Genialny brytyjski malarz cierpiący na autyzm czerpie z pamięci miasta | jocelynkelley.com

Genialny brytyjski malarz cierpiący na autyzm czerpie z pamięci miasta

Genialny британский художник, страдающий аутизмом, рисует города по памяти

Stephen Wiltshire, artysta architektoniczny o fenomenalnej pamięci.

Cierpi na autyzm, ale to go nie powstrzymuje odtworzyć w najdrobniejszym szczególe Miejsca, w których był tylko raz, dostrzegł ich.

Na przykład, kiedy leciał helikopterem nad Nowym Jorkiem i patrzył tylko raz na miasto z wysokości, był w stanie narysować panorama megamiast z nieprawdopodobną dokładnością

Ze względu na swoją niesamowitą zdolność był nazywany "Live Camera".

Wszystkie budynki Nowego Jorku na rysunku są na ich miejscu, a do zobrazowania miasta Stephen zajął 3 dni.


1.jpg

Na tym zdjęciu Stephen rysuje panoramę Nowego Jorku z pamięci.

Krótka biografia artysty

2.jpg

Urodził się w 1974 roku w Steven Wiltshire w Londynie, a ze względu na swoją chorobę prawie się nie odzywał za 5 lat powiedział swoje pierwsze słowo - "papier". Od dzieciństwa lubił rysować, a robił to niemal przez cały wolny czas.

Zobacz także: To NIE jest zdjęcie: zdjęcia 12 najlepszych artystów-hiperrealistów

3.jpg

W tym wieku został zapisany do Queensmill School, która znajduje się w zachodnim Londynie.

To tam nauczyciele odkryli zainteresowanie chłopca rysunkiem. Postanowili pobudzić dziecko i dali mu wszystkie rzeczy potrzebne do rysowania.

Czytaj także: Najlepsi artyści uliczni 3D i ich dzieła

4.jpg

Warto zauważyć, że w roku 1987 kanał BBC pokazał transmisję o zespole Savant, w którym również znalazł się Steven. W wieku 12 lat z pamięci w szczegółowo odtworzonej stacji Saint Pancras, odwiedzając ją tylko raz, a potem telefony i listy od ludzi, którzy chcą kupić oryginały młodego artysty.

8.jpg

W 1989 r. Steven był na okładce magazynu obok Dustina Hoffmana, który rok wcześniej zagrał w nagrodzonym Oscarem filmie "Człowiek deszczu". Dla Stephena Wiltshire ten film jest najbardziej ukochany.

Niezwykły artysta

9-tokyo.jpg

Zaskakujące panoramy jego występu zaczęły pojawiać się na świecie w 2005 roku. W tym roku pewnego dnia przeleciał nad miastem Tokio, i dlatego podziwiał, że postanowił narysować to, co zobaczył na 10-metrowym płótnie.

Wkrótce Stephen narysował panoramy takich dużych miast jak Londyn, Rzym, Frankfurt, Madryt i Hongkong. W jego kolekcji znajduje się wiele innych panoram.

10-rome.jpg

Po tym, jak Stephen przeleciał nad Rzymem, był w stanie z taką dokładnością powielić na płótnie miasto nawet wziął pod uwagę liczbę kolumn Panteonu.

11-rome.jpg

Twórczość brytyjskiego artysty

5.jpg

Zdjęcie Moskiewskiego Kremla i obraz stworzony przez Szczepana po zwykłym spacerze po mieście.

Niektóre panoramy artysty osiągają długość kilku metrów (panorama Tokio ma 10 metrów).

Warto zauważyć, że nie wszystkie rysunki Stephena są czarno-białe. Tutaj, na przykład, kolorowy obraz Londynu:

7.jpg

Za jej talent i osiągnięcia w sztuce królowa Elżbieta II z Wielkiej Brytanii stworzyła brytyjskiego artystę Członek Orderu Imperium Brytyjskiego.

Czytaj także: Eksperyment: artysta spędza 28 dni w wirtualnej rzeczywistości

12-singapore.jpg

W 2014 roku Steven poleciał helikopterem nad Singapurem, po czym odtworzyć panoramę miasta na płótnie o wymiarach 1 x 4 m. Zdjęcie było prezentem dla prezydenta Singapuru Tony Tanu.

Kilka lat temu został zdiagnozowany zespół savanta.

The Savant Syndrome

Ten zespół jest uważany za jeden z najbardziej tajemniczych w medycynie. Jest również nazywany savantism, od francuskiego słowa "savant", co tłumaczy się jako "naukowiec".

13-savant.jpg

Savantism jest jedną z form patologiczne zmiany w mózgu, co powoduje, że ludzki mózg działa nieco inaczej.

Osoby, u których zdiagnozowano zespół Savanta, inaczej postrzegają świat. Mogą być zamknięte i nietowarzyskie, a także mają zaburzenia rozwojowe, ale jednocześnie mają moce supermocarstwa, takie jak:

- fenomenalna pamięć (niektórzy mogą odtwarzać kilka stron tekstu na raz, tylko raz, słysząc to)

- talenty matematyczne (liczenie liczb zespolonych w umyśle)

- muzyczne talenty

- niesamowite umiejętności dla nauk technicznych

- nadzwyczajne zdolności do sztuk pięknych.

6.jpg

Ze wszystkimi ich super umiejętnościami, ci ludzie mają trudności z dawaniem elementarnych rzeczy: zapinania ubrań, jedzenia i komunikowania się z innymi ludźmi.

Naukowcy uważają, że savantism może pojawić się w wyniku uraz czaszkowo-mózgowy, jak również choroby mózgu lub z powodu zmiany w DNA.

Jedną z najbardziej popularnych opinii na temat savannism jest osoba z zespołem uczuciowym lewa półkula jest mniej aktywna, i aby zrekompensować ten brak aktywności, obejmują obszary prawej półkuli mózgu

Ссылка на основную публикацию
2019