Najlepsze wskazówki, które dają początkującym w sporcie | jocelynkelley.com

Najlepsze wskazówki, które dają początkującym w sporcie

Najlepsze советы, которые дают новичкам в спорте

Zacznij uprawiać sport lub prowadzić bardziej aktywny tryb życia - prawie nigdy nie jest za późno, chociaż początkujący często napotykają wiele problemów. Dobra rada nigdy nie boli, więc jeśli chcesz po prostu zacząć swój program fitness, wskazówki te są przydatne.

Zacznij teraz

Aby nie korygować i utrzymywać wagi na tym samym poziomie, niektórzy z nas wcale nie muszą uprawiać sportu. Jednak z biegiem czasu sytuacja może ulec zmianie z różnych powodów. Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna, aby zapobiec wielu chorobom i dolegliwościom, a także jest bardzo przydatnym nawykiem. Jeśli jeszcze nie zacząłeś, nie jest za późno, aby zacząć. To jest pierwsza i najważniejsza rada! Im szybciej zaczniesz, tym mniej będziesz mieć problemów w przyszłości, a nie będziesz musiał się polepszać, zachorować i tak dalej, zanim w końcu zaczniesz ćwiczyć. Wiele problemów w twoim życiu po prostu cię ominie.

Podnoszenie ciężarów

Wielu czytelników się z tym zgodzi: postępując zgodnie z tą radą, byli w stanie czerpać wiele korzyści. Ćwiczenia cardio są z pewnością skuteczne, jednak nie jest to jedyny rodzaj ćwiczeń, które powinieneś wykonywać w sporcie. Praca z wagą nie tylko pomoże ci stać się silniejszym, ale także zwiększy twój metabolizm. Ci, którzy podnoszą wagi, będą bardziej korzystać z zajęć i będą mogli szybciej osiągnąć swoje cele: schudnąć i wzmocnić zdrowie.

Uważaj na poprawną realizację ćwiczeń

Możesz wykonywać dowolne ćwiczenia, które chcesz, ale jeśli zrobisz coś źle, może to poważnie zaszkodzić lub w najlepszym przypadku nie przynieść pożądanych rezultatów. Wykonanie ćwiczeń z błędami może spowodować obrażenia, które spowodują opuszczenie zajęć. Co więcej, jeśli nie wykonujesz poprawnie ćwiczeń, po prostu tracisz cenny czas. Prawidłowe wykonanie to klucz, który pomoże Ci osiągnąć lepsze wyniki szybciej i przy mniejszym wysiłku. Jeśli nie masz pewności, czy wykonujesz właściwe ćwiczenie, lepiej poszukać pomocy u trenera lub doświadczonego przyjaciela sportowego. Ponadto, znając podstawy, możesz ćwiczyć w pobliżu lustra, aby zobaczyć, jak dobrze się poruszasz.

Nie myśl za dużo.

Jeśli uważasz, że czegoś nie da się zrobić, w rzeczywistości, jeśli spróbujesz, przekonasz się, że możesz. Na przykład, jeśli możesz biegać 2 kilometry, najprawdopodobniej będziesz w stanie biec i 3. Czasami wysiłek fizyczny może być trudny, ale w rzeczywistości często jest to tylko uczucie dyskomfortu psychicznego, a jeśli zastosujesz siłę, możesz zrobić znacznie więcej. Problem polega jednak na tym, że nie jest możliwe natychmiastowe zrozumienie, kiedy i kiedy należy się zatrzymać. Z biegiem czasu wszystko układa się na swoim miejscu.

Kontynuuj ruch

Nie wystarczy spędzić godzinę na siłowni. Aktywny tryb życia oznacza, że ​​nie należy siedzieć cały dzień w fotelu w biurze. Staraj się poruszać jak najwięcej w ciągu dnia. Wybierz się na spacer, idź pieszo do pracy iz pracy, wejdź po schodach i tak dalej.

Bądź konsekwentny

Ćwiczenia fizyczne są korzystne, o ile regularnie ćwiczysz. Niektórzy uważają to za najlepszą radę: zmień sport w rutynę, codzienne zajęcia, spraw, by stały się częścią twojego życia.

Odwróć lenistwo

W niektóre dni czujesz, że nie możesz zmusić się do tego. Jednakże, jeśli nadal pokonasz siebie, możesz poczuć się zupełnie inaczej. Czasami sporty pomagają znacząco poprawić nastrój. Nie mów o swoim lenistwie.

Nie zawsze polegaj na łuskach

Utrata masy ciała to nie jedyny efekt uprawiania sportu. Budujesz mięśnie zaraz po rozpoczęciu, więc liczby na wadze mogą nawet skakać, nawet jeśli uważasz, że stajesz się szczuplejszy. Powinieneś zwrócić uwagę na formularze, a nie na prawdziwą wagę, radzą eksperci.

Z biegiem czasu wszystko staje się łatwiejsze

Kiedy po raz pierwszy przekroczysz próg hali, przeraża Cię myśl, że będziesz musiał odcedzić przez godzinę. Jednak nie denerwuj się, ale zawsze pamiętaj, że za każdym razem będziesz łatwiejszy i łatwiejszy. Jeśli pamiętasz kilka miesięcy później o tym, co możesz zrobić na początku, będziesz bardzo zaskoczony, gdy okaże się, że twoje szanse wzrosły znacznie.

Nie zapomnij o jedzeniu

Jest mało prawdopodobne, aby pozbyć się nadwagi i będzie zdrowy, jeśli źle się spożyjesz. Stres fizyczny jest tylko jednym z elementów na drodze do utraty wagi, ale nie są jedyną rzeczą, która pomoże. Drugą stroną monety jest właściwe odżywianie i odpowiednie produkty.

Ссылка на основную публикацию
2019