47.jpg

45. Łuk – kość z kurczaka jest również symbolem szczęścia i “pomaga” spełnić twoje pragnienia. Dwie osoby powinny chwycić małe palce za kość po obu stronach, zrobić życzenie i narysować. Kamień pęknie, a ten, kto ma większą połowę, może mieć nadzieję, że jego pragnienie się spełni, a drugie pozostanie z niczym.

luck-signs48.jpg

46. ​​Upadła rzęsa
jest uważany za symbol szczęścia i pomaga zbliżyć spełnienie pragnień. Jeśli rzęsa spadnie na twój policzek, weź go na palec, zrób życzenie i zdmuchnij go.

luck-signs49.jpg

47. Strzelająca gwiazda
pomaga również w spełnieniu pragnienia. Zobaczyć to oznacza, że ​​twoje tajne kochane pragnienie zostanie spełnione.

luck-signs50.jpg

Jaki kamień przynosi szczęście

48. Amber. Uważa się, że ten kamień jest kawałkiem słońca, więc ma moc przynosić szczęście. Grecy nazywali bursztynowy “elektron”, od tego słowa zaczęło się nazywać “elektryczność”. Jeśli pocierasz kamień, może on iskrzyć, prawdopodobnie dlatego, i był uważany za kamień, przynosząc szczęście. Ludy chińskie i muzułmańskie używają bursztynu jako kadzidła, aby chronić się przed złymi duchami.

luck-signs51.jpg

49. Szafir był uważany za symbol szczęścia od czasów starożytnych. Grecy wierzyli, że jeśli nosisz szafiry, zawsze będziesz pod patronatem bogów. Na Bliskim Wschodzie w czasach starożytnych wierzono, że ten niebieski kamień ma magiczną moc.

Według legendy centralnym elementem pierścienia króla Salomona były szafiry.

W Indiach uważają, że szafir przyciąga zdrowie i bogactwo, w innych ludach szafir chroni dziewice, odstrasza złe duchy i pająki.

Szafir jest kamieniem urodzonych we wrześniu, więc powinien być noszony przez nich na szczęście.

luck-signs3.jpg

50. Kocie Oko
pomaga pokonać przeszkody i osiągnąć sukces w życiu. Chroni także przed złym okiem, duchami, duchami i negatywnym wpływem planet. W Indiach uważają, że jeśli nosisz kocie oko, szczęście nigdy się nie urwie.

Dla hazardzistów oko kota jest ważnym talizmanem, który pomaga dokonywać wyborów. Pomaga chronić przed nagłymi upadkami w biznesie i zapewnia stabilność finansową, chroniąc pieniądze osoby, która je przenosi.

luck-signs52.jpg