Najlepsze urządzenia do pieczenia chleba, które pomogą gotować domowe ciasta | jocelynkelley.com

Najlepsze urządzenia do pieczenia chleba, które pomogą gotować domowe ciasta

KulichPonieważ materiał wychodzi w wigilię Wielkanocy - postanowiliśmy skupić się na gotowaniu ciast w piekarni. Wielu naszych czytelników świętuje Jasne Zmartwychwstanie Chrystusa. W materiale przedstawiono ciekawe modele pieców chlebowych, które nadają się do pieczenia w nich ciast. Oczywiście, po święcie twórcy pieczywa mogą nadal być wykorzystywani w małej domowej piekarni.

Ciasto wszechobecne

Zwróć uwagę, że materiał przedstawia modele różnych producentów i kategorie cenowe - na każdej torebce. W niektórych z nich są specjalne programy do przygotowywania wielkanocnych ciastek (przepis, przynajmniej jeden, zwykle znajduje się w instrukcji obsługi). Inne udogodnienia są pozbawione. Ale to nie znaczy, że nie można piec ciastek w takich piekarniach (bez "komponentu wielkanocnego"). Możesz. Aby to zrobić, po prostu aktywuj tryb pracy, najbardziej odpowiedni do pieczenia ciast. Który - jeśli chcesz, zawsze możesz zrozumieć. I nie tylko przez doświadczenie, ale także poprzez zadawanie doświadczonych użytkowników na portalu KEDEM.RU lub na specjalne "chleby". Pamiętaj, że w każdym nowoczesnym chlebie wszystko inne jest po prostu trybem pieczenia (bez wyrabiania ciasta) - w przypadku ciastek możesz go użyć.

Baker LG HB-205CJ Piekarnia LG HB-205CJ

LG Electronics reprezentuje w Rosji dość duży asortyment automatycznych domowych piekarni. KEDEM.RU szczególnie spodobał się model LG HB-205CJ. Last but not least, ponieważ istnieje specjalny tryb wyrabiania ciasta i pieczenia "rosyjski kucharz". Producent oferuje do wypieku tego trybu, kilka rodzajów pieczywa: musztarda miód, dynia, śmietana, żyto z zakwasem i szczególnie interesujący dla nas w tym przypadku ciasto. Istnieją inne tryby działania. W trybie „Tabela” Chleb można upiec biały, kukurydza, jajko, francuski, cebulę, ziemniaki, pszenicę (w tym glutenu) pieczywa. W trybie "Special": koperek, płatki owsiane, świąteczne, sezamowe, piwo. Jest to tryb „chleba na herbatę”, do produkcji chleba z rodzynkami i kawa, mleko, pomarańczowy, mak, czekolada, kawa, miód i musztarda chleba, a nawet tak zwanych „chleb kobiet.” Ale to nie wszystko. Ekspres chleb LG HB-205CJ posiada tryb „test” - można przygotować ciasto na ravioli, pizza (bez drożdży i drożdży), na bułeczki (tradycyjną żydowską pierścień chleb ze złotym chrupiącą skórką), na pahtovyh bułki na ser chleb, bułki z cynamonem , różne rolki. Istnieje również tryb "Ciasto", który upraszcza przygotowywanie słodkich deserów. Możesz ugotować ciasto czekoladowe, kokos, kawę, mak, marmur i inne. Wreszcie, tryb "Jam" pozwala przygotować słodki poczęstunek z truskawek, jagód, jabłek, moreli, pomarańczy i wiśni. Wszystkie przepisy na wszystkie powyższe są w instrukcji obsługi ekspresu do kawy LG HB-205CJ. Maksymalna masa pieczywa to 900 g (można piec mniejsze produkty). Możesz wybrać kolor skorupy. Konserwacja gotowego chleba jest gorąca - do 3 godzin. Uruchomienie opóźnienia timera (na przykład, aby mieć gorące wypieki na śniadanie) - do 12 godzin Doskonała piekarnia w domu. Koszt to 4,5-5 tysięcy rubli *. Ona ma „młodsza siostra” - mniejszy rozmiar, mniej pojemny (chleb - do 700 gramów), ale funkcjonalnie identyczny do pieczenia chleba LG HB-155CJ, przez około tej samej cenie.

Piekarnia Panasonic SD-2501WTSPiec chlebowy Panasonic SD-2501WTS

Kolejnym uczestnikiem ankiety jest również znana w sensie piekarnia umiejętności Panasonic SD-2501WTS. Maksymalna waga wypieku to 1000 g. Naturalnie można piec mniejsze bochenki. Tradycyjnie dostępny jest wybór koloru skorupy chleba. Forma do ugniatania i pieczenia - z powłoką z fluorku diamentu. Taka powłoka, poza tym, że antyadhezyjną, bardziej trwałe, a nie „spadając” ze ścian formy (zdarza się często powstaje chleb). Programy pieczenia wynosi 12. Jak z innej maszyny chleba, każdy program realizuje szczególny sposób wytwarzania chleba - nadaje się do wielu różnych receptur. Oznacza to, że na ciasto można wybrać odpowiedni program. Istnieje program do pieczenia chleba z mieszanek bezglutenowych. Istnieje jeszcze 10 programów do przygotowania ciasta (8 testowanych programów przygotowania do pasztecików, test programu przygotowań do pierogów, test programu przygotowania do pizzy). Zmienność jest również dostępna tutaj. Na przykład program "pelmeni" nadaje się również do przygotowywania ciasta na domowe makarony, pierogi, chrust i inne potrawy. Istnieje tryb dla różnych zacięć i zacięć. Zwracamy również uwagę na program do produkcji owoców w syropie. Specjalny cykl pieczenia - do ciast, charlottes (180 ° C, do 90 minut). Zwróć uwagę na obecność specjalnej dozownika (150 g) do dodatków (w tryb automatyczny, gdy jest to konieczne) do ciasta dodatkowych składników (rodzynki, orzechy, nasiona sezamu, zioła itp. D.). Uruchomiono opóźnienie czasowe, tryb podgrzewania gotowego chleba. Koszt to około 6 tysięcy rubli. Istnieje również funkcjonalnie bardzo zbliżony do naszego bohatera model Panasonic SD-ZB2502BTS. Jej ciało jest wykonane ze stali nierdzewnej, a dodatkowo dostępny jest dodatkowy dozownik - dla drożdży. Kosztować będzie 3 tysiące rubli więcej.

Piekarnia Gorenje BM1200BKPiec chlebowy Gorenje BM1200BK

Ładny zewnętrzny, dość funkcjonalny, niezbyt drogi wariant od znanego producenta. Piec chlebowy Gorenje BM1200BK Jest 12 programów do pieczenia chleba, ciasta i dżemu. Główny cykl służy do wyrabiania ciasta i pieczenia białego lub mieszanego pieczywa z białej lub żytniej mąki. Chleb uzyskuje się w gęstej konsystencji. dla Francuzów cykl pieczenia pomogą w przygotowaniu lekkiego chleba z mąki z brązowego pyszne chrupiące (nie pożądane stosowanie do receptur z masła, margaryny, mleka). Istnieje program do pieczenia chleba z razowego - chleb drożdżowy, wykorzystujący znaczną ilość (do 50%) mąki pełnoziarnistej. Są szybkie i ultraszybkie cykle pieczenia - chleb pieczony jest szybciej, o mniejszym rozmiarze, z gęstszym miękiszem. Zapewniony jest reżim słodkiego wypieku - ze zwiększoną zawartością cukru, białek i tłuszczów. Możesz upiec chleb w tym piekarz bez białka roślinnego (bez glutenu). Istnieje również specjalny program dla przygotowania ciasta (ugniatanie, rośnięcie i pieczenie, ale wzrośnie dzięki zastosowaniu sody lub proszku do pieczenia). Zwróć uwagę na specjalny tryb "Sandwich" - do pieczenia chleba lekkiego z cienką skórką. Istnieje tryb tworzenia zacięć i zacięć. Istnieje również funkcja "Pieczenie" (produkty piekarnicze z gotowego ciasta, czas trwania wynosi do 60 minut). Oczywiście, jak w każdym nowoczesnym komputerze chleba, jest dostępny w szerokim wyborze koloru gotowego skórka chleba, bochenek dostępnych zmiany masy (900 lub 1200 g). Istnieje tryb "rozgrzewki", aby utrzymać ciepłe pieczywo i zegar opóźniający gotowanie (do 13 godzin). Nowoczesna nowoczesna piekarnia jest czarująca (dla producenta chleba) czarna. Koszt to około 3500 rubli.

Piekarnia Moulinex OW6002 Baguettes and CoWypiekacz do chleba Moulinex OW6002 Baguettes and Co

Kolejny producent pieczywa jest zdolny do jeszcze bardziej różnorodnych "ognisk pieczywa". Moulinex OW6002 Baguettes and Co ma kilka form do pieczenia różnych produktów piekarniczych. Oprócz tradycyjnego bochenka (waga 1500 g, 2 hak do ugniatania pod warunkiem dużej liczby testów) jest dostępna dla mini bagietki do pieczenia (4 szt jednocześnie), a także różnych bułki i inne wypieki (w tym chibatu, paluszki, pita chleb i bułeczki). Ogólnie rzecz biorąc, przy różnych smacznych chlebach w domu wszystko będzie dobrze. W sumie istnieje 19 programów do wypieku chleba, a nie tylko w chlebie. Cykle specjalne dla powyższej chleb, bułki dla różnych bułki, program dla Borodino chleba na zwykły biały, po francusku, po chleb bez soli, Chleb Razowy. Tryb "szybkiego pieczenia". Jest to program do ciast, babeczek Albowiem cyklu pieczenia bez ugniatania, to cykl do gotowania ciasta do cyklu testowym słodkowodnych, program dla różnych dżemów i konfitur. Ogólnie rzecz biorąc, początkowo, dopóki nie przyzwyczaisz się do nowego asystenta piekarni w kuchni, twoja głowa może nieco zawroty głowy z powodu obfitości jego umiejętności. Oczywiście, tutaj możesz wybrać kolor skórki gotowego chleba. Dla gotowego chleba dostępny jest tryb "Ogrzewanie". Opóźnienie uruchomienia timera do pieczenia (do 15 godzin). Jest książka z setkami różnych przepisów na opiekacz do chleba (lub możesz ją pobrać na oficjalnej stronie producenta, w tym przepis na ciasto wielkanocne). Warto dodać, że Bagietki i Co Moulinex OW6002 nie są tak tanie - 7,5-8 tysięcy, ale przecież wie, ile.

Piekarnia SUPRA BMS-355Piec chlebowy SUPRA BMS-355

Obiecali dokonać przeglądu twórców pieczywa o różnej wartości - przeglądamy. Piekarnia jest warta swojej funkcjonalności, którą łatwo można przypisać budżetowym - SUPRA BMS-355. Model na rynku od dłuższego czasu, ale nie jest to powód, aby o tym zapomnieć, tym bardziej, że udało mu się dobrze udowodnić. Ta piekarnia ma obudowę ze stali nierdzewnej, przyzwoitą ilość piekarni i nie tylko programów. Jest program do pieczenia tzw. "Zwykłego chleba" - białego, z mąki pszennej. Jest to tryb „francuskiego chleba”, „pieczywo pełnoziarniste”, „Masło chleb”, „Chleb bez klekoviny” (bezglyutenny), „Cupcake”, „szybki chleb”. Kolejną nutą jest tryb wytwarzania dżemu, konfitury lub marmolady, tryb wyrabiania ciasta bez pieczenia i tryb pieczenia bez wyrabiania ciasta. Na pierwszy rzut oka, w porównaniu do poprzednich "potworów chleba" - nie tyle umiejętności. Ale to tylko pierwszy. Jak już wspomniano, różne programy w piekarni - dość uniwersalna rzecz. Za ich pomocą można piec różne rodzaje chleba, najważniejsze jest to, że algorytm gotowania (czas ugniatania, podnoszenia, pieczenia) powinien być odpowiedni. Przepisy na nowe pieczywo można zawsze znaleźć w Internecie, w tym na naszym portalu. Zauważ, że ten producent pieczywa ma dodatkową wygodę - dozownik na dodatkowe sypkie składniki (orzechy, rodzynki, bekon, cebula itp.). Podobnie jak wszystkie poprzednie monitorowane modele, tutaj sterowanie elektroniczne, wyświetlacz, jest zegarem opóźnienia startu. Możesz dostosować stopień pieczenia chleba - wybierz kolor skorupy. Istnieje tryb "Ogrzewanie". Waga bochenka może być wybrana przez użytkownika: 500, 700 lub 1000 g. Cena, zgodnie z obietnicą, jest odpowiednia - 3-3,5 tys. Rubli.

Piekarnia Rolsen RBM-1320Piec chlebowy Rolsen RBM-1320

W finale kolejna opcja całkiem budżetowa. Jedną z nowości marki Rolsen jest producent pieczywa RBM-1320. Tutaj także ciało "ze stali nierdzewnej". Również sterowanie elektroniczne - przyciski, wyświetlacz, timer opóźnienia startu. Możliwe jest wybranie koloru skórki gotowego chleba i masy bochenka (maksymalnie - 1000 g). Programy gotowania 13. Spośród nich większość programów służy do wyrabiania ciasta, a następnie pieczenia różnych rodzajów pieczywa. Program główny dla zwykłego białego i żytniego chleba, program do chleba francuskiego, na pełnoziarniste, do pieczenia, szybkiego i ultra szybkiego pieczenia, program do słodkiego pieczenia, do robienia babeczek. Również jogurtistnieją 2 programy do wyrabiania ciasta (bez pieczenia): drożdże i bezdozhzhevogo. Istnieje program do pieczenia bez ugniatania. Ponadto tradycyjny program do tworzenia zacięć. Jako "chip" ten chlebak - program do gotowania jogurtu. Jego przygotowanie (fermentacja w niskich temperaturach) po aktywacji programu zajmuje 6-10 godzin (im więcej - tym grubszy jogurt). Tak więc ten automat do chleba również da domowy jogurt smacznemu chlebowi. W małej książeczce kulinarnej - z piekarnikiem, pobranej ze strony producenta - istnieje nawet przepis na chleb z jogurtem. W niej, nawiasem mówiąc, znajdziesz przepis na wielkanocne ciasto, które, najwyraźniej, aby zadowolić zarówno wierzących, jak i ateistów, nazywa się "Spring Cake", jak gdyby połączenie dwóch ustalonych nazw tej partii: w czasach radzieckich, nazwa "Wiosna ciastek". Baker jest oczywiście przydatny dla kochanków, aby chronić się przed wszystkimi sklepami (nawet jogurt będzie domowej roboty!), Rodziny z dziećmi, tak dużo więcej do kogo. Koszt Rolsen RBM-1320 wynosi około 3,5 tysiąca rubli.

* - Wszystkie ceny w materiale oparte są na wynikach monitoringu rosyjskich sklepów internetowych. Na marzec 2012. W zależności od regionu ceny mogą się różnić.

Daniil Golovin

Ссылка на основную публикацию
2019