Duże ssaki świeżej wody

Duży млекопитающие пресных вод

Słodka woda to wrażliwy, ale zagrażający życiu ekosystem. W porównaniu z ilością słonej wody na planecie, słodka woda jest wielokrotnie mniejsza. Świeża woda jest niezwykle ważna dla ludzi, więc historycznie próbowała osiedlić się bliżej jezior i rzek, aby swobodnie korzystać z wody. W słodkich wodach żyją nie tylko ryby, ale także duża liczba ssaków, które oddychają powietrzem, ale nie mogą żyć bez środowiska wodnego. Poznaj największych i najciekawszych mieszkańców jezior i rzek z całego świata.


Duże ssaki świeżej wody


Te duże ssaki są chłodzone, zanurzając swoje masywne ciała w chłodnych afrykańskich stawach, rzekach i jeziorach przez długi czas – do 16 godzin dziennie. Chociaż mogą wstrzymywać oddech przez pół godziny, jeśli to konieczne, hipopotamy zwykle wystawiają głowy z wody. Nocą hipopotamy przestają brać kąpiel i idą, by zerwać trawę. Jeśli zwierzęta pozostają na słońcu przez długi czas, szybko się odwadniają.

Hipopotam, czyli tak zwany hipopotam, ma ostre kły, które mogą osiągnąć długość nawet pół metra. Pokazują sobie kły, aby ustalić, która z bestii jest dominująca. Czasami demonstracje potężnych zębów nie wystarczą, więc zwierzęta biorą udział w krwawych walkach. Hipopotamy są dość niebezpieczne dla ludzi.

2) Manatee

Duże ssaki świeżej wody


Manat zamieszkują niewielkie płytkie wody rzek, a także mogą żyć w słonej wodzie. Te duże ssaki osiągają wagę 600 kilogramów. Rodzą się pod wodą i nigdy nie opuszczają swoich rodzinnych zbiorników aż do śmierci, jednak są zmuszeni co kilka minut pływać na powierzchni wody, aby wdychać powietrze. Znane jako krowy morskie, manatami są zwierzęta roślinożerne, które żywią się różnymi gatunkami roślin morskich, w tym glonami i innymi. Kilka gatunków manatów zamieszkuje wybrzeże Atlantyku w Ameryce, w zachodniej Afryce i w Amazonii.

Duże ssaki świeżej wody


Ondatra zamieszkuje obszary wilgotne, bagna i stawy, gdzie buduje tunele wzdłuż wybrzeży. Długość ciała tego dużego gryzonia wynosi około 30 centymetrów, a płaski ogon jest dwa razy dłuższy od ciała. Piżma lub piżmowe szczury dobrze przystosowały się do życia w wodzie i zaczynają pływać już w wieku 10 dni. Są dobrze znane ze swoich umiejętności komunikacyjnych, potrafią wymieniać informacje ze sobą, ostrzegają przed zbliżającymi się wrogami o charakterystycznym zapachu – piżmo.

4) Pieczęć Bajkału

Duże ssaki świeżej wody


Na świecie jest wiele pieczęci, ale tylko jeden z nich to prawdziwie słodka woda – pieczęć Bajkału. Zwierzęta żyją na jeziorze Bajkał, w Rosji, najgłębszym jeziorze na świecie. Chociaż nowe generacje fok Bajkał rodzą się co roku nad brzegiem jeziora, zwierzęta te są poważnie zagrożone wyginięciem. Jednym z powodów jest nielegalne polowanie, a także zanieczyszczenie środowiska przez papiernie i celulozownie oraz inne obiekty przemysłowe zlokalizowane wokół jeziora.

5) Delfin amazoński

Duże ssaki świeżej wody


Charyzmatyczny delfin amazoński wykorzystuje echolokację do wyśledzenia ryb i skorupiaków w mętnych wodach Amazonki. Podczas corocznych powodzi delfiny pływają w zalanych lasach, polując na zdobycz między drzewami. Delfiny są dość łatwe do zobaczenia ze względu na różowe lub bardzo blade zabarwienie. Kolor delfinów i ich naturalna ciekawość sprawia, że ​​stają się łatwym łupem dla myśliwych, którzy nielegalnie łapią te zwierzęta. W ostatnich latach populacja znacznie się zmniejszyła. Mieszkańcy Amazonii – mieszkańcy bouto długo wierzyli, że zwierzęta mają supermoce i mogą zostać przekształcone w ludzi.

6) Kapibara

Duże ssaki świeżej wody


Największy na świecie gryzoń, kapibara lub cappuccino może dorastać do 130 centymetrów długości i ważyć około 66 kilogramów. Ci miłośnicy ssaków wodnych osiągają tę wagę poprzez jedzenie traw i roślin wodnych.

Fizycznie kapibary bardzo dobrze przystosowały się do życia w środowisku wodnym. Mają uciskane palce między palcami, które pomagają dobrze pływać. Zwierzęta mogą nurkować i pozostać pod wodą przez 5 minut lub dłużej. Wody niewodowe występują w Ameryce Środkowej i Południowej w jeziorach, rzekach i mokrych obszarach od Panamy po Brazylię i północną Argentynę.

  10 najbardziej niebezpiecznych zwierząt

Komitet Ochrony Przyrody współpracuje z partnerami, aby zachować naturalne środowisko dla kapary, w tym na mokrych pastwiskach Llanos. Grupa współpracuje z lokalnymi właścicielami ziemskimi w celu stworzenia prywatnych rezerw w krytycznych środowiskach, a także publicznych obszarów chronionych w prowincji Nasanar w północno-wschodniej Kolumbii..

Oczy, uszy i nozdrza kapibara znajdują się w górnej części głowy, więc pozostają na powierzchni, gdy zwierzęta pływają. Te ssaki społeczne podróżują i żyją w grupach zdominowanych przez dużego mężczyznę. Razem strzegą swoich terytoriów, gdzie żyją i żyją. Ludzie polują na ptactwo wodne i hodują je w gospodarstwach ze względu na mięso i skórki. Niektórzy katolicy w Ameryce Południowej zrównują pożary z rybami, więc wolno im jeść mięso tych zwierząt w Poczcie.

7) Beaver

Duże ssaki świeżej wody


Bobry są doskonałymi inżynierami, ustępując tylko jednej osobie w sprawach restrukturyzacji krajobrazu na swoją korzyść. Używając potężnych szczęk i zębów, wycinają drzewa do produkcji zapór drewnianych i błotnych o wysokości od 1 do 3 metrów i długości ponad 30 metrów. Tamy Beaver blokują drogę do rzek i strumieni i nie pozwalają im na zalanie pól i lasów. W rezultacie powstają jeziora, które mogą być dość duże. Na jeziorach bobry budują chaty z gałęzi i błota, do których wchodzą przez podwodne tunele. Chatki są potrzebne, aby ukryć się przed wrogami i przechowywać zapasy żywności.

Chociaż bobry są raczej niezgrabne na lądzie, doskonale pływają dzięki stopom z płetwami i długim płaskim ogonem, który pozwala im osiągnąć prędkość pod wodą do 8 kilometrów na godzinę. Zwierzęta mogą pochwalić się swoim naturalnym strojem pływackim z futerka odpornego na działanie wody.

Bobry żerują na roślinach wodnych, korzeniach, liściach, korze i gałęziach. Zęby bobrów rozwijają się przez całe życie, więc gdy obgryzają drewno, pozwala to na zbyt długie wyrastanie zębów i zwinięcie. Jeden bóbr może zrzucać setki drzew rocznie. W 15 minut bóbr może powalić drzewo o średnicy 15 centymetrów.

Duże ssaki świeżej wody


Te kochające wodę ssaki znajdują ogromną przyjemność w pływaniu i nurkowaniu. Za pomocą stóp z błoną mogą szybko pływać. Mają specjalne nozdrza i uszy, które zamykają się w wodzie, a także wodoodporne futro. Młode wydry zaczynają pływać już w wieku 2 miesięcy. Wydry żyją w norach nad brzegami rzek i jezior, gdzie można polować na ryby.

9) Dziobak

Duże ssaki świeżej wody


Dziobak to niesamowita mieszanka: ma puszyste, wydrowe ciało, dziób, kaczkę, płetwiaste stopy i płaski ogon, podobny do bobra. Podobnie jak wszystkie te zwierzęta, dziobak dobrze pływa i spędza większość swojego życia w wodzie. W przeciwieństwie do wydr i bobrów, dziobak składa jaja: robi to tylko kilka ssaków na planecie. Samiec dziobaka ma trujące użądlenia na tylnych łapach. Zwierzęta kopią nory w pobliżu brzegu i żywią się kopanymi robakami, mięczakami i owadami.