10 dziwnych książek napisanych przez seryjnych morderców

10 странных книг, написанных серийными убийцами

Seryjni mordercy zawsze powodują szeroki zakres silnych uczuć. Istnieje wiele literatury fantastycznej i naukowej seryjni mordercy, ale nic nie jest bardziej kontrowersyjne niż to, co sami napisali.

Niektóre książki są autobiografiami, podczas gdy inne, najwyraźniej, dziełami fikcji.

W 1997 r. Pierwsze prawo “Syna Sama” zostało przyjęte w Nowym Jorku, dziś takie prawo istnieje w 40 amerykańskich stanach. Została ona przyjęta po informacji spread że seryjny morderca David Berkowitz (David Berkowitz), znany również jako Syn Sama, zaproponowano mu ogromną sumę pieniędzy za prawa do publikuj swoje historie.

Prawo zabrania oskarżonym lub skazanym przestępcom czerpania zysków z jakichkolwiek prac związanych z wyszczególnieniem jej lub jego zbrodni. Pieniądze uzyskane z takich prac zostaną przekazane rodzinom ofiar.

Niemniej jednak, nawet jeśli nie są zabezpieczeni finansowo, seryjni zabójcy mogą z łatwością zyskać uwagę w swojej książce.

Bez względu na to, jak sprzeczne mogą być te książki, nie można zaprzeczyć, że oferują unikalną perspektywę myślenia o seryjnym zabójcy..

Dziwne książki

10. “Zekka” (Zekka)

2015

10.jpg

Sakakibara Seito jest pseudonimem japońskiego seryjnego zabójcy nieletnich, który zabił dwoje dzieci i ranił trzy kolejne w 1997 roku. Miał zaledwie 14 lat, kiedy został aresztowany za zabicie 11-letniego Jun Hase’a, którego głowę zwisał przed wejściem do szkoły w Kobe.

Po aresztowaniu przyznał się również do morderstwa 10-letniej Ayako Yamashita (Ayaka Yamashita). W 2004 r. Został wydany tymczasowo, aw 2005 r. Został całkowicie zwolniony. Jego prawdziwe imię jest wciąż nieznane szerokiej publiczności.

“Zekka”, autobiografia Seito, od samego początku wywołała wielkie kontrowersje. Książka została wydana bez wcześniejszego powiadomienia rodzin ofiar. Seito wysłał kopie książki rodzinom swoich ofiar, przepraszając w środku.

10-1.jpg

W swojej autobiografii autor wyznał, że jako nastolatek doznał zaburzeń seksualnych. Kiedy został studentem klasy średniej, był już znudzony, zabijając tylko koty. Jednak jego nudy nie trwały długo: zaczął zabijać ludzi.

Pomimo faktu, że Mamoru Hase (Mamoru Hase), ojciec zmarłego chłopca, powiedział, że książka tylko przyczynia się do ich cierpienia, a także publicznie wyraził chęć wycofania go z rynku, projekt nie zostanie zatrzymany.

Co więcej, Seito otrzymał tantiemy za sprzedaż książki. Powiedział jednak, że wykorzysta te pieniądze, by wypłacić odszkodowania rodzinom ofiar, w wysokości 1,6 miliona dolarów.

9. “Trójca Superkidd” (Trójca Superkidd)

2010

9.png

Charles Kembo został oskarżony zabicie czterech osób (żona, partner biznesowy, dziewczyna i pasierbica) w latach 2002-2005.

W 2003 roku zniknęła jego żona Margaret, jej ciała nigdy nie odnaleziono. Ardon Samuel, jego partner biznesowy, został uduszony i unieszkodliwiony w Vancouver Park w 2003 roku.

9-1.jpg

Prawie rok później ciało jego dziewczyny Sui Yin Ma znaleziono w torbie hokejowej w Richmond. Zwłoki jego pasierbicy, Rita Yeung (Rita Yeung) stwierdzono ostatni w lipcu 2005, pakowane w worki na śmieci i wrzucić w Richmond. Miała 20 lat.

Kilka dni po straszliwym odkryciu aresztowano Charlesa Kembo. Wciąż jest w więzieniu, odbywa karę dożywocia.

9-2.jpeg

Ta książka J.D. Bauera (J.D. Bauer) jest prawdopodobnie napisana przez Kembo. Ta 372-stronicowa książka została opublikowana przez Publish America 20 stycznia 2010 r. Podczas procesu Kembo.

Został uznany winnym w czerwcu tego samego roku. Charles Kembo przyznał w wywiadzie, że jest autorem “dziecięcej fikcji”.

8. “Syn Nadziei”

2006

8.png

David Berkowitz jest amerykańskim seryjnym mordercą, który wysłał sześć osób na świat i ranił kolejnych siedem przez 14 miesięcy (od lipca 1976 do sierpnia 1977). Berkovits pracował tylko w nocy, a jego celami były z reguły kobiety o ciemnych włosach i pary w samochodach.

Wiele kobiet podczas “Lata Sam” w 1977 r. Farbowało włosy w jasnym kolorze i krótkich włosach. Użył broni 44 kalibru, za którą otrzymał przydomek “44-kaliber zabójca”.

8-1.jpg

Jednak imię, pod którym stał się znany, to “syn Sama”. Więc wezwał się w liście do policji. List zaczął się tak: „Witam z rynien Nowego Jorku wypełnionych odchodów psa, wymiocin, złamane wina, moczu i krwi. Hello from kanałach Nowego Jorku, które pochłoną te przysmaki, gdy są one wypłukiwane z ciężarówki zbioru”.

Berkovitsa mógł obliczyć po zakupie biletu na parking obok miejsca, w którym popełnił on swoją ostatnią zbrodnię. Po tym, jak przyznał się do winy, otrzymał sześć dożywocia.

8-2.jpg

Obecnie odbywa wyrok w zakładzie karnym Sullivan w Falsburgu w stanie Nowy Jork.

Według samego Berkovitsa jego Sam diabeł prowadził morderstwa. Otrzymywał sygnały od psa sąsiada o imieniu Sam, a także poprzez różne halucynacje wzrokowe i słuchowe.

Zobacz także: Odkrył, jak działa mózg seryjnego mordercy

Pomimo tego, że w młodości był związany z kultem satanistów, zabójca twierdzi, że nawet w dzieciństwie czuł obecność ciemnych sił w swoim życiu.

8-3.jpg

Niemniej jednak syn Sama znalazł nowego ojca i stał się “Synem Nadziei”. W czasie uwięzienia znalazł schronienie i schronienie, pogrążając się w wierze w Boga. Jego książka “Syn nadziei” jest zbiorem pamiętników więziennych, w których opisuje życie za kratami i opowiada o swoim odrodzeniu w chrześcijaństwie.

David nie korzysta ze sprzedaży swojej książki, część dochodów z każdej sprzedanej kopii idzie na pomoc ofiarom jego zbrodni.

Bardzo dziwne książki

7. “Dziwna historia doktora Holmesa NN”

2005

7.png

Początkowo sprawie Madgett Herman (Herman Mudgett), dr N.N.Holms, jest powszechnie uważany za oszustwa, ale później przeszedł do historii jako jeden z pierwszych seryjnych zabójców USA.

Pomimo faktu, że przyznał się do morderstwa 27 osób, wielu uważa, że ​​liczba jego ofiar przekracza 200. W marcu 1896 r. Został skazany na śmierć, a 7 maja został powieszony.

7-1.jpg

Po przeprowadzce do Chicago Madgett kupił cały blok miejski, który naprawił i zamienił w hotel, który stał się jego “zamkiem morderstw” na 63rd Street i Wallace Street. Otworzył swoje potomstwo tuż przed Światowymi Targami w 1893 roku.

To był niezwykły hotel, zbudowany z myślą o zabójstwach. Niektóre pokoje nie miały okien, które można zamknąć z zewnątrz. Hotel miał korytarze kończące się ślepym zaułkiem; schody prowadzące donikąd; drzwi bez pokoi, a także pokoje bez drzwi.

7-2.jpg

Oprócz tego do ścian wbudowano dysze do gazu, do recyklingu była drewniana rynna, aw piwnicy znajdował się piec wielkości człowieka. Pokój na trzecim piętrze był dźwiękoszczelny, miał też wylot rury gazowej, który tłumił mieszkańców.

Ciała zostały dostarczone do piwnicy przez tajny pokój. Za fałszywymi ścianami w piwnicy policja znalazła stół rzeźnika, kości, zakrwawione ubrania i krematorium. Znaleźli też rzeczy dla kobiet w piekarniku.

Podczas Światowych Targów w hotelu Madgett było dużo osób, głównie młode kobiety.

7-3.jpg

„The Strange Case of Dr. N. Holmesa” – trzy książki z obrazkami, podstawowe źródła przestępczości, a także, co najważniejsze, z własnej spowiedzi, która ukazała się na krótko przed niemiecką kary.

7-4.jpg

“Własna historia Holmesa” (1895) jest autobiografią Madgetta, w której opisuje swoje dzieciństwo i wszystkie trudy, z którymi borykał się przez całe życie. Możesz także przeczytać “Wyznanie NN Holmesa” (1896), w którym prowadzi narrację od pierwszej osoby.

6. “Brama Janusza”

2001

6.png

Ian Brady (Ian Brady) był częścią “morderczego duetu”, który przeszedł do historii “The Swamp Murders” w Manchesterze. W 1966 roku on i jego partner Myra Hindley (Myra Hindley) byli skazany za morderstwo trojga dzieci, później przyznał się do morderstwa dwóch innych.

Ich ofiary były w wieku od 10 do 17 lat, z których część została zgwałcona. Co najmniej trzech zostało “pochowanych” w bagnie Saddleworth.

6-1.jpg

Wezwanie na policję od brata Myry, Davida Smitha (David Smith), zatrzymało ciąg “morderstw na bagnach”. Ian Brady i Myra Hindley chcieli dodać jeszcze jedną osobę do swojego duetu, ale David Smith w to nie wierzył Brady jest zdolny do morderstwa.

Brady udowodnił Smithowi, że się myli, zabijając Edwarda Evansa, zadając 14 ciosów toporem, a następnie dusiąc go. Podczas poszukiwań policji udało się znaleźć ciało Evansa i broń morderczą.

6-2.jpeg

W wyniku kolejnych poszukiwań, które miały miejsce kilka dni później, znaleziono dwa bilety bagażowe na podróż ze stacji centralnej Manchesteru. Dwie z walizek znalezionych na tych biletach wypełnione były nagimi zdjęciami jednej z ofiar, a także kasetami z prośbami o ułaskawienie.

Ponadto w walizkach znaleziono zdjęcia bagna Saddleworth, które doprowadziły policję do ciała innej ofiary.

6-3.jpg

W “Bramach Janusa” Brady chce pomóc czytelnikowi wejść do mózgu seryjnego mordercy i wyjaśnić jego pracę. Próbuje przekonać swoich czytelników, że seryjni mordercy są bardzo spostrzegawczy w swoich działaniach.

Brady przedstawia swoją teorię pochodzenia współczesnego seryjnego mordercy, a także przegląda historie kilku słynnych seryjnych morderców.

Najdziwniejsze książki

5. “Tworzenie seryjnego mordercy”

1995

5.png

W 1990 roku na Florydzie słynny seryjny morderca Danny Rolling (Danny Rolling), który zabił pięciu studentów. Przybył do Gainesville na krótko przed semestrem zimowym na University of Florida i rozbił namiot w lesie w pobliżu kampusu studenckiego.

Czytaj także: Test, aby dowiedzieć się, czy dana osoba zostanie seryjnym zabójcą

Zabił cztery kobiety i jednego mężczyznę i zgwałcił niektóre z jego ofiar. Być może najbardziej makabrycznym aspektem jego 48-godzinnej zabawy było to, jak umieścił zwłoki jednej ze swoich ofiar.

5-1.jpg

Ciało Christy Hoyt (Christa Hoyt) znaleziono w pozycji siedzącej, i odcięta głowa jest umieszczona obok siebie na półce.

W 1994 r., Po spowiedzi, oskarżono go o zabicie pięciu osób i skazano go na śmierć. Pomimo faktu, że Rolling przyznał się do zabicia trzech kolejnych osób w swoim rodzinnym mieście Shreveport w stanie Luizjana, w listopadzie 1989 r., nie został skazany za te zbrodnie.

5-2.jpg

Został skazany na śmierć przez wprowadzenie śmiertelnego zastrzyku. Według relacji naocznych świadków, kiedy podawano lek, śpiewał pieśń podobną do hymnu.

“Tworzenie seryjnego mordercy” zostało napisane przez Rollinga w więzieniu, pomogło mu w tym byłej narzeczonej Sondra London (Sondra London). Wydana w 1996 roku książka graficzna wypełniona jest przerażającymi fotografiami i historiami.

5-3.jpg

Zdjęcia z książki

W jednym z opowiadań Rolling opisuje gwałt kobiety w Sarasocie. W następnym roku, po wydaniu książki w Londynie i Rolling, państwo zostało pozwane z powodu zysków, które otrzymali ze sprzedaży książki mordercy.

Zostali oskarżeni o naruszenie prawa “Syna Sama”. W 1999 r. Nakazano kobiecie zapłacić rodzinom zmarłych 15 000 dolarów. “Krwawych pieniędzy” ludzie bardzo niechętnie.

4. “Pytanie wątpliwości”

1993

4.jpg

Jeden z najsłynniejszych seryjnych morderców – John Wayne Gacy (John Wayne Gacy), jak wiesz, zabił 33 osoby w wieku od 9 do 20 lat. W 1968 roku Geisi został aresztowany za sodomię, ale przebywał w więzieniu tylko 18 miesięcy z przepisanego 10-letniego okresu z powodu dobrego zachowania.

Po wyzwoleniu Gaisi przeniósł się do Chicago, gdzie odniósł sukces jako wykonawca robót budowlanych i całkowicie zanurzył się w życiu publicznym miasta.

Był aktywny w polityce, a także pojawił się w wizerunku klauna na święta dzieci i wydarzenia charytatywne. Równolegle Gacy zaczął zabijać.

Niektóre z jego ofiar pochodziły z kręgu znajomych i kolegów, ale głównie szukał ich na ulicy. Geysi był dość pomysłowy pod względem zwabienia osoby do swojego domu, a także wykorzystał kilka rodzajów taktyk.

4-1.jpg

Czasami działał jako policjant i “aresztował” swoje ofiary. Czasami po prostu zapraszał ich do swojego domu, żeby opuścili kieliszek. Po tym, jak mężczyzna był w jego domu, Geisi Przykuł go kajdankami pod pretekstem pokazania magicznej sztuczki, po czym torturował i gwałcił ofiarę.

Czytaj także: Co popycha osobę do morderstwa?

Potem udusił człowieka i zakopał jego ciało pod swoim domem. W ostatnich latach jego krwawych działań musiał szukać innego miejsca, by pozbyć się trupów, ponieważ nie było już miejsca, więc zaczął wyrzucać je do najbliższej rzeki.

4-2.jpg

Niektóre z jego ofiar przeżyły, ale dopiero po jednym z nich Jeffrey Rignall (Jeffrey Rignall) zadzwonił na policję, sprawa dała początek. W końcu Geisy został złapany po tym, jak policja skontaktowała się z nim w poszukiwaniu zaginionego 15-letniego Roberta Piesta (Robert Piest).

Policja poczuła zapach nadchodzący z piwnicy. W rezultacie znaleziono 28 ciał pod jego domem, a kolejnych 5 zostało złapanych z pobliskich rzek. W 1980 roku został uznany za winnego, aw 1994 roku został skazany na śmierć przez zastrzyk.

4-3.jpg

Niektóre ofiary Gacy’ego

W swojej książce A Question of Doubt, nad którą pracował wspólnie z Shane Bugbee, Geisi twierdzi, że organy znalezione pod jego domem są odpowiedzialne za strony trzecie.

Oto, co pisze we wstępie: “To nie jest autobiografia, która obejmuje całe moje życie, to szczegółowa opowieść o koszmarze, w którym żyłem od 11 grudnia 1978 r. Do 13 marca 1980 r. Jest to opowieść o kłamstwie i wyrachowanym oszustwie stworzonym przez policję i media”.

Obecnie książka jest wyczerpana, tylko 500 egzemplarzy zostało opublikowanych w 1993 roku. Na podstawie tej książki powstała także gra zatytułowana “33: kwestia wątpliwości”.

Książki seryjnych morderców

3. “Ostateczna prawda”

1993

3.png

Lepiej znany jako Pee Wee Gaskins ze względu na 163-centymetrowy wzrost, Donald Gaskins był amerykańskim seryjnym mordercą. Przyznał się do zabicia 13 osób różnymi metodami. W swojej praktyce utonął, strzelił i dźgnął ludzi, a następnie pochował ciała w lesie.

Prawdziwa liczba jego ofiar nie jest znana, ale po jego aresztowaniu w 1975 roku został uznany winnym 8 morderstw.

3-1.jpg

Jednak w swojej autobiografii twierdzi, że zabił 110 osób. Wśród jego ofiar był noworodek, którego zgwałcił przed morderstwem.

W 1991 roku jego życie zakończyło się elektrycznym krzesłem, w którym zabito jego krewnego z komórki Rudolpha Tynera (Rudolph Tyner). Syn jednej z ofiar Tynera zatrudnił Gaskinsa, by zabił Rudolfa.

3-2.jpg

Gaskins dał Tynerowi bombę przebraną za radio. Bomba wybuchła, gdy Tyner przyłożył radio do ucha.

3-3.jpg

“Ostateczna prawda: autobiografia seryjnego mordercy” została napisana we współpracy z Wilton Earle (Wilton Earle). Na stronach książki Gaskins opowiada o swoim życiu i opisuje jego zbrodnie.

2. “Fantazja mordercy”

1990

2.png

Pomimo faktu, że J.J. Schaefer został skazany za tylko dwa morderstwa, jest wyraźny dowód, że jest seryjnym zabójcą. Chociaż twierdził, że zabił ponad 80 kobiet, prawdziwa liczba jego ofiar jest nieznana. I nigdy nie będzie wiadomo, bo w 1995 roku zmarł.

Został zabity przez współwięźnia, który poderżnąć gardło Schaefera i zgasić oczy.

W 1973 r. Schaefer został skazany za tortury i zabójstwo 17-letniej Susan Place i 16-letniej Georgii Jessup,.

2-1.jpg

Jednak dowody sugerują, że dziewczyny nie były jego jedynymi ofiarami. W swoich listach i zeznaniach w więzieniach często mówi o innych morderstwach.

Podczas poszukiwań w domu matki Schaefera, gdzie miał własną sypialnię, odkryto kilka rzeczy należących do zaginionych kobiet. Pomimo faktu, że pozostałości niektórych z nich zostały później odnalezione, przyczyn śmierci nie można ustalić.

2-2.jpg

Niemniej jednak, pomimo wszystkich znalezisk, nie postawiono mu żadnych zarzutów. W procesie wyszukiwania policja również znalazła ponad 100 stron odręcznego tekstu i rysunków przedstawiających okaleczenia i morderstwa.

W 1990 roku słynny już Sondra London opublikował niektóre historie Schaefera (w szczególności opowieść “Demony zabójstwa” w tomie “The Fantasy of the Murderer”). Sondra myślała, że ​​te historie są fikcją, ale policja i prokuratorzy myślą inaczej.

2-3.jpg

Powiedzieli, że w tych historiach jest więcej prawdy niż fikcji. Schaefer, najwyraźniej, potwierdził to w swoim liście z 9 kwietnia 1991 r., Pisząc: “W jakie zbrodnie powinienem się przyznać, a jakie są” demony morderców “? Chcesz spowiedzi, ale nie przyznawaj się do nich, gdy się ograniczam z nimi na samym początku “.

1. “Zabójca”

1970

1.png

Według Carla Panzrama zabił on 21 osób, popełnił tysiące rozbojów, arsonów i aktów przemocy wobec ponad 1000 mężczyzn w 30 krajach. Kiedy miał 11 lat, obrabował sąsiada i został wysłany do instytucji penitencjarnej w stanie Minnesota.

Od tego zaczęły się jego “wędrówki” przez instytucje więzienne i więzienia. Z pieniędzmi, które otrzymał po rabunku domu Williama Howarda Tafta, Charles kupił jacht Akista. Zabił wtedy 10 pasażerów, którzy zgłosili się do usług kapitana, nie zapominając, aby obrabować je wcześniej i zgwałcić.

1-1.jpg

Zatrudnił marynarzy, którzy zostali przylutowani, a następnie, gdy byli na morzu, zgwałcili. Następnie strzelił im w głowę pistoletem kalibru 45, przywiązał kamienie do ciał i wyrzucił je za burtę.

Po aresztowaniu za włamanie Panzram został wysłany do więzienia w Waszyngtonie, gdzie spotkał się z więźniem strażnikiem Henrym Lesserem (Henry Lesser). Kiedyś Lesser żałował Panzramy po tym, jak został pobity przez współwięźniów.

1-2.jpeg

Zaczęli się komunikować i wkrótce Panzram posłuchał rady Lessera, którą Karl powinien napisać. Panzram dał mu rękopis swojej autobiografii i nadal wysyłał listy i rękopisy do strażnika przez wiele lat, nawet po tym, jak został przeniesiony do innego więzienia.

“Killer: magazyn mordercy” Thomasa E. Gaddisa (Thomas E. Gaddis) i James Long (James Long) – to litery i rękopisy Karla Panzrama. Teksty zostały napisane od 1928 roku, a ich opublikowanie zajęło im około 40 lat.