Archeolodzy znaleźli miejsce, w którym zginął Juliusz Cezar

Archeologowie нашли место, где был убит Юлий Цезарь

Hiszpańscy archeolodzy stwierdzili, że odkryli pierwszy materialny dowód dokładnego miejsca, w którym Gajusz Juliusz Cezar został zabity 2056 lat temu.

Według tekstów rzymskich, Cezar, który był głową Republiki Rzymskiej, był został ugodzony nożem na śmierć przez grupę rzymskich senatorów 14 marca 44 roku przed Chrystusem. , kiedy przemawiał do Senatu podczas spotkania.

Podczas gdy zabójstwo słynnego dowódcy zostało szczegółowo opisane w starożytnych tekstach, do niedawna nie było żadnego dowodu na to, gdzie dokładnie to się stało.

Teraz naukowcy z Hiszpańska Narodowa Rada ds. Badań Ogłosili, że znaleźli miejsce w centrum Rzymu, gdzie Cezar powiedział ostatnie zdanie: “A ty, Brutusie?” , zwracając się do swojego bliskiego przyjaciela, który okazał się być wśród konspiratorów.

Według informacji historycznych, Cezar został zabity w kurii Pompejusza, a teraz naukowcy wskazali to miejsce.

Archeolodzy znaleźli miejsce, w którym zginął Juliusz Cezar


Ostatnim schronieniem był Cezar kamienna konstrukcja o szerokości około 3 metrów i długości około 2 metrów wewnątrz Teatru Pompei na historycznym placu Torre Argentino w Rzymie. Teraz jest przystanek autobusowy, gdzie codziennie idą setki ludzi. Według historyków Imperium Rzymskie przekształciło kurię Pompejusza w miejsce pochówku Cezara. To tutaj przybrany syn i naśladowca Cezara Oktawian August wyznaczył miejsce morderstwa wielkiego generała.

Archeolodzy znaleźli miejsce, w którym zginął Juliusz Cezar


Naukowcy twierdzą, że miejsce, w którym cezar został ugodzony nożem, niekoniecznie jest miejscem, w którym zmarł.

“Odtąd ciało zostało przeniesione na forum rzymskie, gdzie zostało skremowane, i nie wiemy na pewno, czy umarł on natychmiast, czy w ciągu kilku godzin” – powiedzieli archeolodzy..