11 rzeczy, których nie można zaoszczędzić | jocelynkelley.com

11 rzeczy, których nie można zaoszczędzić

11 вещей, на которых нельзя экономить

Czy kupujesz rzeczy taniej i wierzysz, że w ten sposób skutecznie zarządzają swoimi pieniędzmi? To nie tak. Nie można powiedzieć, że tanie nie jest dobre, ale są rzeczy, dla których lepiej jest zapłacić trochę więcej.

Czytaj także: Test: Co oznaczają dla ciebie pieniądze??

Każdy z nas chce robić opłacalne zakupy, zdobywać towary wysokiej jakości za niewielkie pieniądze. Jednak cena nie zawsze jest wytyczną. Jeśli rzecz bardzo szybko przestaje działać, jeśli potrzebna jest większa ilość towaru dla pożądanego rezultatu, jeżeli szkoda wynikająca ze złej jakości pokrywa korzyść z zakupu - to jest to.

Lepiej kupić droższy produkt, ale kupić go na wyprzedaży, oszczędzając w ten sposób, niż od samego początku, by cierpieć na niespełniające normy odpowiedniki. Powiemy Ci o 11 rzeczach, których nie potrzebujesz, aby oszczędzać, ponieważ w pełni uzasadniają swoją cenę.

Na którym nie można zapisać

Ubezpieczenie

1.jpg

Stałe wizyty u lekarza i regularne badania pomogą ci zaoszczędzić po leczeniu poważną sumę pieniędzy, ale najważniejsze jest to, że niezbędne procedury kosztują pieniądze.

Z pewnością możesz znaleźć dobrowolny program ubezpieczenia zdrowotnego, który spełni Twoje wymagania. Pomoże to uratować budżet rodzinny przed upadkiem, jeśli coś nagle się wydarzy. To samo dotyczy ubezpieczeń mieszkaniowych i ubezpieczenia samochodu.

Bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny, nikt nie jest w stanie dostarczyć absolutnie wszystkiego do ostatniego szczegółu, ponieważ rozsądniej jest się martwić ewentualnymi uszkodzeniami z góry.

Papier toaletowy

2.jpg

Przedstawiciele papieru toaletowego o groźnych twarzach są w większości przypadków bardzo szczupli, w przeciwieństwie do drogich przedstawicieli. Dlatego tani papier toaletowy musi być złożony kilka razy, aby korzystanie było wygodne.

Ta rolka kończy się znacznie szybciej, a zatem gospodarka okazuje się dość wątpliwa, ponieważ zapasy muszą być uzupełniane dość często. Podobna sytuacja z ręcznikami papierowymi: te, które są tańsze, przed nimi pełzają, bo przewijamy więcej, a więc znowu i znowu jedziemy do sklepu.

Czytaj także: Jak przyciągnąć pieniądze do życia: 7 prostych kroków

Nie możemy nie wspomnieć o miękkości, która nie jest zwykłą obietnicą reklamową. Nikt nie będzie chciał ubiegać się o takie delikatne przypadki podobne do nazhdachku.

Materac

3.jpg

Aby czuć się dobrze, człowiek potrzebuje dobrego snu. Z tego powodu wszystko, co może ci dać, zdecydowanie zasługuje na przejęcie, choć z nadpłatą.

Oczywiście nie za każdym razem cena wpływa bezpośrednio na jakość, ale spanie na niezrozumiałych dla tego, co sprawiło, że pościel jest raczej wątpliwą przyjemnością. Jeśli niedogodność zamienia się w bezsenność, masz ból w plecach lub w dowolnej innej części ciała, wtedy nadszedł czas, aby zatrzymać to.

Maluj

4.jpg

Malowanie ścian nie jest najzabawniejszą rzeczą i nikt nie chce spędzać na to zbyt wiele czasu. Tanie powłoki malują nierównomiernie, ponieważ aby uzyskać równomierny kolor, będą musiały majstrować dłużej. Niemniej jednak, twoje wysiłki pójdą na marne, ponieważ trwałość i tania farba nie mogą się pochwalić.

W wysokiej jakości lakierze brakuje tych braków, ale wciąż zawierają one mniej lotne związki organiczne. Po wyschnięciu farby nie możesz się bać wejść do pokoju ze strachu przed oddychaniem w chemii.

Rzeczy, których nie można zapisać

Opony samochodowe

5.jpg

Dla właścicieli samochodów kupowanie opon to poważny wydatek, zwłaszcza jeśli chodzi o zakup jednego samochodu typu SUV. W tym przypadku jest niesamowicie wielka pokusa oszczędzania, ale tutaj powinieneś pomyśleć o jego bezpieczeństwie. Aby jeździć samochodem nie stał się stałym bólem głowy, lepiej kupić opony od niezawodnego i wysokiej jakości producenta, który spełni wszystkie niezbędne specyfikacje.

Czytaj także: Gdzie jest najlepsze miejsce do przechowywania pieniędzy w domu?

Obuwie, zwłaszcza obuwie zimowe

6.jpg

Słabe obuwie zimowe jest bardzo, bardzo złe. Nawet jeśli masz pewność, że buty lub buty są wodoodporne, powinieneś przejść kilka razy przez błoto lub śnieg, tak jak wszyscy zobaczysz na własne oczy.

Kup wysokiej jakości buty, nawet jeśli początkowo jest to drogie, zawsze możesz zaoszczędzić, jeśli kupisz je poza sezonem. Oczywiście, musisz wcześniej zająć się jej wyszukiwaniem i spędzić trochę więcej czasu, ale dzieje się to co kilka lat, nie co roku.

Wysokiej jakości buty będą służyć Ci przez wiele lat, a jeśli obliczysz koszt jednego z nich, to będzie on znacznie niższy w porównaniu do jednego produktu w tanich wiórach. Aby takie buty mogły przeżyć jeden sezon, zachowując przyzwoity wygląd - są bardzo, bardzo dobre.

Noże

7.jpg

Nóż wysokiej jakości to pierwsze i główne narzędzie w każdej kuchni. Jak wykazała praktyka, niedrogie osobniki zachowują się odpowiednio. Nie możesz nawet spróbować z ich pomocą cienko pokroić cebuli lub pomidorów.

Jednak możesz wyciąć palec kilka razy, za pomocą tego zadania najlepiej radzą sobie tanie noże.

Wybierając nóż, zwróć uwagę na to, że trzymanie go w dłoni było tak wygodne, że było wystarczająco ciężkie do pracy, na przykład z kośćmi kurczaka, dzięki czemu było idealnie wyważone.

Od razu należy skorygować, że cena noża jakościowego będzie wysoka. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, kup uniwersalny nóż nożowy o długości 20 cm, który będzie Ci służyć przez bardzo długi czas.

Płyn do mycia naczyń

8.jpg

Skład taniego detergentu do zmywania naczyń zawiera małą bazę do mycia i dużą ilość wody. W końcu, aby uzyskać dobry wynik, muszą dużo użyć. Butelka się kończy, a my idziemy do sklepu na następny, pomimo tego, że poprzedni właśnie kupił drugi dzień.

Jak patrzysz na płacenie trochę drożej, uzyskanie lepszej jakości chemii gospodarczej, tym samym działając znacznie rzadziej na nową butelkę?

Narzędzia

9.jpg

W większości przypadków tanie narzędzia nadają się do jednorazowego użytku: kupujesz je, raz je wykorzystujesz, odrzucasz je bezużyteczności i zapominasz o wydatkach.

Oczywiście istnieją narzędzia, do których ta zasada nie ma zastosowania. Na przykład zwykły poziom budynku, który jest dość tani. Ale młotek, wiertło lub zestaw śrubokrętów będą często używane w gospodarstwie, ponieważ muszą być wysokiej jakości.

Czytaj także: Jak przekazać pieniądze

Dobre narzędzia wykonają swoją pracę za pięć z plusem, mogą nawet przekazać dziedzictwo swoim dzieciom i wnuczkom.

Czekolada

10.jpg

W przypadku czekolady zalecamy przestrzeganie jednej z następujących zasad: im mniej, tym lepiej; zbyt krótki kawałek życia, by zjeść złej jakości czekoladę. Oczywiście, z kilku kawałków doskonałej czekolady dostaniesz o wiele więcej przyjemności niż z płytki niezrozumiałej kompozycji.

Zdrowe jedzenie

11.jpg

Oczywiście kupowanie zdrowej żywności i jej przygotowywanie jest drogie, nie tylko z finansowego punktu widzenia, ale także z punktu widzenia czasu. Jednak jest o wiele bardziej przydatny dla twojego zdrowia niż półprodukty, fast food lub dania na wynos.

Zdrowe odżywianie jest najważniejszą inwestycją w twoje zdrowie, ponieważ niezwykle ważne jest otrzymywanie składników odżywczych z pożywienia, a nie z suplementów medycznych. Dobra i wysokiej jakości żywność to najbardziej realne leczenie, które będzie kosztować znacznie taniej niż prawdziwe leki.

Ссылка на основную публикацию
2019