Jakiego rodzaju jesteś osobą: alfa, beta lub omega? | jocelynkelley.com

Jakiego rodzaju jesteś osobą: alfa, beta lub omega?

Które вы тип личности: альфа, бета или омега?

W świecie zwierząt agresywny samca alfa wabi wszystkie samice, aby produkować potomstwo, podczas gdy inne samce często nie otrzymują niczego.

Ludzie w tym sensie są nieco bardziej skomplikowani.

We współczesnym świecie kobieta nie zawsze szuka mężczyzny alfa, a jej książę na białym koniu może pojawić się w postaci gamma-mężczyzny, który jest gotów przyjąć drugą rolę lub zostać wzorowym ojcem w swoim zamku.

Nawet najsilniejsze samce alfa muszą rozwinąć cechy beta, takie jak wrażliwość i emocjonalność.

Czy myślisz, że naprawdę są kobiety i mężczyźni z różnych planet?

Nie jest konieczne, jeśli weźmiesz pod uwagę klasyfikacja oparta na alfabecie greckim, mamy dużo więcej wspólnego z przedstawicielami płci przeciwnej jednego typu osobowości niż z innymi rodzajami osobowości naszej płci.

Czytaj także: 12 znaków męskiego samca alfa, przed którym trudno się oprzeć

Jednak mężczyźni i kobiety tej samej kategorii często konkurują w związkach, ponieważ są zbyt podobni.

Jednocześnie przeciwne typy osobowości mogą odczuwać silne przyciąganie do siebie, ale gdy tylko kończy się miesiąc miodowy, zaczynają się konflikty z powodu nie dających się pogodzić różnic.

Istnieje 6 podstawowych typów osobowości: alfa, beta, gamma, omega, delta i sigma. I jaką osobowością jesteś TY?

Na koniec możesz wykonać test, który pomoże ci określić twój typ osobowości.

Identyfikacja rodzaju osobowości

TYP ALPHA

Samiec alfa

tip-alfa-1-1.jpg

Alfa człowiek jest rozważany najbardziej pożądany człowiek. To jest lider, zły człowiek, macho, pewny siebie, agresywny, wymagający człowiek, z którym może być trudno pracować, mimo że ma charyzmę zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Kiedy taki człowiek mówi, inni milczą, a on zawsze znajduje się w centrum uwagi.

Lubi imprezy i spotkania z przyjaciółmi i zawsze chce być gwiazdą firmy. Alpha nie lubi samotności i często odczuwa spadek energii, gdy jest tylko jeden. Ceni swoją wolność i nie jest gotowy, aby ją zmienić na cokolwiek..

Z reguły jest atrakcyjny, ale niekoniecznie piękny, i ma swoje preferencje dla kobiet. Chociaż lubi być uwiedziony, woli sam szukać kobiety. Nie waha się, ale potem przychodzi do wybranego, nie dając jej czasu na odmowę.

Kobiety natychmiast zakochują się w nim i mocno się zakochują.

Jego związek przed małżeństwem z reguły jest krótkotrwały, a kobieta nie powinna oczekiwać od typowej męskiej przytulności i wsparcia alfa. Kobiety żyjące z innymi typami mężczyzn często zmieniają i prowadzą powieści na boku właśnie z samcami alfa.

Kobieta alfa

tip-alfa-3.jpg

Kobieta Alpha jest bohaterem bojowników, których często przedstawia Angelina Jolie. To pewna siebie kobieta, która na pierwszy rzut oka nie potrzebuje mężczyzn.

To królowa i najbardziej atrakcyjna kobieta w jego grupie. Doskonale radzi sobie w każdej trudnej sytuacji i zna się na cenie.

Ona dominuje nad innymi kobietami, może być potężna, agresywna i sarkastyczna, utrzymując wysoką pozycję lub pozycję.

Inne kobiety patrzą na nią z zachwytem i próbują ją naśladować. Alpha zawsze myśli głową, nie słuchając reszty.

Kobiety alfa są seksowne, nawet jeśli nie mają wielkiego piękna i nie wahają się przed mężczyznami.

Czytaj także: 27 znaków, że jesteś kobietą alfa

Mogą brakować wrażliwości i empatii wobec innych. Chociaż wnętrze alfa jest bardzo emocjonalne, nigdy nie pokazuje swojej słabości. W pracy jest prawdziwą bestią i zawsze osiąga swoje cele, a zakochana nie boi się zrobić pierwszego kroku, jeśli mężczyzna ją zainteresuje.

Zawsze mówi to, co myśli. Kobiety alfa dostają to, czego chcą, a nawet mężczyźni alfa rzadko je odrzucają.

Trzeba pamiętać, że rodzą się kobiety alfa i trudno się ich nauczyć. Jeśli znajdziesz w sobie te cechy, możesz tylko pogratulować.

TYP BETA

Człowiek Beta

tip-alfa-4.jpg

Człowiek Beta zastrzeżone, odpowiedzialne i ostrożne. To dobry facet, niezbyt wybitny, ale dość jednorazowy. Większość współczesnych mężczyzn jest tego typu.

Są bardziej wrażliwi, mniej agresywni i lepiej czytają ludzi niż alfy.

Z łatwością stają się nerwowi lub zawstydzeni i grają rolę drugich skrzypiec u boku przyjaciela alfa. Jeśli zobaczysz spokojnego faceta, który czasami się uśmiecha, podczas gdy inni opowiadają historie i dowcipy, masz beta mężczyznę. Beta staje się dobrzy przyjaciele, są uważni dla innych i trochę idealistyczni.

Często boi się powiedzieć coś złego w obecności kobiet, aby nie być zakłopotanym. U mężczyzn nie ujawniają również swoich uczuć, ponieważ mogą go droczyć. Beta-mężczyźni mniej boją się silniejszych i bardziej inteligentnych kobiet niż oni.

W pracy beta jest niezawodna, nawet jeśli nie w centrum uwagi. Szef może nie zauważyć swojego potencjału, dlatego często nie otrzymuje promocji i wynagrodzenia, na które zasługuje.

W romantycznych związkach jest wierny, a kobiety świadomie wybierają beta mężczyzn, z tego powodu otrzymują najlepszych mężów niż od alfa mężczyzn.

Jest bardziej przyziemny niż samca alfa i dużo łatwiej budować stabilną więź z nim.

Beta kobieta

tip-alfa-5.jpg

Beta-kobieta jest dobrą siostrą kobiety alfa. Robi to, czego inni nie chcą robić, i zawsze otrzymuje mniej uwagi niż alfa.

Stają się piękni i godni zaufania przyjaciele i dobrzy słuchacze. Zawsze są gotowi, aby być blisko ukochanej osoby.

To kilka niedoskonałych dziewczyn, których prototypem jest bohaterka Bridget Jones. Beta-kobiety są bierne i agresywne, i zawsze idą z prądem. Nie chcą otwarcie konfrontować się z kimś, ponieważ dążą do pokoju i spokoju.

Są troskliwi i często nie uważają się za atrakcyjnych. W związku, boją się zrobić pierwszy krok i czekać, aż mężczyzna je zdobędzie.

Jeśli tak się nie stanie, są nerwowi z powodu rywalizacji z innymi kobietami i często pozostają same lub wybierają opcję alternatywną, aby nie pozostawać w spokoju.

Czytaj także: 11 znaków, że nie jest twoim mężczyzną, nawet jeśli jest dobrym facetem

W pracy są zawsze gotowi zrobić więcej i, jeśli to konieczne, poświęcić swój czas.

Ogólnie rzecz biorąc, mają bardzo przyjemną i przyjazną osobowość.

Rodzaje osobowości osoby

RODZAJ GAMMA

Gamma-mężczyzna

tip-alfa-15.jpg

Jest to typ introwertycznych ludzi, którzy chcą, aby jego głos był słyszany. Jest sprytny, ale nie jest podobny do alfa czy beta mężczyzn.

Próbuje osiągnąć swoje cele, ale nie jest gotowy zrobić więcej, aby ukończyć to, co zaczął, nawet jeśli wie, że może zdobyć szacunek, na który tęskni..

To jest rodzaj mężczyzn, którzy chcą odnieść sukces, ale kto w ogóle go nie dostaje. W przypadkach może działać w niepowtarzalny sposób i chce uzyskać wyniki bez większego wysiłku.

Z głową gamma zawsze się zgadzam, ale w tym samym czasie nigdy nie powie, że tak naprawdę myśli.

W relacjach z takimi mężczyznami jest to trudne, ponieważ często mają obsesję na punkcie pewnej kobiety. Może podążać za tematem swojej pasji, jeśli kobieta odmówi lub uniknie jego towarzystwa.

Gamma woli być sam i nie dba o opinie innych. Jego związek często rozpada się z powodu jego obsesji. Zazwyczaj zakochuje się i jest gotowy zaufać kobiecie bez względu na wszystko, nie rozumiejąc, kiedy jej używa.

Gamma-kobieta

tip-alfa-14.jpg

Kobieta-gamma chce zostać pokonana. Ale tylko wystarczająco silny mężczyzna może ją przekonać do małżeństwa i założyć rodzinę. Gamma-kobieta - to dokładnie przeciwieństwo alfa-kobiety, która wślizguje się w jej ubrania, styl życia, partnera i pracę.

Jest zawsze gotowa do współpracy i może w razie potrzeby pomóc. Odnosi się do tych, którzy czują się wspaniale, gdy mają wszystkie informacje, które pomogą im osiągnąć swoje cele w pracy.

Stara się prowadzić zdrowy tryb życia i czuje się dobrze we własnej skórze. Ona nie potrzebuje mężczyzny, aby czuć się pełnym. Środowisko i przyroda mają dla niej wielkie znaczenie, a ona zawsze dba o swój dom.

Gamma zwraca uwagę na wiarę i praktyki duchowe, i zawsze próbuje znaleźć wewnętrzną równowagę. Ma cel, ale jest gotowa podzielić się swoją wiedzą z tymi, którzy na nią zasługują. W biznesie nie widzi żadnych trudności, ale uważa, że ​​potrzeba trochę więcej czasu, aby osiągnąć pożądane.

W romantycznym związku nigdy nie będzie z kimś, z kim nie ma związku. Nie zgodzi się na człowieka, który na nią nie zasługuje. W końcu dostaje to, czego chce, ponieważ buduje długoterminowe plany w życiu i stosuje inną taktykę, aby osiągnąć sukces..

RODZAJ OMEGA

Omega mężczyzna

tip-alfa-11.jpg

Omega-samiec często łączy pozytywne cechy alfa i beta. On woli prowadzenie w związkach i miłości często wyznacza granice, które nigdy nie pękają.

Tych mężczyzn niełatwo się wygłupiać, ale może dać kobietom to, czego potrzebują do szczęśliwego związku.

Daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa i komfortu, ale wymaga od niej tego samego. Jest to typ mężczyzny, który najczęściej przyciąga omega-kobiety.

Omega nie lubi pracować w zespole, woli robić wszystko sam.

Kiedy coś robi, przepełnia go duma i dzieli się radością z kolegami, demonstrując im swoje zdolności umysłowe. Kiedy wszystko idzie nie tak, chce obwiniać innych za kłopoty.

W biznesie uważa się za najmądrzejszego, wierząc, że bez niego cały system się rozpadnie. W romantycznej relacji z nim jest to trudne. Ma własną koncepcję miłości i pragnie, aby jego pragnienia i potrzeby były zawsze zaspokojone.

Trudno go zadowolić, więc niewiele kobiet chce się z nim spotkać. Często pozostaje sam, ponieważ nie może słuchać partnera.

Omega-kobieta

tip-alfa-13.jpg

Taka kobieta jest niekomunikatywna i spędza większość czasu samotnie.

Jest bardzo inteligentna i nie boi się pokazać jej innym. Podobnie jak mężczyzna-omega, nie lubi imprez i woli zostać w domu, rodząc nowe genialne pomysły.

Problem z omega-kobietami polega na tym, że są często niedoceniane, chociaż mają wiele dobrych cech.

Kiedy coś pójdzie nie tak, jak sobie wyobrażają, mogą dojść do całkowitego upadku lub przetrwać załamanie nerwowe.

W codziennym życiu są nieco zaniedbani i leniwi. W pracy omega to rodzaj osoby, która stawia innych nad sobą i zawsze jest gotowa do pomocy i dzielenia się swoją wiedzą.

Omega zawsze podkreśla swoją indywidualność i stara się nie dbać o opinię kogoś innego.

Zakochana omega chce wszystkiego lub nic. Ona chce doświadczyć miłości, jak w książkach i nie jest gotowa do nawiązania relacji, jeśli jest to coś nierzeczywistego. Bez względu na to, jak bardzo kocha mężczyznę, zawsze stawia się na pierwszym miejscu, ponieważ wie, że jeśli nie jest szczęśliwa, nie może jej przekazać innym.

Zawsze warto pamiętać, że bez względu na to, jak bardzo starała się wyglądać, w środku pozostaje małą dziewczynką, która próbuje przetrwać w świecie pełnym wilków.

Rodzaje osobowości i charakteru

TYP DELTA

Człowiek Delta

tip-alfa-16.jpg

Deta-man to zwyczajny facet, który chce odnieść sukces i chce znaleźć takiego, który go zrozumie. Nie ma takiego zaufania jak samiec alfa, ale jest bliski tego typu.

Nie boi się powiedzieć, co myśli, bez względu na to, czy w pobliżu są kobiety. Lubi być podziwiany i jest dumny, gdy ktoś mówi, że wie, jak się bawić. Uwielbia piękne kobiety i drogie samochody, zna własną wartość i zawsze dąży do czegoś.

Nie wie, jak przyciągnąć najpiękniejsze kobiety, i wybiera drugą lub trzecią opcję. Kobiety uważa za tajemnicze stworzenia, a niektóre z nich mogą się bać.

Czytaj także: Jeśli masz te 15 cech, należysz do najbardziej typowych ludzi

W biznesie delta-człowiek dąży do poprawy i jest gotów do podjęcia dodatkowych wysiłków w celu ukończenia pracy lub uzyskania promocji. Często ciężko pracuje, aby zapomnieć o problemach osobistych.

Taki człowiek jest skłonny tłumić swoje emocje, z powodu tego, co wydaje się zamknięte. Z właściwą kobietą może stać się prawdziwym marzeniem i zrobić wszystko, aby była szczęśliwa.

Delta Woman

tip-alfa-9.jpg

Delta-kobieta jest oderwana i skryta osobowość. W młodości jest częścią alfa, ale jej marzenia nie są realizowane, a ona żyje życiem, które nie jest tak dumne.

Jej energia jest bardziej asertywna niż agresywna, wie, że osiągnięcie celu jest bardzo czasochłonne i nie zwraca uwagi na małe rzeczy.

Zamiast konkurować z innymi kobietami, współpracuje z nimi, próbując znaleźć kompromisową opcję dla wszystkich problemów, które powstają między nimi.

Ta kobieta szuka partnera, który byłby jej najlepszym przyjacielem, a dopiero potem kochankiem. Wie, że zakochanie się w kimś zajmuje dużo czasu i nie spieszy się z kwestią miłości.

Dla kobiety delta ważne jest ważne doświadczenie, a nie nic nie znaczące. W swojej pracy i życiu osobistym docenia komunikację, ponieważ wie, że jest to podstawą stabilnych i zdrowych relacji. Ona zna swoją własną wartość, ale czasami denerwuje się, gdy inne kobiety są zwinięte wokół jej ukochanego mężczyzny.

Nie ma wystarczającej samooceny, to jeden z jej największych lęków i problemów. Ale na ogół taka kobieta zawsze stara się być lepsza, nawet jeśli czasami wymaga dodatkowego wysiłku.

RODZAJ SIGMA

Sigma-mężczyzna

tip-alfa-7.jpg

Sigam, ten człowiek outsider w hierarchii mężczyzn, który osiąga sukces pomimo faktu, że sam odrzuca samą hierarchię. To samotnik, który nigdy nie ujawnia nic o sobie, z powodu tego, co zawsze wydaje się tajemnicze.

Sigma jest spokojnym człowiekiem, ale nie jest nieśmiały. Jest całkiem solidny, a gdy zajdzie taka potrzeba, wyrazi swoją opinię i zostanie wysłuchany. Taki człowiek jest pewny siebie i radzi sobie wystarczająco dobrze zarówno z pracą fizyczną, jak i intelektualną, łatwo jest nauczyć się nowych rzeczy, jeśli mu się podoba. Jest niezależny i wygląda jak prawdziwy samotny wilk, który nie zwraca uwagi na to, co mówią owce.

Najważniejsze jest to tacy mężczyźni nie rodzą się, ale stają się. Sigma jest tworzona przez lata przeciwności, testy fizyczne i psychiczne. Często jest silniejszy niż alfa i omega ze względu na zdolność przekonywania i manipulowania innymi ludźmi.

Nie jest przywódcą ani zwolennikiem, ale raczej nieprzewidywalną osobowością. W związku romantycznym taki człowiek szuka doskonałości i nie będzie z kobietą, która go nie lubi, po prostu nie będzie samotna. Będzie sam, dopóki nie znajdzie kogoś, kto dotknie go do głębi duszy.

Ważne jest, aby zawsze podejmował ryzyko, aby osiągnąć coś dobrego, i nie zgodzi się na mniej, niż na to zasługuje.

Sigma-kobieta

tip-alfa-10.jpg

Taka kobieta będzie się bała alfa, więc zachowuje się i wygląda jak alfa, choć jej się to nie udaje.

Odnosi się do kobiet, które nigdy nie zapomną tego, który ją zranił w przeszłości i pomszczą, bez względu na to, jak długo nie musi czekać. Ona, jak drapieżnik, pozostaje w cieniu, czekając, aż ofiara wyjdzie ją złapać. To uczucie jest dla niej najmilsze, a zwycięstwo nad sprawcą podnosi ją do siódmego nieba.

Kiedy jest wściekła, niewielu ludzi gotowych jest jej zaprzeczyć, gdy staje się agresywna. Sigma jest dumna ze swoich osiągnięć i nie daje powodów do pomniejszania jej. Taka kobieta zawsze się trochę boi, ale jest nieszkodliwa, jeśli nie wyrządzić jej krzywdy.

W romantycznych związkach poszukuje najbardziej atrakcyjnego i odnoszącego sukcesy mężczyzny. Dlatego jej wybór często spada na alfa mężczyzn, a za mniej nie chce się zgodzić.

Sigma-kobiety mają wiele dobrych cech. Są wspaniałymi przyjaciółmi, gotowymi zrobić wszystko dla swoich bliskich. Kiedy znajdują się w ich firmie, często stają się w centrum uwagi, ale w obcym otoczeniu lub z ludźmi, których nie lubią, zachowują się jak introwertycy..

Najciekawsze jest to, że reszta nigdy naprawdę ich nie rozpozna.

Oto test, który pozwoli ci zrozumieć, jakim typem osoby jesteś.

Herway

Ссылка на основную публикацию
2019