Brad Pitt cierpi na prozopagnozję - ślepotę na twarzy | jocelynkelley.com

Brad Pitt cierpi na prozopagnozję – ślepotę na twarzy

Brad Питт страдает от прозопагнозии - слепоты на лица

Brad Pitt Nie rozpoznaj twarzy ludzi, których zna. Jak dobrze znany aktor ostatnio przyznał się, cierpi na zaburzenie znane jako prosopagnosia (z greckiego prosopon - osoba, i agnozja - nieuznanie), w którym dana osoba nie rozpoznaje twarzy członków rodziny i bliskich przyjaciół.

"Wielu ludzi mnie nienawidzi, ponieważ myślą, że traktuję ich z pogardą" - powiedział aktor..

Tak więc, 49-letni Pitt powiedział, że często zapomina, jak ktoś się nim opiekuje, i spotyka się z nim Nie rozpoznaje osoby, kiedy ich ścieżki znów się krzyżują.

Frustracja powoduje u niego silny dyskomfort społeczny, a wielu oskarża go o samolubstwo i arogancję.

Brad Pitt mówi, że woli zostać w domu, aby zminimalizować kontakty z ludźmi, których może urazić, nie rozpoznając ich osobiście.

Brad Pitt cierpi na prozopagnozję - ślepotę na twarzy

Prozapognozja

Prozapognozja to dość powszechna choroba. Badanie z 2006 r. Wykazało, że co 50 mieszkaniec Stanów Zjednoczonych cierpi na pro-spangozę.

Brad Pitt cierpi na prozopagnozję - ślepotę na twarzy

Objawy prozopagnozi różnią się w zależności od osoby. Ludzie z tym zaburzeniem łatwo odróżniają oczy od nosa i zdają sobie sprawę, że twarz jest twarzą. Ale nie mogą rozpoznać tego samego zestawu rysów twarzy, kiedy widzą go po raz drugi. W niektórych poważnych przypadkach nie rozpoznają swojej twarzy w lustrze.

Brad Pitt cierpi na prozopagnozję - ślepotę na twarzy

Na przykład amerykański Gaylen Howard powiedział magazynowi "Time", że kiedy stoi przed lustrem w zatłoczonej toalecie, robi miny, by zrozumieć, która twarz w lustrze należy do niej.

Brad Pitt cierpi na prozopagnozję - ślepotę na twarzy

Badania wykazały również, że osoby z ślepotą na twarzy częściej niż zwykle mają krewnych z podobną chorobą. Prawdopodobnie zaburzenie jest spowodowane defektem w oddzielnym dominującym genie. Jeśli jedno z rodziców ma prosopagnozę, prawdopodobieństwo jego pojawienia się u dzieci wynosi 50 procent.

Często ludzie z pro-spangozą są mylnie uważani za obojętnych i nieuważnych. Prozapognozja może być wynikiem urazu mózgu. Nie ma lekarstwa na to zaburzenie, ale istnieją strategie, które pomagają radzić sobie z tym stanem.

Ссылка на основную публикацию
2019