Tajemnica potwora z Loch Ness zostaje ujawniona

Tajemnica Лох-несского чудовища раскрыта

Włoski geolog Luigi Piccardi uważa, że ​​w końcu, ujawnił sekret potwora z Loch Ness: Nessie, którą pokazano z ciemnej wody Loch Ness, nic poza pęcherzykami pojawiającymi się na powierzchni wody w wyniku procesów geologicznych na dnie jeziora.

Naukowiec jest pewien, że nie ma potwora, o który toczyło się tak wiele sporów, tak naprawdę nie istnieje w szkockim Loch Ness.

Od czasów starożytnych jezioro to zarastało plotkami i przypuszczeniami, że jest to rzekomo oaza nieznanego potwora. W tym samym czasie historyczne opisy potwora często zawierały odniesienia do trzęsień ziemi w okolicy. Piccardi jest pewny, że to cała wina aktywność sejsmiczna w winie geologicznej Great Glen, część której leży tuż pod jeziorem.


Tajemnica potwora z Loch Ness zostaje ujawniona

Trzęsienia ziemi i potwory

Chociaż główne trzęsienia ziemi w Szkocji nie są typowe, Linia błędów Great Glen jest dość aktywna. Na dnie jeziora niektóre ruchy sejsmiczne, które są okresowo widoczne na powierzchni wody w postaci bąbelków lub fal.

Na przykład, na podstawie starożytnych opisów, Piccardi zauważył, że autorzy wspomnieli o tym potwór pojawił się z wody, kiedy ludzie na brzegu poczuli wibracje ziemi. Jeden z tekstów, napisany w AD 690 AD, zawiera opowieść o świętych, którzy przekroczyli rzekę Ness i zostali zaatakowani przez potwora. Po prośbie o ochronę Bóg ich zbawił.

Tajemnica potwora z Loch Ness zostaje ujawniona

Wielu zauważyło, że opis potwora w tej pracy był bardzo niejasny, ale mówiono o głośnym ryku potwora, a także o tym, że ziemia wibrująca pod stopami. Ten zainteresowany Piccardi.

W latach trzydziestych zaczęły pojawiać się relacje świadków o potworze z Loch Ness. Wiadomo, że właśnie w tym okresie zaobserwowano błąd Great Glen wzrost aktywności sejsmicznej. Ludzie najprawdopodobniej mogli zobaczyć wyniki tej działalności na powierzchni wody, ale z powodu przesądów i mitów sądzono, że jest to potwór.

Tajemnica potwora z Loch Ness zostaje ujawniona

Geolodzy potwierdzili, że w rejonie Jeziora Loch Ness okresowo występowały wstrząsy 3-4 w skali Richtera. Największy z nich miał miejsce w 1816, 1888, 1890 i 1901.

Kolejny punkt widzenia

Niektórzy badacze nie zgadzają się z dr Piccardim. Wierzą w to w latach 30. XX wieku nie zaobserwowano silnych trzęsień ziemi na tym obszarze. Nawet jeśli były takie szarpnięcia, nie były tak silne, aby powodować jakiekolwiek wahania na powierzchni wody.

Piccard jest pewien, że nie tylko mity o potworze z Loch Ness, ale także o innych dziwnych stworzeniach, w rzeczywistości w oparciu o zjawiska naturalne, które pozostają ludźmi niezupełnie zrozumiałymi. Na przykład, Pickard sugerował również, że tajemnica wyroczni delfickiej wiąże się z parowaniem dwutlenku siarki.

Tajemnica potwora z Loch Ness zostaje ujawniona

Współcześni świadkowie potwora z Loch Ness

Od VI-VII wieku Spłynęło dużo wody i od tego czasu zgromadziły się potwory w Loch Ness ponad 3 tysiące. Do tej pory myśliwi potwora nadal szukają dowodów na istnienie potwora.

Hunter dla Loch Ness Monster opublikował sensacyjne zdjęcie

Na przykład, w 2009 jeden Anglik zauważył coś dziwnego na zdjęciach satelitarnych Google Earth. Na tym zdjęciu można naprawdę zobaczyć coś, co wygląda jak żywe stworzenie z ogonem i lampami, ale zdecydowanie mówię, że nie jest to jeszcze możliwe.

Tajemnica potwora z Loch Ness zostaje ujawniona

Najpopularniejsze wersje o Nessie

Logi. Według różnych wersji sceptyków, dla potwora z Loch Ness w szkockim jeziorze, świadkowie akceptują różne tematy, w szczególności pływające dzienniki. Kłodka, która wpadła do wody, zwykle umiera natychmiast, jednak mając nagromadzoną wodę, może się wydostać.

Tajemnica potwora z Loch Ness zostaje ujawniona

Słonie. Kolejna oryginalna wersja pojawiła się w 2005 roku. Kurator Muzeum Glasgow Neil Clarke zasugerował, że “potwór” faktycznie kąpał słonie zabłąkanych cyrków. Niektórzy mieszkańcy lat trzydziestych po prostu nie wiedzieli, że w tym czasie pojawiły się cyrki, a ich ścieżka była blisko jeziora Loch Ness.

Tajemnica potwora z Loch Ness zostaje ujawniona

Ptaki. Jeśli jezioro pozostaje bardzo spokojne i nie ma łodzi w pobliżu, można zobaczyć dziwne ślady na powierzchni wody W kształcie litery V, które są brane za ślady potwora. W rzeczywistości ślad pozostawiony jest ptakom ptactwa wodnego, które są zbyt małe, aby można je było zobaczyć gołym okiem.

Tajemnica potwora z Loch Ness zostaje ujawniona

Trądzik. Duże ryby z trądzikiem można pomylić z dziwnymi stworzeniami. Można je znaleźć w jeziorze Loch Ness i czasami można je zobaczyć w pobliżu powierzchni wody. Chociaż ryby nie mają długiej szyi, którą mogą wystawać z wody, możliwe jest, że ich głowy zostały wzięte za głowy potworów.

Potwór z Loch Ness jest tylko rekinem?

W roku 2001 na brzegu jeziora znaleziono kilka martwych rodzin ryb Atlantic Conger, które zwykle żyją w słonej wodzie. Zasugerowano, że zwierzęta te zostały celowo sprowadzone tutaj z oceanu do odegrali rolę potworów dla turystów.

Tajemnica potwora z Loch Ness zostaje ujawniona

Nieznane istotom naukowym. Uważa się, że potwór z Loch Ness istnieje i jest to jakieś nieznane stworzenie, na przykład, dziwne ryby, olbrzymie małże lub pieczęcie z długimi szyjami.

Tajemnica potwora z Loch Ness zostaje ujawniona

Przesłuchanie lub rzeczywistość: istota kryptozoologii