Ubrania, które chroni przed plamami potu: porady i wskazówki | jocelynkelley.com

Ubrania, które chroni przed plamami potu: porady i wskazówki

Odzież, которая спасает от пятен пота: советы и хитрости

Jeśli cierpisz na nadmierną potliwość, znasz ten problem, np. Plamy potu na ubraniu.

Zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Warto o tym wspomnieć pot jest absolutnie normalny i zdrowy dla twojego zdrowia. W ten sposób twoje ciało chłodzi i pozbywa się toksyn.

Pocimy się podczas wysiłku fizycznego i wysiłku fizycznego, gdy jesteśmy zdenerwowani lub doświadczamy silnych emocji. Antyperspiranty i dezodoranty przychodzą na ratunek w walce z nadmierną potliwością, ale nie są też w 100% skuteczne.

Niektórzy, pomimo wszystkich zaleceń, plamy potu będą nadal widoczne na ubraniach.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać ubrania, które maskują silny pot.

Kudłaty pot z pach

1. Wybierz bardzo ciemne lub bardzo jasne kolory

peatna-pota-9.jpg

Kolor może być ważnym czynnikiem w wyborze ubrań, gdy się pocisz.

Ciemne kolory, takie jak ciemny niebieski i czarny, sprawiają, że plamy potu są niewidoczne, a także bardzo jasne kolory, takie jak biały. Szare, niebieskie i jasne kolory ubrań najczęściej podkreślają plamy potu i nietolerancję cieplną.

Czytaj także: 9 sekretów jak pozbyć się zapachu potu bez dezodorantów

2. Daj pierwszeństwo rysowaniu w klatce lub kamuflażu

peatna-pota-4.jpg

Wzór na ubraniach skutecznie maskuje również plamy potu. Zmień ubrania monofoniczne, a miejsca z pocenia znikną w skomplikowanych projektach i nadrukach. Eksperymentuj ze stylem i wybierz to, co jest dla Ciebie.

3. Noś koszulkę pod ubraniem

peatna-pota-2.jpg

Spróbuj umieścić coś pod swoim codziennym ubraniem. W lecie może się okazać, że nie ma sensu dodawać kolejnej warstwy ubrań, ale cienka bawełniana koszula chłodzi ciało i chroni od potu zewnętrzną warstwę odzieży.

Daj pierwszeństwo materiałowi bawełnianemu, ponieważ pochłania i zatrzymuje wilgoć, więc pot nie przejdzie do koszulki lub t-shirtu. Niższa warstwa odzieży tworzy również kieszeń powietrzną pomiędzy warstwami i ochłodzi Cię w upale.

4. Zwróć uwagę na materiał odzieżowy

peatna-pota-5.jpg

Oprócz kwiatów pomyśl o materiale, który nosisz.

Obecnie istnieje wiele materiałów, które odprowadzają wilgoć dzięki specjalnej strukturze. Są one wykonane z mieszanki poliestru, a ponieważ jest to materiał syntetyczny, zachowuje on mniej wilgoci niż odzież wykonana z naturalnych tkanin.

Ale musisz pamiętać o jednej rzeczy: chociaż poliester schnie szybciej i pozwala wilgoci odparować, ubrania z tego materiału często mają nieprzyjemny zapach, zwłaszcza po uprawianiu sportu.

W tym sensie, chociaż bawełna pochłania pot, jest to materiał oddychający, który wpuszcza powietrze.

5. Nosić odzież bez rękawów

peatna-pota-7.jpg

Jednym skutecznym sposobem na uniknięcie plam potu na ubraniach są koszulki bez rękawów lub inne ubrania z dużymi ręcznymi nacięciami. Jeśli zastosujesz dezodorant lub antyperspirant przed wyjściem, pomoże to uniknąć nadmiernej potliwości.

Jeśli to możliwe, zawsze noś ze sobą zmienną koszulę lub koszulę, gdy zaczynasz się pocić.

Czytaj także: Robiłeś to przez całe życie zupełnie źle: 10 błędów podczas używania dezodorantu

Jak usunąć plamy potu z ubrań

peatna-pota-8.jpg

Przy silnym poceniu się ubrania często pozostają żółte plamy z potu. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz antyperspirantu zawierającego aluminium.

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się potu na ubraniach.

  • Razdolchite dwie tabletki aspiryny w proszku i rozcieńczyć pół szklanki ciepłej wody. Namoczyć obszary, w których występują plamy potu, w tym roztworze przez 2-3 godziny, a następnie myć jak zwykle.

  • Jeśli plamy potu są bardzo żółte, spróbuj wymieszać jedna część detergentu do zmywania z dwiema częściami nadtlenku wodoru. Wcieraj tę mieszaninę w plamę i pozostaw na godzinę, a następnie przemyj.

  • Sól pomaga także radzić sobie ze sztywnymi plamami potu. Rozpuścić 4 łyżki soli w 1 litrze gorącej wody. Moczyć ubrania w tym roztworze, aż plama zniknie..

  • Spróbuj użyć normalnej cytryny. Zetrzyj plamę mieszanina równych części cytryny i wody.

  • Ocet nadaje się również do tego celu. Wlać trochę ocet na plamę i wytrzyj je ściereczką przed wrzuceniem do prania.

  • Wcześniej należy ubrać odzież z pastą 4 łyżki sody oczyszczonej i 1/4 szklanki ciepłej wody. Jeśli plamy są stare, pozostaw pastę do wyschnięcia na około 2 godziny.

  • Aby zapobiec plamom potu, Spłucz ubrania w zimnej wodzie i lekko przetrzyj miejsca, w których występują plamy przed praniem. Ciepła woda może pomóc w utrzymaniu plam potu w tkaninie.

Ссылка на основную публикацию
2019