10 mandali, które pomogą ci odzyskać jasność życia | jocelynkelley.com

10 mandali, które pomogą ci odzyskać jasność życia

10 мандал, которые помогут вам вернуть яркость жизни

Mandala jest świętym symbolem buddyjskim, medytacja, dzięki której poczujesz przypływ siły, zrelaksujesz się i lepiej zrozumiesz siebie. Wydrukuj te mandale, które lubisz, zapełnij kredkami i wybierz się w kreatywną i pogodną podróż!

Czytaj także: Dług karmiczny według daty urodzenia: jak się dowiedzieć i jak pracować

Nawet człowiek, który nigdy nie medytował, może szybko uporać się z naszymi ćwiczeniami, ponieważ są one bardzo podobne do tych znanych każdemu z nas z dzieciństwa słodkie gry.

Usiądź wygodnie w przytulnym miejscu i zacznij malować. Ta lekcja pomoże ci szybko się uspokoić i otworzy ci dostęp do wewnętrznych energii. Nie rób wszystkiego od razu. Rozpocznij od mandali, duszy, którą położyłeś pierwszy.

Znaczenie mandali

Mandala nr 1: Jak czuć się znacznie lepiej?

1.jpeg

Ta mandala może pomóc ci zrozumieć, czego dokładnie potrzebujesz, abyś czuł się lepiej zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Najpierw wybierz dowolny kolor i pomaluj dowolną część mandali bez wahania. Najważniejszą rzeczą tutaj jest zrobienie tego, co mówi ci wewnętrzny głos.

Nie maluj mandali do końca. Conjure przez kilka minut, a następnie weź inne kolory ołówków i ukończ malowanie. Nie myśl o tym, jaka jesteś piękna, nie przejmuj się kombinacją kolorów, pozwól, aby wszystko przebiegło spontanicznie.

Kiedy skończysz malować całą mandalę, zatrzymaj się i spójrz na nią. Zapisz pierwsze trzy słowa, które przychodzą ci na myśl. Zastanówcie się, jak te słowa odnoszą się do początkowo postawionego pytania o to, co trzeba poczuć lepiej.

Mandala nr 2: Jakiego koloru maluję oddech??

2.jpeg

Osoba bardzo rzadko myśli o tym, jak oddycha. Jeszcze rzadziej wykonujemy ćwiczenia oddechowe. Bardzo próżno. Czas na to. Musisz się zrelaksować, uważnie przyjrzeć się mandali i wybrać kolor, który Twoim zdaniem pasuje do twojego oddechu. Pokoloruj ten okrąg w centrum mandali.

Czytaj także: Jak dusze zmarłych krewnych wpływają na twoje życie

W trakcie kolorowania skup się na oddychaniu. Poczuj cały proces oddychania. Następnie zacznij barwić promienie mandali jeden po drugim. W tym celu radzimy wziąć kolor lub kredki, które, Twoim zdaniem, będzie mógł włączyć oddechu we właściwym pracy, aby uczynić go bardziej spokojny, powolny i głęboki. Po zakończeniu malowania mandali, wejdziesz w kontakt z głęboką energią, która spoczywa w tobie. Po prostu musisz go użyć.

Moc mandali

Mandala nr 3: Jak się odnaleźć?

3.jpeg

Weź kolor ołówka, który w tym czasie najbardziej lubisz, kolor koła w środku. Następnie za pomocą ołówka o innym kolorze pomaluj tę część mandali, która Ci się najbardziej podoba. Niech twoja intuicja pomoże ci to wybrać.

Narysuj ołówek na gwiazdce, która znajduje się w tej części, tak jakbyś błądził po labiryncie. Ostrożnie popatrz na kolorową nić, która się wyłoniła. Mentalnie zadaj sobie pytanie, co przypomina o ścieżce. Zapisz trzy zdania, zdania lub słowa, które przyjdą ci do głowy w tej chwili. Pomyśl o tym kilka minut.

Mandala nr 4: Jaka jest dzisiaj moja energia??

4.jpeg

Pozwól kolorowi rozmawiać z tobą. Uwierz w swoją intuicję i udekoruj tę mandalę tak, jak chcesz. Kolory, które wybierzesz, powiedzą ci o stanie twojej energii. Po zakończeniu malowania zapisz pierwsze trzy słowa, które przyszły ci do głowy.

Pomyśl o znaczeniu tych słów, o ich stosunku do pytania, medytuj. Zwróć uwagę, że jeśli wybrałeś zbyt dużo cieniowanych odcieni dla swojego rysunku, wtedy energia się rozprasza, jeśli jest za zimno, to energia zostaje sparaliżowana. Pamiętaj, że mandala odzwierciedla to, co czujesz w danej chwili. Któregoś dnia może być zupełnie inaczej.

Czytaj także: Gry umysłowe: 7 powodów, dla których powinieneś medytować

Mandala antystresowa

Mandala nr 5: Najlepsze z moich funkcji

5.jpeg

Ta mandala pomoże ci dowiedzieć się, co kochasz najbardziej w sobie. Zastanów się, co cię uszczęśliwia. Pod mandalą zapisz trzy cechy (na przykład szczerość, kreatywność, szlachetność, uprzejmość, wdzięczność itp.). Wybierz trzy najpiękniejsze kolory, które będą symbolizować każdą z cech. Pokoloruj te kolory mandali.

Po zakończeniu malowania przyjrzyj się mandali. Spójrz na każdy z kolorów przypisanych twoim ulubionym cechom. Zrozum, jakie uczucia posiadasz.

Mandala nr 6: Jak znaleźć pokój w sobie?

6.jpeg

Wybierz kolor ołówka, który kojarzysz z wewnętrznym spokojem. Pokoloruj wszystkie koła w środku dużych figur, z których niektóre są ze sobą powiązane. Następnie weź pozostałe kolory ołówków i jeden po drugim pomaluj następujące, zewnętrzne okręgi.

Nie myśl o niczym, po prostu podążaj za tym, co mówi ci wewnętrzny głos. Po zakończeniu malowania uważnie obejrzyj powstałą mandalę. Postaraj się zapamiętać trzy sytuacje, kiedy czułeś się bardzo spokojny podczas kolorowania postaci mandali. Zapisz swoje wspomnienia.

Mandala do kolorowania

Mandala nr 7: Co utrudnia swobodny przepływ mojej energii?

7.jpeg

Zacznij malować tę mandalę od środka i zawsze zadawaj sobie pytanie, co powstrzymuje twoją energię od swobodnego krążenia. Kiedy skończysz, poszukaj kilku minut w mandali, spokojnie i spokojnie.

Nie myśl o niczym, myśli pozwalają im przychodzić i odchodzić. A teraz spójrz uważnie na kolory, których używałeś. Czy są ciepłe (pomarańczowy, czerwony, żółty) lub zimny (niebieski, zielony, fioletowy)? Ciepłe kolory otwierają kanały energetyczne, a zimno, wręcz przeciwnie, blisko.

Czytaj także: Medytacja pomoże podjąć życiowe zmiany

Uważnie przyjrzyj się kolorom, w których narysowałeś mandalę. Staraj się zapamiętać emocje i obrazy, które były używane podczas używania tego lub innego koloru. Zapisz, co zapamiętałeś.

Mandala nr 8: Jak zwiększyć przepływ twojej energii?

8.jpeg

Rozpocznij dekorowanie mandali, przesuwając się od centralnego kwiatu, delikatnie pomaluj cały wzór, wybierając dowolne trzy kolory. Aby pokolorować inne "kwiaty", wybierz inne kolory, które Twoim zdaniem uzupełniają i aktywują poprzednie kolory.

Aby wybrać centrum kolorów, wybierz ponownie inny kolor. Na koniec spójrz uważnie na swój rysunek, odetchnij powoli i zapisz trzy pierwsze frazy, wyrażenia lub słowa, które przyszły ci do głowy. Pomyśl o nich w cichym otoczeniu.

Mandala do kolorowania

Mandala nr 9: Jak znaleźć równowagę w emocjach?

9.jpg

Zidentyfikuj trzy negatywne emocje, które uniemożliwiają ci życie w większości (na przykład strach, zazdrość itp.). Napisz je pod mandalą. Następnie wybierz trzy dowolne kolory, z którymi je kojarzysz.

Posłuchaj swojej intuicji i pokoloruj wybrane liście. Następnie weź pozostałe kolory i pokoloruj im tło i pędy. Kiedy skończysz rysunek, zamknij oczy na chwilę, zrelaksuj się. Przyjrzyj się uważnie swojemu rysunkowi. Opisz swoje uczucia, zapisz je pod mandalą.

Mandala nr 10: Jak zharmonizować i aktywować swoją energię?

10.jpeg

Spójrz na tę mandalę przez kilka minut. Następnie weź ołówek o swoim ulubionym kolorze i zacznij go malować kółkiem pośrodku. Teraz weź ołówki siedmiu kolorów tęczy (czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, niebieski, fioletowy).

Czytaj także: 10 metod medycyny alternatywnej

Słuchając swoich uczuć, pomaluj każdą postać ludzką każdym kolorem. Na koniec możesz pokolorować obramowania dowolnym kolorem lub motywem, który Twoim zdaniem będzie dobrze pasował do ukończenia rysunku. Za pomocą tego ćwiczenia będziesz w stanie zharmonizować i zintensyfikować swoje przepływy energii. Pamiętaj, po zakończeniu malowania zapisz swoje uczucia.

Ссылка на основную публикацию
2019