10 znaków, że jesteś empath | jocelynkelley.com

10 znaków, że jesteś empath

10 признаков, что вы эмпат

Empatia (empatia) - zdolność czucia się słabo emocje
inny jak ich własny. Ta umiejętność nie polega jedynie na zrozumieniu osoby i sympatii z nim, ale także na całkowitym przeniknięciu do jego wewnętrznego świata i odczuciu konkretnej sytuacji na sobie. Wielu ludzi jest empatami, nawet o tym nie wiedząc.


Tak więc, 10 znaków, że jesteś empath.


Czym jest empatia?

1. Czujesz czyjeś cierpienie

1.jpg

Empathowie to ludzie o wielkim sercu. Trudno jest spojrzeć na czyjś ból, nawet na zwierzęta, ponieważ czujesz się jak twój. Umieszczasz potrzeby innych ponad własnymi. Trudno jest oglądać niepokojące wieści: czujesz cierpienie, a potem przez bardzo długi czas nie możesz dojść do zmysłów.

2. Jesteś uważnym słuchaczem

2.jpg

Lubisz słuchać, a nie mówić. Słuchasz wszystkich szczegółów, aby dostać się do sytuacji, pomóc rozwiązać problemy lub po prostu cieszyć się z czyjegoś sukcesu. Empatami są ludzie, którzy są w stanie odczuć stan emocjonalny innej osoby i współczuć z nim.

3. Ludzie zwracają się do Ciebie po poradę

3.jpg

Jeśli ludzie, nawet zupełnie przypadkowi, mogą z łatwością zaufać tobie, zapytaj o radę, może jesteś empatą. Ludzie często szukają wsparcia i akceptacji. Rozmawiają o swoich problemach i jesteś gotów im pomóc. Często znasz odpowiedzi na ich ważne pytania. Często słyszysz: "Nikomu o tym wcześniej nie powiedziałem" - nawet od ludzi, których właśnie poznałeś. Na poziomie podświadomości czują, że to ty możesz im pomóc.

Czytaj także: Główne problemy znaków zodiaku i wskazówki dotyczące ich rozwiązania

4. Masz uczucie zmęczenia, gdy jesteś w zatłoczonym miejscu

4.jpg

Empaty łatwo i szybko absorbują emocje innych ludzi, dlatego szybko się męczyły. Nie wiesz, jak zablokować emocje kogoś innego po przebywaniu w zatłoczonych miejscach. Czujesz się wyczerpany i zmęczony. Nie lubisz pustych rozmów i często szukasz samotności. Większość empatów to introwertycy. Ale tak bardzo kochają i kochają ludzi, że czasami nie można znieść ich w tłumie. Aby zrestartować się i odzyskać od nieskończonego strojenia na fale innych ludzi, empaty potrzebują trochę czasu, aby zostać samemu.

Empatia to zdolność

5. Jesteś bardzo wrażliwy

5.jpg

Empaty są bardzo obciążonymi organami zmysłów. Jasne światło, głośny dźwięk, zapach lub nawet czyjś dotyk bardzo ich dotykają. Empaths są jak bardzo czułe, precyzyjnie dostrojone narzędzie, szczególnie jeśli chodzi o emocje. Lubią gąbkę, która absorbuje niepokój, ból i niepokój innych.

6. Masz głębokie połączenie z naturą

6.jpg

Wielu empatów charakteryzuje się duchowym połączeniem z naturą i światem zwierząt. Nawet zwierzęta są przyciągane przez wrażliwych ludzi, którym zależy na nich. Dlatego często mają więcej niż jedno zwierzę.

7. Ostro reagujesz na tragiczne wiadomości i dramaty

7.jpg

Wystarczy spojrzeć na doniesienia prasowe o katastrofie lub jakiejś katastrofie w dowolnym miejscu na świecie i możesz poczuć ból (psychologiczny, a czasem fizyczny) z tego wydarzenia. Przemoc i emocjonalne dramaty przedstawiające szokujące sceny bólu fizycznego lub emocjonalnego zadawanego dorosłym, dzieciom lub zwierzętom mogą łatwo doprowadzić do łez. W życiu, jeśli widzisz bezdomne dziecko, kota lub psa, czujesz się winny, gdy nie możesz pomóc.

8. Czujesz fizyczną dolegliwość innych

8.jpg

Jeśli nagle poczujesz się zmęczony lub źle, a do tego nie istnieją żadne oczywiste powody, być może ktoś, z kim masz emocjonalny związek jest chory. Lubisz gąbkę absorbującą fizyczny ból innego.

9. Zawsze wiesz, czy dana osoba kłamie

9.jpg

Łatwo czytasz ludzi i dlatego zawsze wiesz, czy dana osoba kłamie. Empathowie są obdarzeni czytaniem języka ciała. Pomimo tego, że wiesz, że inna osoba kłamie, nie zawsze to pokazujesz. Po prostu zatrzymaj bliską komunikację.

Czytaj także: Jak rozpoznać patologicznego kłamcę, zanim zacznie się związek?

Manifestacja empatii

10. Próbujesz pomóc wszystkim

10.jpg

Empatowie mają wielkie serce. Chcesz pomóc wszystkim, którzy potrzebują pomocy. Bez względu na to, co zrobili i jak cię traktują. Nie możesz przejść przez czyjeś nieszczęście. Czujesz się odpowiedzialny za dobro innych, czasem kosztem samego siebie.

Empatia to świetny dar, jeśli wiesz, jak go właściwie używać, ponieważ aby wytrzymać ciągły przepływ emocjonalnego wpływu kogoś, potrzebujesz silnego charakteru, a większość empatów jest bardzo wrażliwa, nieśmiała i niepewna..

Ссылка на основную публикацию
2019