Najdziwniejsze zupy na świecie | jocelynkelley.com

Najdziwniejsze zupy na świecie

Najbardziej странные супы в мире

Wielu z nas uwielbia na obiad, aby zjeść talerz smacznej, palącej zupy, która zaspokoi głód. Zupy są odżywczymi i zdrowymi daniami, które przygotowuje się z tego, co jest dostępne w twojej lodówce. Może masz nietoperza w swojej lodówce lub penisa tygrysa?

Na świecie są zupy, które są zupełnie inne od tych, które są przyzwyczajeni do gotowania. Większość z nich przyszła do nas z tak niezwykłej kuchni azjatyckiej dla Europejczyków.

Dowiedz się o najbardziej niezwykłych pierwszych potraw z całego świata, z których niektóre mogą Cię zszokować.


Chociaż dla niektórych z was prawdopodobnie składniki tej zupy nie są zaskakujące, nie wszyscy ludzie są gotowi spróbować żołądka z wołowiną. Menudo to tradycyjna meksykańska zupa, która w Meksyku jest bardzo popularna i często gotowana na specjalne okazje. Danie jest również powszechnie znane jako lekarstwo na kaca.

Najdziwniejsze zupy na świecie


Menudo wytwarza się z żołądków krowy z dodatkiem cebuli, kolendry, oregano, chili i kukurydzy. Przygotowywanie go zajmuje od 7 do 10 godzin, ponieważ żołądek jest warzony przez długi czas, dzięki czemu staje się miękki i delikatny. Niektórzy mogą się zastanawiać, czy żołądek naprawdę może być smaczny? Ale jeśli dodasz do niego wszystkie pozostałe składniki i pozwolisz mu się gotować przez kilka godzin, rezultat będzie niewiarygodny.

Brzuch staje się tak delikatny, że rozpływa się w ustach, dodając do niego nawet tortille kukurydziane, które można wrzucić do zupy, a dostaniesz wspaniałą kolację. O pochodzeniu tej zupy mało wiadomo, ale można się domyślić, że w Meksyku, gdy byk został ugodzony nożem, chcieli użyć wszystkich części tuszy do gotowania, w tym żołądka. To danie można znaleźć w wielu meksykańskich restauracjach.

2) Kiburu (Tanzania)

Prawdopodobnie jest to najprostsza zupa z całej listy przygotowanej przez plemię Chaggów, żyjącej u podnóża góry Kilimandżaro we wschodniej Afryce. Plemię przetrwało kosztem rolnictwa i przywiązuje największą wagę do uprawy bananów i kawy.

Najdziwniejsze zupy na świecie


Plemię prowadzi prosty tryb życia, dlatego przygotowuje proste potrawy: zupa kiburu jest zrobiona ze słodkich bananów, fasoli i ... brudu. Wszystkie składniki są mieszane z wodą do zupy, a także można dodać gałęzie drzew. Brud sprawia, że ​​zupa jest słona i nadaje jej "ziemisty" smak.

3) Zupa (Tanzania)

Ta zupa przypomina trochę meksykańskie menu zupy, ponieważ do jej przygotowania wykorzystuje się różne części zwierząt. Zupa, jak wynika z nazwy, jest tłumaczona jako "zupa".

Najdziwniejsze zupy na świecie


Tańczańska wersja tego dania przygotowywana jest na śniadanie, jest najbardziej niezwykła i składa się z płuc, serca, wątroby, koziej głowy i żołądka krowy, czasami z wnętrza i języka. Czasami zupa jest wytwarzana na bazie kopyt, wtedy jest nazywana "supu ya makongoro". To danie tradycyjnie lubi jeść na śniadanie w Tanzanii, a także oszczędza od kaca.

4) Zupa z jąder koguta

Ta zupa jest bardzo podobna do naszej zupy z makaronem z kurczaka, z tym wyjątkiem, że nie jest zrobiona z mięsa z kurczaka, ale z jaj koguta. Jajka i warzywa gotowane są do gotowości. Jaja mają kremową konsystencję wewnątrz, są bardzo miękkie, trochę jak tofu, ale z twardą skórką, jak kiełbasa.

Najdziwniejsze zupy na świecie


Niektórzy porównują je do gotowanych jaj, które mają smak kremu. Jajka, jak się okazało, mają dobre efekty uboczne, na przykład korzystnie wpływają na skórę kobiet i zwiększają siłę działania u mężczyzn.

5) Zupa z gniazd ptaków (Chiny)

Jedną z najdroższych zup na tej liście jest zupa gniazd ptaków, która przygotowywana jest z gniazd salanganów. Ta chińska zupa to prawdziwy przysmak, można ją spróbować w niektórych restauracjach za 30-100 USD za porcję. Kilogram gniazd ptaków kosztuje około 2 tysięcy dolarów.

Najdziwniejsze zupy na świecie


W rzeczywistości ta zupa jest zrobiona z lepkiej śliny ptaka, z której ptaki składają się głównie z gniazd. Gniazdo rozpuszcza się w wodzie, zupa jest trochę jak kisiel. Gniazda te były gotowane w Chinach od czasów starożytnych, głównie w postaci zup.

Salangany budują gniazda w jaskiniach i robią to samcom. Zbudowanie jednego gniazda zajmuje około 35 dni. Ptaki wyplatają nici ze swojej śliny w postaci miski. Mówią, że danie ma pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, w szczególności pomaga leczyć astmę, zwiększa libido, wzmacnia odporność.

6) Zupa z łożyskiem jelenia (Chiny)

W Szanghaju w Chinach można spróbować zupy z łożyskami jelenia, które mogą korzystnie wpływać na zdrowie: wzmocnić siłę seksualną, leczyć nerki, poprawić kondycję skóry i zwiększyć witalność. W tej zupie dodawane są grzyby, kwiaty, kurczak, ale głównym składnikiem jest łożysko jelenia, które jest dość elastyczne i które jest długo żute.

Najdziwniejsze zupy na świecie


Łożysko to podobny do worka organ kobiecego ciała, który przywiązuje zarodek do macicy matki podczas ciąży większości ssaków. Przez łożysko krew płynie z ciała matki do zarodka, który dostarcza tlen i składniki odżywcze, a także pomaga usuwać produkty uboczne. Po urodzeniu dziecka łożysko wynurza się z ciała matki.

7) Zupa dorsza dorsza (Japonia)

Zupa ta jest zrobiona z mleka dorsza i jest bardzo popularna w Japonii, gdzie nazywane było zupa chiraco. Mleko - worki z nasieniem ryb, które gotuje się w wodzie, dopóki nie okaże się zupa o kremowej konsystencji, prawie jak krem.

Najdziwniejsze zupy na świecie


"Shirako" w tłumaczeniu oznacza "białe dzieci". Naczynie przygotowywane jest głównie w zimie, uważa się, że może zwiększyć moc, jeśli jest pewna ilość. Niektóre orientalne restauracje przygotowują to danie jako coś specjalnego, by zaskoczyć klientów.

8) Zupa pszczelarska (Wyspy Palau)

Ta zupa prawdopodobnie nie byłaby tak straszna, gdyby jej główny składnik (nietoperze) był przynajmniej oczyszczony z futra. Na wyspach Palau na Pacyfiku najwyraźniej brakuje zwierząt jadalnych, więc miejscowi nie gardzą nietoperzami. Wyspy zamieszkuje kilka gatunków nietoperzy, te, które jedzą owady i te, które jedzą owoce.

Najdziwniejsze zupy na świecie


Te ostatnie są gotowane w mleku kokosowym z imbirem i innymi przyprawami przez kilka godzin. W niektórych restauracjach można nawet wybrać mężczyznę lub kobietę, zanim biedna mysz zostanie wyrzucona żywcem do wrzącej wody. Wielu smakoszy, którzy postanowili spróbować tego arcydzieła sztuki kulinarnej, twierdzi, że jest ono wspaniałe, jeśli nie zwracacie uwagi na owłosioną głowę wystającą z talerza.

9) Zupa z penisa tygrysiego (Chiny)

Jest wiele zup zrobionych z narządów płciowych zwierząt, ale ta zupa jest najrzadsza i najdroższa ze wszystkich. Mimo to, ponieważ do jego przygotowania trzeba zabić co najmniej jednego tygrysa, który w Chinach podlega karze śmierci.

Zupa z penisów tygrysich przez wiele stuleci była specjalną potrawą kuchni azjatyckiej (widocznie dlatego jest tam tak mało tygrysów), jak tygrys penis, jak wierzą Azjaci, ma mistyczne właściwości Viagry!

Najdziwniejsze zupy na świecie


Wysuszony penis biednej kotki moczony jest w wodzie przez tydzień, a następnie gotowany przez noc z przyprawami i lekami, czasem wraz z tygrysimi kośćmi. Jedna porcja takiej zupy może kosztować 400 USD. Pomimo faktu, że tygrysy starają się chronić w każdy możliwy sposób, części ich ciała wciąż przenikają na rynki, ale większość produktów sprzedawanych pod przykrywką penisów tygrysów to faktycznie ścięgna jeleni lub byków..

10) Zupa z krwi (Wietnam)

I wreszcie najdziwniejsza zupa z naszej listy, której język nie zwrócił się do zupy. Jest to tradycyjne wietnamskie danie, które powstaje z surowej krwi (zazwyczaj gęsiej krwi), ptasich podrobów, orzeszków ziemnych i ziół.

Najdziwniejsze zupy na świecie


Ta zupa jest zamrożona, a krew staje się gęsta, jest zjedzona schłodzona, zanim krew straci konsystencję podobną do galaretowatej. Przypuszczalnie zupa daje siłę nie tylko tym, którzy ją spożywają, ale także tym, którzy ją przygotowują. Zupa straciła popularność po tym, jak ptasia grypa zaczęła szaleć w Azji. A jednak wielu Azjatów nadal je spożywa, nie bojąc się zarazić.

+ Bonus: Zupa №5

Zupa numer 5 również znajduje się na liście najdziwniejszych zup planety. Jest gotowana w niektórych częściach Azji Południowo-Wschodniej i składa się z cebuli, marchwi, bulionu mięsnego, penisa i jąder byka. Zupa ta zyskała również popularność dzięki właściwościom afrodyzyjnym.

Najdziwniejsze zupy na świecie


Ссылка на основную публикацию
2019