Przygotowanie menu: wskazówki | jocelynkelley.com

Przygotowanie menu: wskazówki

Planowanie menu na kilka dni wcześniej znacznie upraszcza nasze codzienne życie. Już nie jest to konieczne, prawie nie pochodzą z pracy, konwulsyjnie myśleć, co przygotować dziś na kolację. W końcu z dużym planowaniem można zrobić to z góry, a wieczorem po prostu rozmrozić, ogrzać lub podgrzać. Ponadto, wstępne planowanie polega również na tym, że z góry wiesz, które produkty iw jakiej ilości będziesz potrzebować w najbliższej przyszłości, pozostaje tylko odwiedzić sklep, aby napełnić wszystkie produkty lodówką. Stąd też inny plus - znacząca oszczędność czasu i pieniędzy. Aby zaplanować menu, powiedzmy, z tygodniowym wyprzedzeniem, było najbardziej skuteczne, damy ci kilka prostych, ale skutecznych porad.
Ulubione jedzenie Twojej rodziny. Pamiętaj o wszystkich potrawach, które w Twojej rodzinie najbardziej kochają. I zapisz je w jakimś wygodnym miejscu, na przykład w książce kucharskiej, w małym notatniku, który zawsze przechowujesz w kuchni na wyciągnięcie ręki. Rzut oka na tę listę pozwala w prosty sposób rozprowadzać niektóre potrawy w niektóre dni tygodnia. Na przykład w środę - bułki kapusta, w piątek - kotlety, w niedzielę - pizza… Równolegle, zapisz, jakie produkty spożywcze i ile zwykle używasz do przygotowania żywności, która została przetestowana.
Przygotuj wszystko, co możesz. Zwykle nowoczesne kuchnie mają 4 palniki, 1 piekarnik i 1 kuchenkę mikrofalową. Co ciekawe, jeśli lista uzupełnia gotowania urządzeń parowiec dolgovarka (powolne kuchenka), ekspres do chleba, itd. Z takich asystentów w tym samym czasie można przygotować wiele różnych potraw, które następnie można zamrozić i wykorzystać przez cały tydzień! Na przykład podczas weekendu można jednocześnie umieścić gotować ziemniaki, ryż, makaron, pieczone mięso, piec chleb, bułki, naleśniki, itp Coś do wyjścia na kolację, a reszta - strategiczne zamrożenie. W tym czasie, gdy produkty są gotowane, można przygotować zimne półprodukty - pokrojone warzywa na zupę (umieścić je w torbie i zamrozić) dokonania hamburgery, klopsiki, twaróg (złożona w naczynia jednorazowe, mrożone), cięte frytki (w opakowaniu i zamrożenie). W rzeczywistości pomysły na ten temat mogą być nieskończone. Tylko nie zapomnij etykiecie każdego worka lub innego pojemnika, co to jest i kiedy to było ustanowione.
Jeden produkt - kilka potraw. Zobacz, jak to jest interesujące z jednym pieczonym kurczakiem (lub indykiem). Podziel go na części, schłódź, rozprowadź na opakowaniach lub pojemnikach i zamroź. Następnie możesz wykorzystać trochę tego mięsa w sałatce, niektóre w zupie, porcję z warzywami i sosem, niektóre na kanapki. Ta technika dla amerykańskich gospodyń domowych nazywa się "gumowym kurczakiem" i pomaga urozmaicić menu przy minimalnych kosztach fizycznych i czasowych.
Szczątki są słodkie. Nie wyrzucaj porcji pozostałego spaghetti, kilku na wpół zjedzonych ziemniaków, kawałka sera, kiełbasek itp. Z resztek jedzenia (oczywiście nie zepsute) można gotować zapiekanki, sałatki, złożone przystawki itp. Pokaż trochę wyobraźni i nie musisz już stać w piecu.
© «Kulinarny Eden»
Ссылка на основную публикацию
2019