Jak poczuć przypływ siły i energii, nawet jeśli nie masz dość snu: 4 magiczne wskazówki | jocelynkelley.com

Jak poczuć przypływ siły i energii, nawet jeśli nie masz dość snu: 4 magiczne wskazówki

Jak to zrobić почувствовать прилив сил и энергии, даже если вы не выспались: 4 волшебных совета

Każdy z nas miał do czynienia nie z najprzyjemniejszymi konsekwencjami nieprzespanej nocy. Jest to zły stan zdrowia, stan słabości i odmowa postrzegania rzeczywistości.


Brak snu lub brak snu zawsze wpływa na nasze zdrowie i na to, jak nastanie kolejny dzień.

Czytaj także: 10 dziur energii, w których siła i energia odpływają każdego dnia


Bezsenność, gorszy lub niezdrowy sen prowadzi do tego, że organizm zaczyna odczuwać stres. Dlatego nie jest zaskakujące, że rano jesteś w mglistym, wycieńczonym stanie, czując się jak wyciśnięta cytryna.


Na początek trzeba zrozumieć psychologię snu.


Psychologia snu

1) .jpg

Sen jest wtedy, gdy twoje ciało jest zrelaksowane i pracuje, aby wyzdrowieć, podczas gdy twój mózg pracuje nad pamięcią i myśleniem, więc nie jest niczym niezwykłym, że czujesz się trochę ospały, jeśli nie masz dość odpoczynku.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci odzyskać i odzyskać dzień po złym śnie lub bezsenności:

Po bezsenności

Pij więcej wody

2) .jpg

Zły sen może prowadzić do odwodnienia, które może powodować zmęczenie.

Ciało podczas snu zużywa trochę wody w organizmie. Jednakże, jeśli nie spałeś dobrze, być może twoje ciało będzie musiało zużywać więcej wilgoci.

Tak więc, wiedz, że nawet niewielkie odwodnienie może powodować zmęczenie, wyczerpanie, ból głowy i inne problemy z dobrym samopoczuciem. Kiedy nie ma wystarczającej ilości płynów w ciele, serce doświadcza dodatkowego stresu, powinno pracować ciężej.

To może sprawić, że poczujesz się zmęczony i wyczerpany, więc spróbuj monitorować bilans wodny ciała. Jeśli po nieprzespanej nocy czujesz się ospały, wypij więcej czystej wody bez gazów.

Czytaj także: 6 sytuacji, w których niemożliwe jest picie wody

Zjedz dobre śniadanie

3) .jpg

Pełne i zdrowe śniadanie może Cię nie tylko obudzić, ale także dostarczyć organizmowi wszystkich składników odżywczych.

Według ekspertów, śniadanie jest koniecznością, jeśli nie spałeś dobrze. Mieszanka węglowodanów, białek i zdrowych tłuszczów poprawi pamięć, pomoże skupić i uporządkować myśli oraz zdolność do pracy.

Dobrą alternatywą, na przykład, będzie kilka tosterek z awokado i filiżanką herbaty.

To śniadanie przywróci ci energię i pomoże ci rozweselić, mimo że nie masz dość snu.

Ale filiżankę aromatycznej kawy najlepiej odłożyć do późnego ranka, kiedy poznane zostaną naturalne sygnały twojego ciała, a ciało zacznie się budzić.

Jak energicznie się obudzić

Wybierz się na spacer

5) .jpg

Jeśli twój zwykły dzień jest pracą siedzącą, musisz wprowadzić swój obowiązkowy harmonogram.

Szczególnie polecane są spacery, jeśli w zły sen. Siedząca praca przez cały dzień może spowodować poważne uszkodzenie ciała, powodując wczesne problemy ze stawami. To niebezpieczeństwo może pozostać potencjalnym i może przekształcić się w bardzo realne zagrożenie dla twojego zdrowia.

Mała rozgrzewka lub szybki spacer po biurze pomogą Ci poprawić krążenie krwi, co sprawia, że ​​jesteś trochę wesoły, czujesz przypływ nowej energii i witalności.

A tak przy okazji, najlepiej pójść na spacer po obiedzie. Więc zabijasz dwa ptaki jednym kamieniem: spalaj spalone kalorie, a także rozprowadź zmęczenie nagromadzone na cały dzień.

Łap słońce i częściej wychodź na zewnątrz

4) .jpg

Łatwiej powiedzieć, niż zrobić, zwłaszcza jeśli wychodzisz z domu wcześnie rano, kiedy jest jeszcze ciemno i wracasz do domu, kiedy robi się ciemno.

Ekspozycja na światło słoneczne spowalnia produkcję melatoniny, co przyczynia się do uczucia senności. Promienie słoneczne i świeże powietrze tworzą prawdziwe cuda z twoim ciałem, budząc je i wiwatując w naturalny sposób.

Następnym razem, jeśli wystarczająco śpisz, wypróbuj te wskazówki w działaniu i upewnij się, że działają. Poczujesz się jednocześnie bardziej pogodny i świeży.

Ссылка на основную публикацию
2019