Dlaczego nozdrza zawsze ma jedno nozdrze?

Dlaczego? при насморке всегда закладывает одну ноздрю?

Czy przeziębiłeś się lub nabawiłeś się grypy i nosiłeś na niej nos? Z reguły uczucie zaduchu pojawia się w jednym nozdrzu. Dlaczego tak się dzieje? Chodzi o to nasze nozdrza rozprowadzają ładunek.

W ciągu dnia, każdy z nich trwa tak powiedzieć „przerwę” poprzez zmianę fazy i usuwanie nosa obrzęk, który nazywa się cykl nosowy. Jeśli w chwili, w której oddychasz przez nos, lwią część powietrza przechodzi do jednego nozdrza i wychodzi z niego o wiele mniej przez drugie. Co kilka godzin autonomiczny układ nerwowy, który monitoruje rytm serca, trawienie i inne ważne funkcje, których nie kontrolujemy, przełączamy i inne nozdrza przejmuje większą część pracy. Otwieranie i układanie dwóch przejść odbywa się przez obrzęk i wydmuchiwanie ciał jamistych w nosie. To samo dzieje się z naszymi narządami intymnymi, kiedy jesteśmy podekscytowani. Cykle nosowe występują cały czas, ale kiedy zachorujemy, wtedy dodatkowy śluz często tworzy nozdrze, które w tej chwili “odpoczywa”, bardziej ułożone.

Istnieje kilka powodów, dla których występują cykle nosowe. Po pierwsze sprawia, że ​​węch jest pełniejszy. Różne cząsteczki nieprzyjemnych zapachów są niszczone w różnym tempie, a nasze receptory węchowe odpowiednio je zbierają. Niektóre zapachy są łatwiejsze do wykrycia w szybko poruszającym się strumieniu powietrza, inne są łatwiejsze do zauważenia z powolnym przepływem powietrza podczas nozdrzy. Cykle nosa również wspierają funkcję nosa, jako filtr i środek nawilżający. Zmiana przeszkody, każde nozdrze ma zdolność do oderwania się od przepływu powietrza i zapobiega przesuszeniu, pojawieniu się pęknięć i krwawienia w nozdrzach.

Dlaczego nos płynie, gdy płaczemy??

Kiedy płaczemy, łzy płyną z dolnej powieki i płyną po twarzy. Niektóre z nich nie może zejść i zamiast wylewać, wracają do gruczołu łzowego i jamy nosowej, co jest związane z tymi łojowych. Jeśli jesteś naprawdę rozpłakała się, a następnie będzie spadać do nosa kilka łez, a ich zasolenie pomaga upłynnia śluz w nosie, dlatego nos zacznie obficie wydzielają śluz.