10 form życia, które przetrwają w razie wojny nuklearnej | jocelynkelley.com

10 form życia, które przetrwają w razie wojny nuklearnej

10 форм жизни, которые выживут в случае ядерной войны

Wojna nuklearna może przynieść zniszczenie i masową śmierć, a zatem ludzie lepiej nauczą się współpracować ze sobą.

Ale jeśli takie wydarzenie nagle się wydarzy, a Ziemia zostanie napromieniowana i pogrążyła się w nuklearną zimę, co stanie się z życiem na naszej planecie?

Czy wszyscy wymarliby, czy ktoś mógłby przetrwać? Oto niektóre z najbardziej wytrwałych stworzeń na świecie.


1. Amoeba

iadernii-1.jpg

Amoeba, być może, najprostsza forma życia i być może podstawa wszystkich późniejszych, na pewno przetrwa. Amoebas mają zdolność idź spać, owinięte w warstwę ochronną i pozostają w tym stanie przez czas nieokreślony.

Są odporne na promieniowanie i są organizmami jednokomórkowymi nie ma problemu z mutacjami podczas reprodukcji. Ameby rozmnażają się bardzo szybko, można je znaleźć na całym świecie w ogromnych ilościach i są bardzo małe, dlatego prawdopodobieństwo ich przeżycia jest bardzo wysokie.

2. Karaluchy

iadernii-2.jpg

Karaluch jest prawdopodobnie najbardziej znanym ze wszystkich zwierząt, które mają ogromny potencjał przetrwania. Karaluchy są w stanie wytrzymać umiarkowaną ilość promieniowania i są w stanie przetrwać, będąc w odległości 300 metrów od miejsca eksplozji bomby w Hiroszimie.

Oczywiście nowoczesna broń jest znacznie potężniejsza, a karaluchy prawie nie przetrwałyby obecnej eksplozji nuklearnej. "Destroyers of the Legends" w ich próbach to udowodniło 10 procent karaluchów przeżyło poziom promieniowania 10 000 rad. Bomba Hiroszima promieniowała 10 000 rad, więc karaluchy mogły przetrwać daleko od epicentrum promieniowania.

Przeczytaj także: 10 niesamowitych faktów na temat karaluchów

Wręcz przeciwnie, ludzie narażeni na promieniowanie o wartości 10 000 rad natychmiast padaliby na śpiączkę i wkrótce doprowadziłoby to do śmierci. Zdolność karaluchów do przeżycia wynika z powolnego tempa wzrostu. Ich komórki są odtwarzane co 48 godzin, co zmniejsza ryzyko mutacji.

3. Skorpiony

iadernii-3.jpg

Każdy, kto widział skorpiony żyjące w niewoli, wie, że są zdolni wytrzymują promieniowanie ultrafioletowe. Ponadto mają szansę i przetrwają w przypadku wybuchu jądrowego. 

Skorpiony żyją na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy, i mogą zostać zamrożone i przywrócone do życia, co pomogłoby im w przypadku nuklearnej zimy.

Często można je znaleźć w norach i pęknięciach, co daje im fizyczną ochronę przed promieniowaniem i opadem radioaktywnym. Skorpiony są bardzo trwałe i pozostały praktycznie niezmienione podczas ewolucji dzięki idealnej formie.

4. Osy-braconidy

iadernii-4.jpg

Braconidy to duża rodzina pasożytniczych os, które składają jaja wewnątrz innych zwierząt. Są bardzo odporne na promieniowanie i mają duże szanse na przetrwanie w przypadku opadów nuklearnych.

Naukowcy odkryli, że te Osy mogą wytrzymać do 180 000 promieni radiowych, co czyni je jednym z najbardziej wytrzymałych zwierząt na świecie.

Problem polega tylko na tym, czy mogą znaleźć ofiarę do złożenia jaj, ale być może odniosą sukces. Dodatkowo można nauczyć się węchu substancje szkodliwe i wybuchowe, jak psy.

5. Lingula

iadernii-5.JPG

Lingulata należy do klasy zwierząt lub zwierząt ze złożonymi muszlami. Nazwa tych zwierząt z łaciny jest tłumaczona jako "język" ze względu na kształt ich powłoki.

W historii Ziemi było pięć masowych wymierzeń, kiedy większość życia została zniszczona. Lingula przeżyli wszystkie masowe wymieranie, być może ze względu na umiejętność kopania w głąb ziemi w trudnych okresach, a później pojawia się ponownie.

Pomimo umiejętności przetrwania, naukowcy wciąż nie potrafią powiedzieć, jak to robią, ale prawdopodobnie mają również wielkie szanse na przetrwanie wojny nuklearnej.

6. Muchy owocowe

iadernii-6.jpg

Muchy owocowe lub muszki owocowe mogą przetrwać w dużych dawkach promieniowanie do 64 000 rad.

Wiele owadów jest w stanie wytrzymać promieniowanie z powodu powolnego podziału komórek i bardzo szybkiego rozmnażania, jak w przypadku muszek owocowych. Zdolność do reprodukcji oznacza, że ​​mogą być modyfikowane bardzo szybko w przypadku jakichkolwiek zmian.

Małe rozmiary muszek owocowych również działają na ich korzyść, ponieważ mniej komórek jest narażonych na promieniowanie, a mniejsza powierzchnia je absorbuje.

7. Ludzie

iadernii-7.jpg

Dziwne, jak może się wydawać, ale całkiem Być może ludzie będą w stanie przetrwać wojnę nuklearną. Po pierwsze zmniejsza się liczba broni jądrowych na świecie. I chociaż istniejące bomby mogą wymazać wszystko z powierzchni Ziemi, jest to mało prawdopodobne, ponieważ ludzie są rozproszeni po całym świecie.

Teraz bomba jest 1000 razy silniejsza niż ta, która została zrzucona na Hiroszimę, ale to nie znaczy, że 1000 razy więcej ludzi umrze.

Biorąc pod uwagę rozproszenie ludzi w różnych zakątkach planety i obecność schronów przeciwatomowych, istnieje możliwość, wystarczająca liczba osób będzie w stanie przetrwać, aby utrzymać odpowiednią populację. Na szczęście jesteśmy obdarzeni rozsądkiem, aby znaleźć wyjście z wielu sytuacji, które przede wszystkim powinny być stosowane, aby nie zrzucać bomb atomowych.

8. Fundulus

iadernii-8.jpg

Fundunus, jakkolwiek dziwnie brzmi jego nazwa, jest normalną rybą. Ryby zazwyczaj nie przeżywają tak dobrze, a wszelkie zmiany składu soli, temperatury wody i zanieczyszczenia mogą prowadzić do ich śmierci.

Fundus to specjalna ryba, tak jak ona może żyć w prawie każdym środowisku. Mieszka w najbardziej zanieczyszczonych obszarach morza z najsilniejszymi wyciekami chemicznymi.

Również to jedyna ryba, która była w kosmosie. Kilka ryb zostało wprowadzonych na stację orbitalną Skylab w 1973 roku w plastikowych torbach do akwariów, a testy wykazały, że mogły unosić się w przestrzeni kosmicznej, a ich potomstwo urodziło się tak samo jak przedtem..

Zdolność do przetrwania jest związana z ich zdolnością do włączania i wyłączania genów na żądanie. Ryby mogą nawet odbudować niektóre części ciała, aby dostosować się do nowego środowiska.

9. Naparstki

iadernii-9.jpg

Dotyczy to Pacyfiku lub "małych niedźwiedzi wodnych" ekstremofile. Oznacza to, że są one w stanie wytrzymać ekstremalne warunki środowiskowe. Można je ugotować, zmiażdżyć, zamrozić, przetrwać w kosmosie, bez wody, można je ożywić dekadę po tym, jak praktycznie umarły.

Czytaj także: Najbardziej wytrwałe stworzenie, zdolne do przetrwania w otwartej przestrzeni

Wolno poruszające się pnie rosną tylko do 1,5 mm długości, a zatem są one mniej narażone na ryzyko eksplozji. To, wraz ze zdolnością do przetrwania w niemal każdych warunkach, w tym promieniowaniu, praktycznie gwarantuje im życie po wojnie nuklearnej.

10. Bakteria Deinococcus Radioduran

iadernii-10.jpg

Jeśli wolno poruszające się psy są ekstremofilami, gram-dodatnie, ekstremofilne owoce z rodzaju Deinococcus Radioduran można zaklasyfikować jako polyextremophiles.

Bakteria jest rozważana najbardziej odporna na promieniowanie forma życia. Jest w stanie tak szybko naprawić uszkodzone DNA, że naukowcy próbują go użyć do leczenia ludzi.

Jest już używany do oczyszczania skażonych obszarów i jako "kapsuła czasowa".

W przypadku masowej śmierci, na przykład wojny nuklearnej, naukowcy mogą napisz wiadomość w DNA tych bakterii, a po 100 pokoleniach komunikat ten pozostanie. Badacze nie wiedzą, dlaczego bakteria stała się tak stabilna. Jednakże, jeśli ludzie przeżyją, będą mogli otrzymywać wiadomości od praktycznie niezniszczalnych bakterii.

Ссылка на основную публикацию
2019