Dekorowanie stołu kwiatami

Latem chcę zobaczyć kwiaty wszędzie, podziwiać je i poczuć ich zapach. Ale wszędzie kwiaty są czymś ze świata fantazji, więc możesz zacząć od małej, na przykład, dekorując stół kwiatami. Kiedy możesz udekorować śniadanie, obiad i kolację kwiatami bez ciosu w lecie? Możesz po prostu umieścić w wazonie z chamomiles, które rosną w pobliżu domu, i można wymyślić i tworzyć całe kompozycje kwiatowe z szerokiej gamy kolorów. Aby obniżyć koszty, zamiast drogich kolorów, użyj tych, które są odpowiednie na sezon, tj. bzy, tulipany, żonkile, mlecze, nieco później piwonie i wszelkie inne kwiaty, które rosną latem w naszych domkach letniskowych i są sprzedawane przez przedsiębiorczych ogrodników.

Dekoracja стола цветами

Wprowadź w życie trochę bardziej jaskrawe kolory i letnie zapachy. Dekorowanie stołu kwiatami może być nie tylko piękne, ale także uniwersalne. Jeden i ten sam bukiet kwiatów może być używany przez cały dzień na śniadania, obiady i kolacje. Konieczne jest tylko wprowadzenie w nim, na przykład, aromatów cytrusowych, ponieważ wszystkie te same bukiety będą grały z nowymi odcieniami aromatów i odświeżą wygląd twojego stołu. Zrób bukiet z kwiatów, które masz, pokrój w pół pomarańczy, mandarynki lub cytryny, odżyj je na drewnianych szpikulcach i udekoruj bukiet owocami. Pozostałe owoce cytrusowe nie muszą być rozkładane w naczyniach, udekorować wazonem i nałożyć na nie kluski mandarynkowe. Pierścienie na serwetki i serwetki można ozdobić główkami świeżych kwiatów, ale lepiej to zrobić tuż przed świętem, aby kwiaty nie miały czasu uschnąć.

Dekoracja стола цветами

Rosyjskie święta mają jasną funkcję – jesteśmy przyzwyczajeni do samoobsługi przy stole, co nie mogło nie wpłynąć na serwowanie. Tabela dekoracji kwiatów zwykle możliwe tylko wtedy, gdy między obfitością sałatek, przekąsek, napojów i gorących posiłków, raz narażonych na stole, będzie w stanie wykroić miejsce na jedną lub dwie cienkie wysokie wazony. Jednocześnie wszyscy zgromadzeni przy stole są ciągle zagrożeni upuszczeniem tych nieszczęsnych waz. W końcu na kolejną porcję sałatki trzeba sięgnąć po stół. Przy takiej uczcie dekoracja stołu kwiatami może nie wydawać się najlepszym pomysłem. Jednak zawsze można znaleźć miejsce piękna. Jeśli tabela jest już przeładowany różnego rodzaju potraw, zapomnieć o wazonie, zorganizować talerze, serwetki tkaniny zdobią pierścienie i pierścień kolorów nici, odpowiedni kolor obrusów, serwetek i samego naczynia. Stół nie jest przeciążony, a każdy gość będzie bardzo zadowolony z otrzymania takiego letniego prezentu.

Dekoracja стола цветами

Jeśli sterty różnych potraw nie lubisz, a naprawdę chcesz kwiaty na stole, możesz połączyć samoobsługę, którą przyjęliśmy i dekoracji stołu z kwiatami. Przygotuj stół z gotowanymi potrawami, goście podejdą do niego i podadzą osobny stolik, na którym postawisz talerze, szklanki, sztućce, położysz piękny obrus i skomponujesz bukiet. Udekoruj stół może mieć dowolne kolory, ale jest on lepszy sezonowo, na przykład tulipany, irysy lub konwalie. Czyniąc to, staraj się zbierać kwiaty w tonie obrusu. Zamiast obrusu można użyć długiej ścieżki tkaniny z pewnym wzorem. W takim przypadku, jeśli używasz nie są monotonne obrusy, naczynia, szklanki, wazon i kwiaty powinny być wybrane bardzo starannie, aby każdy kawałek uzupełnia inne, a nie wyglądać dziwnie na biurku.

Dekoracja стола цветами

Nie zawsze mają możliwość zakupu lub przeciąć dużą ilość kwiatów i mały pęczek z trzech lub pięciu Kryven’ka tyulpanchikov w wazonie, która dla nich była szeroka, będzie wyglądać na dużym stołem jest bardzo samotny i nie na miejscu. Czy teraz należy porzucić pomysł dekorowania stołu kwiatami? Oczywiście, nie, az tak małych bukiecików można wymyślić coś oryginalnego. Na przykład, postawiony pośrodku stołu nie jest wysokim wąskim wazonem, ale szerokim, niskim lub kwadratowym. Napełnij wazon wodą prawie po brzegi i nie umieszczaj go, ale połóż weterynarza w chaotycznej kolejności, aby woda całkowicie je zakryła. Z góry możesz ułożyć świece pływające. Nie trzeba wlewać wody po brzegi, można też robić bez świec. W tym przypadku wybierz trochę wody w wazonie, a także w chaotycznym porządku umieść w niej kwiaty, otrzymasz oryginalną dekorację stołu.

Dekoracja стола цветами

Dekorowanie stołu kwiatami jest fascynującą i twórczą czynnością, po prostu trzeba zacząć, a każdego dnia będziesz miał coraz więcej pomysłów na dekorację. Letni nastrój przy stole można tworzyć przez cały rok, ponieważ zamrażamy świeże zimowe warzywa i trochę warzyw na zimę. Dlaczego więc nie zamrozić kwiatów? Do zamrażania lepiej używać małych główek kwiatów, konwalii, małych chamomiles, młodych astry itp. Ułóż przygotowane kwiaty w formy lodowe i zalej je wodą destylowaną. Jeśli nie ma wody destylowanej, możesz pozbyć się oczyszczonej wody. Woda destylowana jest potrzebna, aby lód nie zachmurzył się i pozostał przezroczysty. Umieść wypełnione formy lodowe w zamrażarce i użyj zamrożonych kwiatów w razie potrzeby. Dzięki tej prostej metodzie, można udekorować stół z kwiatów o różnych porach roku i mecz, na przykład, lilii i astry, tulipanów i mieczyków, albo że przyjdziesz do głowy przy jednym stole, ale najlepszy ze wszystkich, nawet w zimie, można ozdobić swój stolik z letnich kwiatów!

Dekoracja стола цветами

Jeśli wszystkie te wspaniałe bukiety i mrozy nie są dla ciebie, ale sama idea dekoracji stołu kwiatami pasującymi do twojego gustu, to zwróć uwagę na następny Varant. Żywe kwiaty mogą ozdobić nie tylko środek stołu, ale także miejsce każdego gościa na ucztę. Złożyć zakrwawioną tkankę do kwiatu lilii. Aby to zrobić, złóż kwadratową serwetkę po przekątnej, zawiń krawędzie powstałego trójkąta do góry, aby utworzyć romb. Dolny róg diamentu jest wygięty do góry, tak aby nie sięgał od 2 do 3 cm do góry. Koniec wygiętej części jest zgięty dokładnie do linii zagięcia. Ostrożnie obróć serwetkę po drugiej stronie. Owiń prawy róg i wsuń go w lewą stronę. Odwróć jeszcze raz serwetkę i zabierz rogi, które będą przypominały płatki lilii. Między powstałymi płatkami zainstaluj żywy kwiat. Każdy gość będzie mile zaskoczony takim prezentem!

Dekoracja стола цветами

Lato to tylko kolejny sezon, z jego urokiem, ciepłem i kolorami, ale w lecie, tak jak w każdym innym czasie, nadal świętujemy urodziny, śluby, święta, rocznice i wiele więcej. W przypadku takich świąt na dużą skalę bardzo wygodne jest korzystanie z kart śledzenia, które muszą być w jakiś sposób sformalizowane. A ponieważ tematem tego artykułu jest dekoracja stołu z kwiatami, sprawimy, że ta uczta będzie jasna i kwiatowa. Użyj jasnego obrusu z kwiatowym wzorem, kolorowych naczyń i różnych kwiatów do dekoracji. Wybierz kwiaty w tonie talerzy, na przykład, jeśli talerze są różowe, a następnie użyj pączków różowych róż, jeśli są żółte, a następnie żonkile, itp. Na środku naczynia umieść główkę kwiatu, połóż szklankę do góry dnem u dołu i dołącz kartę z imieniem zaproszonego gościa za pomocą wstążki w kolorze kwiatu. Taka dekoracja stołu będzie wyglądała oryginalnie, świeżo i bardzo pięknie.

Dekoracja стола цветами

Jeśli podajesz stolik niewielkiej liczbie gości, jest mało prawdopodobne, że będziesz chciał złożyć specjalne serwetki i zrobić ogromne bukiety. Z reguły na mniejsze obiady i pokrycie stołu jest mniejsze, ale nawet wtedy można ozdobić stół kwiatami. Bujne bukiety i ogromne wazony tutaj nie są pomocnikami. Najlepszym rozwiązaniem jest ozdobić serwetki lub małe bukiety w tych samych miniaturowych wazonach w liczbie gości. W takich wazonach można umieścić całe bukiety z małych kwiatów, np. Mlecze, żonkile lub tulipany i jeden kwiat z dużą głową, na przykład pion. Po prostu połóż naczynia na stole, złóż serwetki i połóż na każdej płytce na małym wazonie. Zapewniony będzie dobry nastrój przez cały dzień!

Dekoracja стола цветами

Najłatwiejszą, najtańszą i najdroższą opcją do dekoracji stołu z kwiatami jest rumianek. Wraz z nadejściem lata zaczynają kwitnąć wszędzie, więc dlaczego nie wykorzystać ich do letniego nastroju i do naszego stołu obiadowego? Rumianki są uważane za proste kwiaty, nie potrzebują żadnych pretensjonalnych waz, prostych przezroczystych wazonów czy nawet zwykłych puszek. Przykryj stół zwykłym lnianym obrusem, podnieś taśmę w tonie obrusu, bandażuj serwetki i wazony z chamomiles. Nie zapomnij dodać więcej zieleni, a chamomile będą wyglądać wspaniale wśród traw. Przy minimalnych kosztach otrzymasz naprawdę letni stolik, który podnosi nastrój!

Dekoracja стола цветами

Aby udekorować stół kwiatami, nie trzeba rozstawiać okrągłej sumy pieniędzy za róże, kalie lub niektóre jeszcze droższe i egzotyczne kwiaty. Lato to czas, w którym natura rozkoszuje nas swoim kwitnieniem. Idź do wiejskiego domu lub po prostu na przyrodę, będziesz zaskoczony obfitością różnych kolorów, a każdy z nich może ozdobić swój stół jadalny! Wykorzystaj pomysły przedstawione w artykule, aby udekorować stół kwiatami, a Twoi bliscy docenią nie tylko przygotowany przez Ciebie obiad czy kolację, ale także pięknie zaprojektowany stół.

Alyona Karamzina